Panika a stres v tehu

31. okt 2023

Ahojte môžete mi niekto poradiť ?
Som prvykrat tehotna a podľa mna mi hormóny udierajú na hlavu 😀 nie je to smiešne, ale možno mi niekto poradi že to mal rovnako.

- riešim každú blbost v zmysle že partner ide na preventívnu prehliadku napr na krv a ja som úplne v panike aby boli dobre výsledky
- bojím sa že niekto umrie
- že dostanem rakovinu pritom akože chodím na preventívne prehliadky ( ale ak napr ma byt po roku a ja idem kvôli tehu po roku aj pár mesiacoch chytá ma panika …)

V živote som to takto nikdy nemala - začína má to obmedzovať taká podvedoma panika kt si ale vytváram sama.

Prosím odíde to pôrodom ?

Mala ste to niektorá ?
Dakujem

domkakvet
31. okt 2023

Tak v prvom rade sa ukludni a urcite to po porode prejde, ale bolo by dobre, keby si na to prestala mysliet uz teraz, lebo sa iba zatazujes, najdi si nejaku aktivitu, aby si na to nemyslela.

autor
31. okt 2023

@domkakvet dakujem , nikdy som to nemala , neviem preco ma chyta taka panika

nin12345
31. okt 2023

Ja som to mala a nepotesim ta ale porodom sa to u mna dost zhorsilo

autor
31. okt 2023

@nin12345 ako si to riesila ? co konkretne si mala

nin12345
31. okt 2023

No nijako som to neriesila stale to trva haha🤣🤣 som 3 mes po porode. No domyslala som si strasne ja som mala totizto aj pocas tehotenstva ku koncu rizikove aj po porode nejake zdravotne problemy ktore uz chvalabohu nie su no ale teraz mam zas strachy o dieta... take domyslanie co vsetko sa moze a mohlo stat a co by to asi tak mohlo byt az ma moj mozog zavedie do otrasnych diagnoz a niekedy este aj dalej a paniku mam z toho. Treba sa vtedy na to snazit s prepacenim vys.. a povedat si ze je vsetko okej a jednoducho zacat robit nieco ine

nin12345
31. okt 2023

Nesmies sa tym nechat prevalcovat az do uplnej uzkosti

marianarem
31. okt 2023

Je to pochopitelne, podla mna je jednoducho za tym vsetkym strach, ci tehotenstvo dopadne dobre. Ci neprides o partnera, ci sa tebe nieco nestane alebo babatku. Vela zien je v tehotenstve citlivejsich na rozne ohrozenia. Ale sleduj to, ak by ti to prerastalo cez hlavu a zaberalo privela casu, tak urcite vyhladaj psychologa. Totizto po porode to moze byt podobne, moze nastupit strach o dieta, za ktore mas zodpovednost, takisto sa mozes bat, ze sa ti nieco stane a dieta zostane same, alebo ze sa nieco stane muzovi atd. Vsetky tieto strachy su prirodzene, len treba sledovat, kolko casu a energie ti zeru. A ak privela, tak riesit s odbornikom, su na to metody.

bielavila
31. okt 2023

Mala, moja dr bola zo mna nestastna, js som ju prosila nech mi to male uz vyberu v 35 tt tak strasne som sa o neho bala a chcela ho mat uz pri sebe, ze mi sibalo, ale tomu predchadzali ine veci…
A porodom ci to odide? u mna nie, vsetok ten strach som rozlozila na seba a deti, tiez sa az nezdravo bojim ze ochoriem alebo deti… je mi zo mna az zle na ake veci myslim, ale neviem to ovplyvnit, vkuse sa bojim a asi by som to aj mala riesit len sa neviem dokopat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre