Plod sa za týždeň nezväčšil. Musím ísť na potrat?

michalka1912
7. mar 2014

☹ PROSIM VAS MAM OTAZKU...pred tyzdnom som bola na ultrazvuku,,prvom..bolo vidiet placentu aj fazulku-plod..vcera som ale bola na ultrazvuku opat a vraj sa od posledneho ultrazvuku vobec nezvacsilo, doktor povedal ze bude musiet ist von ze nieco nie je v poriadku. my sme sa s manzelom aj s rodinou velmi tesili. vravel ze ked nepotratim tak este mam prist na ultrazvuk o tyzden ale ze nevidi to ruzovo. navyše stale spinim.. ale najprv mi povedal ze je to bezne ze sa roztahuje maternica alebo co a teraz zrazu hovori ze je to problem, prosim poradte mi ci mam sancu. to cakanie ma ubija. mala by som byt v 8tt...ale necitim sa este az na 8tt....neviem totiz kedy som otehotnela. poradte prosim co si myslite emoticon

ajjka87
7. mar 2014

@michalka1912 kľud dýchaj, aj mne povedal lekár, ze ak neporastie budem musiet na potrat ( ak neodíde samo )ze takmer 5 z 10 tehu konci do 3 mesiaca(aj jeho zena gynekologicka potratila prve - utesoval ma, aby som si to tak nebrala) bolo to najhorsich 10 dní mojho zivota ☹ plakala som asi v kuse. tyzden je nic. mne lekár povedal, ze takých optimálnych je 10 dni ( mojej známej tiez nerastlo , nerastlo a kukaj ho narodilo sa zdrave chlapca, trosku mensie, ale ozilo ). Moja rada, co si myslim, ze pomohla aj mne, okamžite vitamíny, zdrava strava, a vela vela oddychu ( ja som sla na PN - nemala som co stratit, len ziskat ) nerozculovat sa, nemysliet na najhorsie. nohy hore a oddych. Ja som urobila toto všetko a som 20 tyz. teraz. male kopka ako prvotriedny futbalista a s manzelom sa na neho velmi tesime o to viac, ze sme toto zazili 😀 DRZIM PALCE BUDE DOBRE 😀

keziah
7. mar 2014

mam v okoli najmenej 2 pripady, ked lekari, na zaklade ultrazvuku alebo krvnych testov vydesili buduce mamicky na smrt a rovno odporucili potrat. tie dievcata nepocuvli a obe maju zdrave dieta. to su len tie, o ktorych viem, urcite je ich viac. ked pocujem taketo pripady, mam vazne pochybnosti, ci vsetky tie predporodne vysetrenia su vzdy prinosom. prosim, skus byt kludna. na utz toho skutocne nie je vzdy nejak extra vidiet, najma ked mas este taky nizky tyzden.

dahlia7
7. mar 2014

Mne sa toto iste stalo presne pred rokom a tiez v osmom tt... male bolo tyzden po zadu ani srdiecko nebilo takze som mala cakat kym to odide samo a ked nie tak by ma poslali oni na potrat... po troch dnoch som zacala krvacat tak sme isli na pohotovost... to som sa vtedy naplakala... takze viem ako sa citis :( ale netrap sa, ked pominie bolest zo straty skusite to znova 🙂

fopka
7. mar 2014

no ja som zazila nieco podobne.... otehotnela som, no nevedela som kedy, ako naschval som nemala poznacenu poslednu menstruaciu. prisla som k lekarovi s tym, ze som tehotna, kedze test mi to ukazal... prezrel ma a potvrdil, ze ide pravdepodobne o tehotenstvo. mala som sa prist ukazat o tyzden. prisla som, no tiez sa mu to nezdalo, s tym, ze plod sa nejako nevyvija, neukazovalo mu, ani ci je spravne uchyteny v maternici.. nasledovala dalsia kontrola o tyzden s tym, ze sa mu to stale nepozdava... a este myslim, ze dalsie dve kontroly, no ani raz mi nepovedal, ze to musi ist von, chcel sa najprv uistit, preto ma nechal prist viackrat na kontrolu... len ma upozornil, ze sa to nemusi byt v poriadku, ked som sa opytala, ze co to znamena a co bude nasledovat, povedal pekne, ze to sa uvidi neskor, ked pride na lamanie chleba... ale ako vravim, ani raz z neho nevyslo, ze to bude musiet ist von... .. no dalsia kontrola uz ukazala, ze je vsetko ako ma byt a na zaklade velkosti plodu sa mu podarilo zistit aj kedy som priblizne otehotnela a teda aj termin porodu, tie zmatky zo zaciatku boli z toho, ze som prisla velmi skoro na kontrolu... bola som asi len 2 - 3 tyzdne tehotna,.... no ja som nemala ziadne problemy, ani spinenie ani bolesti ani nic... dnes mame krasneho 8-mesačneho mucka... drzim palce, nech vsetko dobre dopadne

kiwi82
7. mar 2014

ahoj, a srdiečko dr. nevidel či bije? je to ťažké ale skús počkať, týždeň, dva a uvidí sa. držím palce.

matozazzo
7. mar 2014

Mna so spinenim poslal Dr. tiez na vycistenie, plod nebolo vidno (v 8.t), spinila som (hnedy vytok) a gest.vacok mal nepravidelny tvar. Odozva srdca ziadna. Bol piatok, povedala som si, ze pockam, ze mozno... v nedelu som potratila doma :(

afrika
7. mar 2014

samotné špinenie nemusí vadiť... horšie je to, že veľkosť maličkého sa za týždeň nezmenila.. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre