PMS v tehotenstve

8. dec 2023

Dobrý deň, po ovulacii pár dní som hneď začala mať klasické PMS, začalo na bolieť podbrusko aj prsia. Vzhľadom k tomu ze na priznaky je veľmi skoro, považujem to za PMS. Je možné i napriek tomu byť tehotná alebo je skôr šanca ze to nevyšlo? Pripadne mali ste niektorá takto skoro PMS a boli ste tehu?

dadka1997
8. dec 2023

Tak PMS je normálne mať .. a taktiež su podobné priznaky aj tehotenstva, .. ja som mavala PMS 2tyzdne pred ms, to ci sa zadarilo alebo nie tazko povedat kolko dc si ?

autor
8. dec 2023

@dadka1997 24DC. Cyklus mám 28-30 dňový.

petronellla87
8. dec 2023

Podla mna je cele tehotenstvo jedno velke PMS😂 aspon u mna to tak bolo

majamat
8. dec 2023

PMS sa vyskytnut moze, v polke cyklu, ked prebehne ovulka, nastava hormonalna zmena.
tato zena nastane skor ako otehotnies a teda prejdes takto do 2 fazy cyklu. hormony v druhej faze su nadstavene na tehu, cize su rovnake ci si,a lebo nei si tehu s tym, ze ak tehu si, zacne sa zvysovat hormon HCG. vdska tomuv vsetkemu nepride ms, teda okrem vynimiek.

majamat
8. dec 2023

@petronellla87 😀 no veru

dadka1997
8. dec 2023

Aj ja mam tak cyklus a uz 24dc som mala pozitivny test

autor
8. dec 2023

@majamat ďakujem pekne za vysvetlenie 🙂

autor
8. dec 2023

@dadka1997 a ovulaciu si mala na ktorý deň DC.

dadka1997
8. dec 2023

Popravde nemala som ju odlsedovanu ale bolo to z 13dc na 14dc 😄 a 24dc po ranu mi bolo zle, a test ukazal slabunku ciarku ruzovu a pomalicky sa to stupňovalo deň čo deň

januska12323
8. dec 2023

Pms je pred menštruáciou, niekto pár dní niekto týždeň a niekto vôbec. Na základe toho nemôžeš určovať tehotenstvo.

autor
8. dec 2023

@januska12323 to ani nerobim. Ja som sa pýtala, či nastane PMS cca po ovulacii aj keď je žena tehotná.

januska12323
9. dec 2023

Áno ale už to nebude pms.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre