Plod sa nevyvíja - začínajúci missed abort

25. nov 2022

Ahojte, chcem sa spytat, ci niektora z Vas nema skusenosti s mojim problemom.
Som v 6tt +1 den, posledna menstruacia bola 12.10.
Nemam nijake vyrazne chute, nevraciam. V pondelok som bola u gynekologa, plod intrauterinne, bezoziev srdca. Vcera mi zostalo zle. Bolest bruska krizov, dokopy to trvalo 2 hodiny. Mala som spinenie. Mierne. Ziadna krv, hnede spinenie. Utekali sme na prijem. Tam mi dr. Vravel, ze sa plod nevyvija. Nevedela som mu zo stresu povedat kedy som bola u svojho dr. Ale od pondelka do vcera dieta nenarastlo. Vyjadril sa, ze to je MA.
Len dnes som este spinila a uz zase nic, ziadne spinenie. Lezim, kludovy rezim mam. No sama neviem co a ako...predpisal mi utrogestan potom ako som si spomenula, ze som u svojho gyn bola v pondelok. Len tam je pisane, ze pri MA sa nema uzivat.
Zienky, mali ste nieco podobne? Som vylakana a uz nedufam v babatko :( dakujem za slová

martul
25. nov 2022

Malo to takto kooopec žien. Ber lieky, oddychuj a v pondelok choď k svojmu doktorovi. Tu ozaj viac nespravíš.

veronika3110
25. nov 2022

Ja som šla 1x na ultrazvuk 6+0 podla ms a mala som len vak, nič iné vidieť nebolo… nasadili mi duphaston na udržanie.. netuším kedy bola ovulacia, ale zrejme bola posunutá… možno sa to stalo aj tebe 🙂 keď som sla 9+0, už tam bola krásna fazuľka aj so srdiečkom… takisto som vôbec nemala žiadne príznaky, celé tehotenstvo mi bolo dobre.. nezúfaj a hlavne mysli pozitívne 🙂 nič iné už nepomôže

evickuska
25. nov 2022

Ahoj ja mam za sebou 3, vsetky zacali riadnymi menstruacnymi bolestami ako hrom a potom to prislo, riadna krv s kuskami sliznice, spinenie nemusi nic znamena. Lekar moze aj zle vypocitat, kamosku posielali uz na cistenie a ze nie je srdiecko a lekarka sa pomylila vo vypocte skrz jej MS a ma krasne 7 rocneho syna. Drzim palce 🙏🤞

autor
25. nov 2022

@martul dakujem. K lekarovi mam ist az vo stvrtok...pojdem tak a tak mi vraveli v nemocnici

autor
25. nov 2022

@evickuska mna boli len mierne, spinenie uz ustalo...nie je ho vela...ale mala som to brusko take nafuknute a po vcerajsku ho mam splasnute tak som dost v strese

autor
25. nov 2022

@veronika3110 dakujem velmi pekne. Aj si sa setrila a spinila si, ci nemala si spinenie a mierne bolesti.?

jaskolka
25. nov 2022

Momentálne nič viac aj tak nemôžeš urobiť. Nemusí to vôbec nič znamenať ale rovnako.aj môže. Skutočne na začiatku je to vždy bud - alebo. Skus sa ukludnit, uvidíš, čo ti povie na kontrole doktor.
Ja som mala prvé tehotenstvo ukončené MA, nijake príznaky som nemala, ani špinenie, nič. Proste nebolo srdiečko, nič iné

veronika3110
25. nov 2022

tak nerobila som nič inak, normálne som chodila do roboty aj všetko.. špinenie som nemala žiadne

fkata
25. nov 2022

Ahoj, ja som počas druhého tehotenstva špinila od 6 t.t., až do 13 týždňa. Niekedy som si myslela aj ja, že potratím, mala som bolesti v podbrušku, boleli má kríže, občas ma zalial pot, bolo mi na odpadnutie. Teraz mám z tohto tehotenstva 3 mesačné bábätko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre