PN a tehotenstvo

23. jún 2024

Ahojte v skratke v práci som mala v zime uraz odvtedy som žiaľ PN odkedy som šla na PN vyhodili ma v skúšobnej dobe asi 2 týždne po výpovedi som zistila ze som tehotná kým som šla k lekárovi prešiel mesiac odvtedy som stále PN koli tomu úrazu, ale nakoľko je horúco veľmi a mam bližšie gunekologicku ako všeobecného lekára je možné aby si gynekológ prebral moju PN od lekára aj keď už nie som zamestnanec ? O mesiac mam termín a v tomto teple je a s bolesťami je kí fakt ťažko chodiť každý týždeň na kontrolu rak lekar navrhol nech si PN preberie gynekológ

monsterablue
23. jún 2024

A mas gynekologicku diagnozu?

butterflyeffect
23. jún 2024

Treba sa opytat gynekologa,ci ta vie vypisat skrz diagnozy-ci sa ti vsak bude brat ako nova PN alebo pokracovanie ti neviem povedat. ale ked mas o mesiac termin tak uz by si mala ist na matersku nie? 6-8 tyzdnov pred porodom, ci ti nevznikol narok?

autor
23. jún 2024

@butterflyeffect nie materskú nemôžem tam mi chýbalo necely mesiac aby vznikol nárok nevadi to li neprekáža ja po pôrode ajtak plánujem dat sa co najskôr dokopy a ísť do práce už mám aj miesto nachystané inde ale dovtedy toto riešim nech mi koli jednému a pol mesiaca nevznikne dlh niekde

butterflyeffect
23. jún 2024

No jedine co ti ostava opytat sa lekara. Dlh ti nevznikne lebo ak by ti bola ukoncena PN tak sa prihlasis na urad prace, mesiac pred porodom ti pracu davat nebudu a budu za teba platit zdravotku.

autor
23. jún 2024

@butterflyeffect to ano ale behať s bruchom v týchto horúčavách q bolesťami po úradoch tomu som sa chcela vyhnúť ale ďakujem za odpovede veľmi pekne nechcela som vyzerať hlúpo pred lekárom že s ahoj pýtam ale radšej sa spýtam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre