Panická porucha v treťom mesiaci

martinka00623
20. jún 2021

Ahojte som tehotná a pred dvoma týznami som sa zle citila nevedela som spať aj týzdeň , zaspala som na max hodinku alebo menej a musela som vyskocit z postele ako keby som nedostala kyslik ... cely den ma tlaci na hrudi ... aj ked nemyslim nato aj tak to citim a lapem po dychy ... som v tretom mesiaci a psychiater mi dal tabletky ale ze nemam stale brat nechcem aby to babatky ublizilo ... prosim Vas ako sa co najskor stoho vyliecim ? Prislo to znicoho nic ... chcem sa co najskor ztoho vyliecit ...

sasha10
20. jún 2021

@martinka00623 Tak 1 príznak a hneď panicka porucha a lieky? Mala si s tým problém aj pred tým? Brala si lieky? Ja by som ich v tehotenstve nebrala a ak máš iba tento 1 príznak a doteraz si na to liečena nebola tak by som skúsila hľadať inú príčinu. Čo tak z toho ze ta boli chrbát, chrbtica... To mavam aj ja, idem na masáž a hneď ok... Alebo nejaky nerv pricviknuty z dovodu tlacenia dietatka? Alebo bola si na vysetrenie u kardiologa?

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 bola som u svojho obvodneho dr ten ma hned vypisal na psychitriu ... cely den tazko dycham a boli ma hrud .. ale to iba par dni ma boli ... busenie srdca som este nemala ... ked spim a zobudim sa som cela mokra ... ano mam krivu chrbticu ale nikdy predtym ma chrbat nebolel ... a brusko mi ani nevydno

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 bola by som najstasnejsia keby nemam panicku poruchu ... pytala som sa sa aj tehotnych ci sa im tak tazko dycha to povedali ze vobec nie ze nemaju ziadny problem z dychanim tak neviem ...

martinka00623
autor
20. jún 2021

Skusim ist este k inemu dr . Ale cely den to mam ... zaspat neviem vobec ... este pred dvoma tyzdnami som tak dobre spala aj cez den trz nie lebo dychanie k tomu brani

whatever1
20. jún 2021

@martinka00623 To ti obvodný neurobil absolútne žiadne vyšetrenie? Nemáš malo železa?

akebergifts
20. jún 2021

@martinka00623 A Váš obvodný lekár vie o Vašom tehotenstve? Na Vašom mieste by som lieky určite nebrala v tehotenstve mohlo by to mať negatívny vplyv na plod. Samozrejme ak ste dlhodobo liečená na psychiatrickej klinike je to úplne iná situácia. A lieky treba brať v obmedzenom množstve podľa nariadenia lekára.

martinka00623
autor
20. jún 2021

@whatever1 nie neurobil iba som mu povedala ze som nevedela spat aj ked som zaspala tak o hodku som vstala a bezala von lebo som tazko dychala ... odmeral mi tlak a tolko ... viem su horucavy ale velmi tazko sa mi dycha a ta bolest v hrudi

sasha10
20. jún 2021

@martinka00623 No nie som odbornik, ale panicka porucha sa podľa mňa prejavuje aj inými príznakmi, strach von, v spoločnosti, podľa mňa je to skôr pocit strachu že ss nenadychnes alebo kolabujes az namyslanie ze zomrieš... Moj nazor, ale ak si v poho a ide iba o dychanie a tlak na hrudi tak to moze byt čokoľvek nie len psychika... Napr. zablokovana hrudna chrbtica, alebo ako vravim srdce, ja som tiez nemoha dýchať zaspavala som s pocitom že čo ked sa v noci už ani nenadychnem, začalo mi z toho už prepínať... Navstivila som kardiologa a mam nedomykabost chlopne a to je jeden z príznakov, odvtedy viem že som v podstate ok a mam pokoj, objavi sa mi to ked mam zablokovanu chrbticu idem na masaz zrelaxujem a som opäť fit. Takže netreba len počúvať 1 lekara, lebo najľahšie je poslať zo všetkým už len k psychiatrovi...

martinka00623
autor
20. jún 2021

@akebergifts nikdy som nechodila k psychitrovi trz som bola prvy krat ... a nie neberiem ...

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 ja sa nebojim von keby sa dalo aj cely den von ... stale sa prechadzam a vkuse som z ludmi ... a suchost v ustach som mala viac ako tyzden trz uz nie ...

sasha10
20. jún 2021

@martinka00623 no ak nemáš ani myšlienky že kolabujes alebo zomieras proste "nenamyslas si" tak je to hlúposť, podla mna zle stanovená diagnoza, odflaknute vysetrenie... Vážne skus prve kardiologa ved nie je aj kontrola počas tehotenstva? alebo skus pohľadať aj či nie je možnosť v tehotenstve navsteva ortopéda alebo fyzioteraoeuta... Iba vlastna skúsenosť a vážne to nie je výmysel... Trápila som sa rok... Áno rok nemohla som dychat v noci, v praci, v autobuse... Ja som si myslela ze nie som ok psychicky lebo to trvalo dlho a nakoniec som. Ok je to vada srdca plus chrbtica... Keby sa dam odbiť ako ty beriem lieky pre nič...

elizabeth22
20. jún 2021

@martinka00623 vieš, ono to môže znamenať veľa iného, v prvom rade komplexné vyšetrenie, zmeň lekára, ak ťa naordinoval na psychiatriu, pretože toto môže súvisieť aj so srdiečkom, s pľúcami, možno aj s tetaniou, ale ani na tetaniu by ti nenaordinoval psych lieky, ja by som lieky nebrala, predsa to nie je len čierne uhlie, že mi je zle tak si dám 2-3, dožadovala by som sa vyšetrení. Neprekonala si niekedy teraz nejakú chorobu alebo Covid?

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 nie nebojim sa ze zomriem nikdy mi take hlavou ani nepreslo .... prislo to tak rychlo som velky spachtos a vecer som nevedela spat lebo som mala sucho v ustach ... trz cely den tazko dycham a boli ma hrudnik ... myslim pozitivne cely den ... !!! Mne hned dr povedal ze mam panicky strach ... a z tehotentva to nemam ze by som tak tazko dychala !!!

martinka00623
autor
20. jún 2021

@elizabeth22 a nie nebola som chora ani covid som nemala ... mna srdiecko neboli ani nemam pocit na odpadnutie

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 ale ja nemusim mat vadu srdca mozno len chrbtica

sasha10
20. jún 2021

@martinka00623 tak potom kašli na lieky vážne ich neber a pokračuj vo vyšetreniach máš na to právo, ja by som srdce neobchadzala to bolo ore mňa ako prvé vedieť ze srdiecko je ok a potom by som riesila mozno aj sukromne toho fyzioterapeuta, možno si neuvedomujes ze ta extra boli chrbát ale bloknute tam niečo môžeš mať, zlý pohyb a zo dna na den ti to dokáže tlačiť tak ze nemôžeš dýchať... Držím prsty, mozno sa ozve aj mamicka s podobnym pripadom v tehotenstve... 🙂

elizabeth22
20. jún 2021

@martinka00623 a cítiš zlepšenie keď tie lieky berieš? Tak sa ťa spýtam... Už sa ti lepšie dýcha s tými liekmi, či len placebo efekt?

sasha10
20. jún 2021

@martinka00623 ak nemáš ani búšenie, tak potom srdce asi nebude isto ta chrbtica...ale chod na take vysetrenia ktore ta urobia "kludnejsou" ale myslím ze ak si das dokopy chrbát tak toto odznie... Aj ked neviem ake moznosti su v tehotenstve

luccija
20. jún 2021

@martinka00623 takto sa prejavuje uzkost, panicka porucha.Ale mohol Ti aspon vziat krv na stitnu zlazu...alebo objednat k neuro na test na tetaniu.Tlak na hrudi, pocit slabosti, zavrate, nemoznost sa nadychnut je vela symptomov...trrva vela magnezia a vapnika a pozri si na webe ako dychat do sacika pri tetanii

martinka00623
autor
20. jún 2021

@elizabeth22 brala som len dva dni ... pol tabletky ... dlho neviem zaspat zaspim ked mi uz iba oci idu dole ale ked spim necitim nic ze by sa mi tazko dychalo kludne spim ... zobudin sa asi tri krat styri krat ale to uz mam jav hlave ze panicky strach .... ja som mala tak sucho v ustach ze som nevedela spat aj dva tyzdne tak som bola vycerpana ze som iba plakala ze z coho to mam ... ale tohotne maju sucho v ustach lebo su aj take priznaky ...

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 ine priznaky som na sebe nezistila ... pretoze som sa na nich ani tak nesustredila ... ja som bola taka vycerpana ako som nevedela spat ze som iba plakala som velmi citliva !!! Iba to ze sa mi tazko dycha boli ma hrudnit a ze sa vecer spotim ale to moze byt z tepla ... sucho v ustach uz nemam ... tabketky neberiem vobec ... zienky len aby ste mali pravdu nechcem mat panicky stach ... pretoze to dlho trva kym by som sa ztoho dostala ... som rada ze mi tak pomahate a pisete vlastne skusenosti som sa ukludnila ... dakujem Vas

martinka00623
autor
20. jún 2021
martinka00623
autor
20. jún 2021

Zevraj trva iba niekolko minut ale to mam skoro cely den !!! Bolest hrudnika aj tazke dychanie

jaass
20. jún 2021

@martinka00623 podľa mna nemáš panicku poruchu ale tetanicky syndróm. Skús si o tom niečo prečítať a si nájdi iného lekára a nie takého, ktorý ta hneď pošle na psychiatriu. K takému by som nikdy v živote nešla. Možno potrebuješ vysoké dávky mg a nie kadejaké lieky. Držím palce aby bolo už len dobre 🙂

martinka00623
autor
20. jún 2021

@jaass trz to ustupuje ked zacinam byt unavena ze nemusim lapat do dychu ale chrbat ma boli .... a inak mam nizky tlak ... zajtra si odmeram !!!

jaass
20. jún 2021

@martinka00623 hlavne nestresuj🙂 a nemôže to byt z krcnej chrbtice? Nemáš bolesti, ktoré ti vyžarujú?

jaass
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinka00623
autor
20. jún 2021

@jaass ja ani sama neviem ... mozno aj ano ze to mam z chrbtice !!! Sucho v ustach nemam len duchanie a bolest v hrudniku ze to aj v chrbtici citim !!! Moze byt ztoho pretoze nikdy nie som vystreta od malicka ... a vystreta ani neviem byt pretoze to uz boli

martinka00623
autor
20. jún 2021

@martinka00623 ale keby aj mam nieco z chrbticou tak dr stym nevie nic ked som tehotna?

martinka00623
autor
20. jún 2021

@sasha10 takze aj Vam hned to povedali ze mate panicky strach? ... urcite si budem vsimat priznaky ak budem mat a napisem sem ... pretoze tehotnym sa tazsie dychA iba z velkym bruchom ... niektorym vobec takze kazda sms ina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre