Pichanie v močovej rúre v 17. týždni

christin1280
20. nov 2020

Ahojte, už mám asi 3 tyzdne taky problém že ma tak picha v mocovej rure mimo cikania bezne pri chôdzi alebo hocikedy je to velmi nepríjemné, :( v moci mi nic nenasli ani u obvodnej ani u gynekologa vraj zapal mocovych ciest nemam kedze mam dobre vysledky ale mna to tam stale picha. Mala som všetko negatívne, obvodna mi dala pre istotu zinnat no mam pocit ze to vobec nepomaha, stretli ste sa s tym niektorá?

krisbar
20. nov 2020

Nemoze babo tam byt tak dole v ejakej polohe?

christin1280
autor
20. nov 2020

@krisbar netuším, ja to pichanie cítim ako keby vo vnútri dole v mocovej rure, babo este je malinke nato aby som cítila take nepohodlie a bola som aj na sono a nic nezvycajne doktor nevidel, povedal ze som záhada preňho

mishi147
20. nov 2020

@christin1280 ahoj mne sa to robilo pred tehotenstvom a robi sa mi to aj teraz som v 21tt a u mna su to varixy

christin1280
autor
21. nov 2020

@mishi147 prosim ta a co to je tie varixy? A co to sposobuje? Ako ti to zistili, da sa to liečiť?

mishi147
22. nov 2020

@christin1280 ahoj to su zily, mam ich po nohach a ťahajú sa mi do vnutra zistila mi na na ultrazvuku zo spodu ked mi robila. Je to take pichanie akokeby nozom ma niekto. Dost neprijemne a bolestive. Pomohol mi na to detralex. Operovat sa to asi neda

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 a tie žily je aj vidno tam dole akoze? Ci to len sa takto prejavuje, mna tam picha niekedy ajked lezim , potom to ustupi a zas zacne a po cikani je to horšie to picha furt. :( je to na neevy uz. Detralex môžem užívať počas tehotenstva? Myslíš ze mozem mat rovnaký problém?

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 ide o to ze mna posielaju na urologiu kvoli tomu ale ja viem ze tam mi nic nezistia lebo všetko mam ciste toto nieje zapal, a uz neviem ako sa zbavit toho 🙄

mishi147
23. nov 2020

@christin1280 vidno mi ju po slabinu a potom uz nie ide dnu a mam ich aj po maternici. To je take chvilkove pichnutie a prestane ale dost bolestive ako vravis. A presne sa mi to tiez robi pri curani ale nie vzdy myslela som si ze je to niejaky zapal a doktorka mi vravela ze nie ze to ma tahahu tie zily. Aj mi ich ukazovala na ultrazvuku taku retaz. Neviem ci to bude ten istý problém to je tazko povedat ale priznaky su rovnake. Na ultrazvuku by ti to mala vidiet.Mas aj zily na nohach? Ano ten detralex sa moze aj v tehu. Ako mne pomohol len ja som lenivec na bratie praskov. Skusila by som mesiac ten detralex a uvidis

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 no ja nemam na nohach ale zas mam problém zo zlatou zilou :/ neviem ci to moze mat súvis a robil mi sono brucha. A nic nevidel tak ako to je..

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 dnes som mala take silne pichnutua ze som sa az krčila

lentilocka123
23. nov 2020

@christin1280 ja to mávam tak,keď mám obličkový kameň alebo piesok v mechúri.

mishi147
23. nov 2020

@christin1280 myslim, ze na Sone by to videl. Mne vravela ze u mna su to tie zily. Môže to fakt byt aj obličkový kameň ako píše lentilocka123

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 ale to by som nemala problémy tam dole s pichanim v mocovej rure ci ked to je kameň to by zistili z tych odberov mocu uz si myslím

mishi147
23. nov 2020

@christin1280 neciem to posudit lebo som kamene nikdy nemala. Myslim ze by to zistili fakt neviem.

christin1280
autor
23. nov 2020

@mishi147 dobre ďakujem ti za pomoc dnes si kúpim ten detralex a vyskúšam to ked uz mi nevedia inak pomôcť, ked to nepomôže tak sa objednám k urologovi pre istotu.

mishi147
23. nov 2020

@christin1280 uvidis, ja vravím len moju skúsenosť s takym niečím. Ak som pomohla budem len rada. Niekedy sa clovek aj slamky chyta ked uz nevie co. Prajem vela stastia

lentilocka123
23. nov 2020

@christin1280 ja mám v poriadku moč aj keď mám kameň,takže zistiť nemuseli a ani na sone nemusí byť vidno.Mne ho zistili až na CT,to samozrejme ty teraz podstúpiť nemôžeš a hlavne v tehotenstve sa tvoria,no nemusí to byť tvoj prípad,držím palce,nech to čoskoro prejde.

martina123s
2. apr 2022

@christin1280 ahoj, prosim ta aj ti prisli na nieco? Mam momentalne ten isty problem tiez 17tt. Dakujem

sarahka
11. apr 2022

@christin1280 ahoj, mám úplne podobný problém , bez tehotenstva. Pomohlo ti niečo ? Ďakujem

christin1280
autor
12. apr 2022

@sarahka ahoj ja mam zas ten problem uz niesom tehotna a riesim to a zatial vsetky vysledky negativne nikto nic

ivanaa346
13. okt 2022

@martina123s Ahoj z čoho ste mali nakoniec to pichanie ? Ďakujem

dara25
29. jan 2023

Ahojte, mám tento istý problém. Pichanie v močovej rúre a mám k tomu aj krv na 1niekedy 2 + už cca skoro rok a na nič mi neprišli.

elen414
12. feb 2024

@dara25 @ivanaa346 @christin1280 @sarahka @martina123s Ahojte žienky, ja mám takýto problém už niekoľko mesiacov: pichanie v močovej rúre, tlaky na mechúr, na wc čakám kym sa vycikám, najprv cítim len tlaky.. Všetky vyýsledky gyn aj moč mám v poriadku. v decembri som mala ecoli v pošve a brala som Macmiror. Odtvtedy všetky výtery v poriadku. Nevedia čo so mnou, poradíte mi? Ako ste napokon dopadli vy, prišli na niečo, čo pomohlo? ďakujem krásne každej jednej čo mi odpovie ❤

ivanaa346
12. feb 2024

@elen414 Ja osobne som to mala z gynekologické ho hľadiska. Vyšli mi zle stery ,preliecils som a stále som to mala nejaký čas .Až potom neskôr to odznelo .Ako som mala zle vytoky, tak sa mi to zanieslo aj do močovej rúry .

christin1280
autor
11. mar 2024

@elen414 ja som brala dlhodobo milgammu n 3 x denne asi rok a po pol roku som citila zlepsie a po roku to preslo uplne .. vsetko negativne cize jedine co mi vychadzalo ze to je neurologicke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre