Pichanie Fraxiparine - čo robím zle?

26. aug 2024

Zdravím, uz dva mesiace si picham Fraxiparine do brucha…kým som sa to správne naucila mala som veľké modriny a taktiež červené a tvrdé miesta , ktoré svrbeli.
A vsak ako som získala prax, pichanie bolo bezproblémové.
No teraz opäť…vpich ma jednak veľmi boli, no ostane mi tam vždy veľmi tvrdé miesto, ktoré je červené a fakt svrbí.
Nic pritom nerobím inak….klasicky riadne chytím kožnú riasu, v mojom prípade s tukom, kolmo pichnem, pomaly stlacam injekciu, vytiahnem a pustím riasu.
Neviem preco opäť tie tvrdé, začervenané a svrbiace miesta,,,,,,
Budem vďačná za tipy….

lussy203
26. aug 2024

Treba obmieňať strany a nepichat blízko predchadzajúceho vpichu. Alebo možno alergická reakcia a treba vymeniť za Clexane

autor
26. aug 2024

@lussy203 meniť tie strany to sa snažím,,,a mohla by sa vysknutnut alergická reakcia aj po dvoch mesiacoch az?

petulka2021
26. aug 2024

Keď sa to dlho aplikuje sa zvyknú spraviť take tvrdé hrčky, skús si to pichat do ramena a nechať brucho sa zregenerovať.

autor
26. aug 2024

@petulka2021 ked do ramena to ideálne odzadu nie? A to sa mi samej asi moc nebude dat

petulka2021
26. aug 2024

Tak do stehna, tam sa to pomaly vstrebáva síce, ale ak máš rozpichané brucho a do ruky ti to nemá kto, tak jedine stehno.

petulka2021
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stellarstar
26. aug 2024

Ja som si pichala do brucha a stehna a zakaždým menila miesto vpichu

livuska124
26. aug 2024

To je alergia na fraxiparine (červené, tvrdé, horúce, svrbiace hrče som mala). Mne sa prejavila cca po 4 týždňoch pichania, čiže nemusí byť od prvej injekcie. Hematologička mi ho vymenila za Clexane. S ním som žiadne takéto problémy nemala.

katie253
26. aug 2024

Ja ked som pichala synovi inzulín, tak som urobila riasu, pichla kolmo, riasu pustila a tak podala liek. Riasu som pustila pred stlačením piestu.

spanielka44
26. aug 2024

Ahoj, ja mám dokonca teraz cez leto alergickú reakciu z fraxiparine (pridávam foto) a čo som sa ja konečne po 4 mesiacoch naučila je že sa to nemá pichat v okoli pupka a teda tam kde je viac tuku a hrubá koža, ale práve blizsie k bokom a najst takú tenkú kozu a vtedy to tam ide oveľa ľahšie pichnúť.😄 a vždy najskôr pustite riasu až potom vyberte ihlu (takto vám odtiaľ nič nevytecie)

gvenduska
26. aug 2024

Skúste pichat do ruky
Tam je to menej bolestivé
Po operácii som si pichala tam keď som nechcela do brucha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre