Po upratovaní v 5. mesiaci sa cítim vyčerpaná a bolia ma kríže

9. sep 2022

Dobrý deň, začala som piaty mesiac tehotenstva a dnes som viac upratovala ako som mala :( neuvedomila som si to, nedvíhala som ťažké, len take bežne prace. Ale cítim vyčerpanosť a začali ma bolieť kríze a ako keby celé podbruško. Mám to riešiť? Alebo mám oddychovať a prejde to samé? Pohyby babatka ešte necítim, som prvorodička. Dakujem

monicka976
9. sep 2022

Ahoj, oddychni si, polez, pripadne si daj magnezium a malo by to prejst. Nabuduce radsej pomenej a postupne si porob 😉 ak by si sa citila horsie alebo mala silne bolesti kontaktuj lekara/pohotovost.

miskamicha
9. sep 2022

Magnezko a oddychnut. Keby neprestavalo tak smer nemocnica 🙂

autor
9. sep 2022

@monicka976
@miskamicha
Dakujem, dala som si magnezium a pomohlo 🙏

basska_b
9. sep 2022

Ono tak telo vravi,ze treba spomalit. Ja som uz 3rodicka v 19tt a dnes som vysla strmsi kopcek a zacalo mi tvrdnut brucho ako pred porodom 🤦‍♀️ hovorim si, dako skoro zaciname...

autor
9. sep 2022

@basska_b a cítiš už pohyby? Aké to je byt tehotna? Ja som prišla o dieťatko minuly rok a preto teraz som veľmi opatrná. Ja ešte necítim pohyby, niekedy sa bojím či je všetko v poriadku.

basska_b
9. sep 2022

No, ja som tiez prisla o babo minule Vianoce, takze som viac vyklepana ako pri tych dvoch... ale uzivam si to, sak uz som v polke. Mam z toho taky vyslovene dobry pocit, no davam si aj pozor. Teraz v 8 tt som dvihla kos s pradlom a zakrvacala som... zlakla som sa neskutocne... a deti sa mi dakedy zvalia, opru o brucho 🙏 pohyby citim strasne slabo, tak raz za den sa mi zazda, ze toto je ono - ved to uz viem odlisit od pohybov criev... ale upokojuje to, naozaj, tie pohyby 🙂 prajem ti, nech cim skor citis pohyby a aj prilev takej tej druhotrimestralnej energie. A najma nech vsetko dobre dopadne az do stastneho konca 🙂

autor
10. sep 2022

@basska_b Dakujem povzbudila si ma ❤️

svokrinjazykmonika
10. sep 2022

To je úplne normálne, ja som doslova prespala prvých 6 mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre