Pichanie Fraxiparinu a vznik modrín

8. júl 2024

Ahojte.
Prosim vás ako pichat Fraxiprine aby mi zakaždým nevznikla modrina?
Pichala som kedysi ale len 20 dni, vtedy som vypúšťala vzduch z injekcie a modriny neboli…
Teraz som vsak čítala, ze ten vzduch sa vypúšťať nema..tak ho nevysputam no zakaždým mi vznikne obrovská modrina. Plán je taky, ze budem pichat cele tehotenstvo preto by som nechcela mat po každom vpichu takú modrinu keďže je to trochu aj bolestivé na dotyk prvý den aj take stvrdnute…
Vďaka všetkým za rady.

autor
8. júl 2024

Pridávam aj foto… v strede je dnešný vpich…ako môžete vidieť okolo miesta vpichu sa mi urobí take svetle miesto pod kožou, ktoré je aj tvrdé ….

martina2ve
8. júl 2024

Ja som si pichala 11mesiacov v kuse a modriny a hrce som mala nech som robila cokolvek.. asi sa s tym moc neda robit len vydrzat to

autor
8. júl 2024

@martina2ve aha takze to je pravdepodobne normalne? Pretože ked som si kedysi picaháa tých 20 dni tak modrinka sa vyskytla no take hrče a tvrdé miesta vobec tak som rozmyslala ci nerobím teraz nieco zle….

duppka13
8. júl 2024

Pichala som si cele tehotenstvo, treba miesto vpichu stlacit medzi palec a ukazovak a tak vpichnut. Este treba striedat miesto vpichu, mozes aj do stehien.

trema
8. júl 2024

Vydezinfikujes, urobis koznu riasu, kolmo pichnes, pustis riasu a vytiahnes. Hlavne nemasirovat. Odporuca sa 3-5cm od pupka, pripadne mozes aj do vonkajsej strany ramena alebo stehna

domka222
8. júl 2024

A picháš tak,že spravíš riadne kožnú riasu? Ja som pichala dve tehotenstvá, ale nikdy som nemala až také modriny

bibssli
8. júl 2024

@trema som sestra priamo z gyn.oddelenia pichajte si buď do ramena alebo stehno ..v tehotenstve do brucha aspoň my v nemocnici nepichame vôbec
Vždy vydrnzifikovať miesto vpichu, urobiť kožnú riasu pichnúť kolmo po aplikovaní chvíľku počkajte a pomaly vytiahnite a samozrejme menťe miesto vpichu nie stále na jedno miesto
Žiaľ u niektorých tehu sa modriny tvoria nech aplikujeme akokoľvek a únie ktorých vôbec záleží aj od zražanlivosti akú máte

bibssli
8. júl 2024

Pardon omylom som vás asi označila
@trema

autor
8. júl 2024

@duppka13
@trema
@domka222
@bibssli
Dakujem vam všetkým krasne 🙏🏻 mozno nespravím poriadne tu kožnú riasu ked tak rozmyslam…a pri poslednom tehotenstve mi v nemocnici pichali tiez do brucha tak som myslela ze je to ok ..vyskúšam vaše rady 😊

domka222
8. júl 2024

@bibssli prečo nepicháte do brucha? Pre mňa to bolo najlepšie miesto,lebo vždy sa dala spraviť kožná riasa. Zo začiatku mi kolegyňa pichala do ramena,ale mala som väčšie hrče ako pri bruchu

bibssli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. júl 2024

@bibssli juj a uz si odpovedať zmazala a nestihla som prečítať a tiez ma zaujímalo ze preco 😊

domka222
9. júl 2024

Tiež som sa chcela dozvedieť dôvod

spanielka44
9. júl 2024

Najlepšie je pichat si do brucha a do takých miest kde je najviac tuku, poriadne kozu stlačiť a kolmo pichnúť a hlavne sa toho nebáť 😄

iwanka222
10. júl 2024

Natierat heparoidom modriny. Ja som pichala pol roka partnerovi do jedneho ramena tak si zvykol inak nechcel a nemal ani jednu modrinu.

bibssli
10. júl 2024

Môžem napísať do spravy lebo mi chodili otázky fo správy na nemocnicu a podobne to písať nechcem🙂

autor
10. júl 2024

@bibssli napíšem ti 🙂

autor
11. júl 2024

Este sa chcem opýtať…občasne svrbenie po vpichnuti je normalne ?

autor
11. júl 2024

Niekedy mi to po vypichnúti aj kúsok zcervenie inokedy nie..prikladám foto…ale ako vravim pichala som si uz aj pred pol rokom a nic žiadna reakcia tak nebiem ci to moze byt aj alergia alebo len obyčajná reakcia na vpich..

lakebabe
11. júl 2024

Pichala som si ho veľmi veľa krát kvôli operáciam a po zlomeninach. Modriny som mala hocikedy nech som robila čokoľvek. Vždy som Pichala do riasy okolo pupka aj tak sa robili. Ale zas mňa stačí viac chytiť a mam modriny

domka222
11. júl 2024

Aj ja som mala svrbenie občas. Striedaš každý deň aj strany na bruchu?

autor
11. júl 2024

@domka222 áno áno snažím sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre