Pichanie v krčku v 23. týždni

5. sep 2021

Ahojte, teraz večer cítim viacej akoby pichanie v krčku a aj za lonovou kosťou vnútri. Sem tam mi aj stvrdne brucho. Mávam to aj bežne ale teraz je to všetko intenzívnejšie. Myslíte že je to okej ? Alebo mám ísť zajtra k lekárovi ? Mávate/mávali ste to takto ?

lucy_669
5. sep 2021

Ahoj v 23 týždni by nemalo tvrdnut bruško 😏ale ja som tvrdnutie mala tiež približne od 20 týždňa a doktorka mi kázala 2x denne magnerot 🙂 určite navštíviť doktorku

autor
5. sep 2021

@lucy_669 mne tvrdne uz od 12tt, gynekológ povedal že to nevadí ani magnézium mi nekazal brat ale sama si dávam aspoň sem tam. Len to pichanie je také, že som celkom v strese z toho

lucy_669
5. sep 2021

S týmto nemam skúsenosti ale je mi divné že ti povedal že to tvrdnutie je v poriadku.. tak skoro by určite nemalo byť :/ myslím že tvrdnutie bruska je normálne tak po 30 týždni ale nie v 23.. ale určite zajdi za gynekologom , radšej zbytočne ale nech vieš že ty a bábätko ste v poriadku 😊

monika_mt
5. sep 2021

Mna od piateho mesiaca tehotenstva velmi bolelo brucho, take tlaky v podbrusku a pichanie v bruchu som mala, ze som kolkokrat ani kracat nevedela, musela som si sadnut a pockat kym ma tie najvacsie bolesti prejdu. Tiez som bola v strese ze co to je, aj som 2x bola na pohotovosti s tym. Zakazdym pozreli, povedali ze vsetko je v poriadku, a rodila som v 40tt bez problemov. Takze tolko moja skusenost.

miskamicha
5. sep 2021

Som v 24tt a tiez to mavam...take akoby pichanie ihlou jiekde v oblasti krcka a nasledne akoby v konecniku...plus asi 6x denne tvrdnutie brucha ale trva to ani nie 10 sekund... mavam tonuz od 19tt a zatial.bolo vsetko ok... zavolaj rano dr opytaj sa co s tym, bolo by asi vhodne v blizkej dobe skontrolovat krcok.

bababibi
19. aug 2024

@miskamicha ahoj stará diskusia dost, ale skúsim, ako to nakoniec dopadlo s tym pichanim v krčku? Vydrzali ste do termínu? Ďakujem pekne

autor
19. aug 2024

@bababibi ja som vydržala do 37tt

barrborka
19. aug 2024

smer doktor, urcite neodkladaj / ja porod v 25tt/

barrborka
19. aug 2024

@barrborka pardon, citam, ze stare

bababibi
19. aug 2024

@barrborka 😪 ste v poriadku napriek tak nizkemu týždnu? Co bolo problémom toho pichania? Zapal ci?

bababibi
19. aug 2024

Super pekne, to sa krásne číta aj napriek problémom...

bababibi
19. aug 2024

A ake liečiky si užívala? Co vas "zachranilo"?

autor
19. aug 2024

@bababibi užívala som progesterón ale len do 20tt, v čase kedy som toto písala som neuzivala nič. Gynekológ mi stále hovoril že to nič nieje. Bola som ale na PN, mala som aj placenta preavia, ležala som s vyvýšenou panvou niekoľko týždňov

bababibi
19. aug 2024

Tohoto lezania sa ja bojim najviac 🙏 ani sa mi neda pri deckach a aj keby som bez nich, pre mna je to horor, dokonca som najnovšie počula, ze uz sa to moc neodporúča, že neprudi krv tej tehotnej dobre a ze hrozí trombóza no..
V každom prípade vy ste dobre dopadli 🙏❤️ ďakujem za info

autor
19. aug 2024

@bababibi áno viem a druhý krát by som asi ani nelezala, lebo aj pri tomto prvom tehotenstve boli názory rôzne, ale bála som sa. Išla som potom ale rodiť v hroznej kondícii po toľkom ležani a aj to bol náročný pôrod a náročné zotavovanie.
Tebe kázal lekár ležať ? Alebo nejaké lieky ?

sofia1979
19. aug 2024

Tvrdnutie bruška nieje ôk určite to by mal Dr vedieť určite, ako ti radia magnézium je na mieste. A pichanie je normál podľa mňa skrz toho že sa všetko naťahuje rozťahuje no však ak máš aj Tvrdnutie určite smer lekára nenechaj sa odbiť

bababibi
19. aug 2024

Ano mna posielal rovno do nemocnice pre istotu 😅 ale kde mam este dost malinke detičky, slubila som, ze budem doma ležať. No podarilo sa mi to na cca 2 hod 😁 nervózna ako pes... Ptm som hľadala dalej info a zistila, ze to su stare praktiky a ze ked sa ma stať, tak sa stane aj keby je ta zena priviazana... Síce nerobím toľko doma ako som bola zvyknutá, nenadrapujem sa, nedvíham nic, co najmenej stojim, pomáha mi rodina, ale ze by som čisto ležala to nie. A dal mi progesteron a pridat ze si mam zvýšené dávky magnezko. To bolo ked som bola 23-24 týždeň. Trz som začiatok 28, a objavilo sa mi znova to pichanie. Tak nechápem. Co sa to deje.

autor
19. aug 2024

@bababibi a chcel ťa poslať len na základe toho že si slovne povedala že ti tvrdne brucho ?

bababibi
19. aug 2024

No nie mne malinko tvrdne, ja som sa natie pichance stazovala v krčku. Ptm ma pozrel ze na 1cm otvorená. A usg ukázal zas kŕčok pekne dlhy a neotvaral sa. Och

bababibi
19. aug 2024

A pri kontrole vo štvrtok teraz co bol nález rovnaký nezmenený. No dnes rano znova pichanie. Mala som klud inak a zas 🙄

autor
19. aug 2024

@bababibi mňa absolútne nikdy počas tehotenstva nevysetroval palpacne. Len sonom pozrel. A tam videl takto ako píšeš že v poriadku. To pichanie som ale mala až do pôrodu. Ono je to vraj aj normálne.
Držím palce aby bolo všetko v poriadku

bababibi
19. aug 2024

Presne tak, uz som sa viac nedala. To sa ani nemá robiť. Nechápem čo z toho majú. A ďakujem ti naozaj veľmi pekne za info a rady a tvoj čas 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre