Panická porucha počas tehotenstva

20. máj 2024

Ahojte. Už som fakt unavená a neviem komu písať, takže píšem sem.. Je to moje 2. tehotenstvo a som v 27. týždni... Mala som panickú poruchu ešte dávnejšie, ale bola som v poriadku keď som otehotnela. Potom začali problémy, stres... Teraz sa cítim veľmi osamelo, nemám kamarátky, každá odišla, keď som poridila 1. bábätko (napr. Jedna otehotnela spolu so mnou no ona potratila ja nie - ja som potratila minuly rok - no a ona preto ma vymazala všade aj na FB a nerozprava so mnou). Začala som mať úzkosti a teraz som už tak, že sa bojím smrti, stále rozmýšľam, čo keď náhle zomriem, ostane sama moja 2rocna dcéra... Stále sa bojím, že dostanem infarkt alebo embóliu pľúc. Chcela som ísť ku psychologicke, no ona ordinuje iba pred obedom, takže to neviem vybaviť. Je tu niekto, kto to má podobne? Čo Vám pomôže? Dakuem

Ps: ospravedlňujem sa za chyby... A ďakujem za pomoc.

renata27322
20. máj 2024

Nie som síce tehotná ale takéto stavy mám od minulého roka. Mne osobne pomáha meditácia, cvičenie, neustále niečo robiť, nejako zamestnať myseľ aby som nedovolila zlým myšlienkam veľa priestoru. Je v poriadku si priznať takéto stavy a nie je to hanba, skús čaj na nervy a stres, kreslenie, hocičo čo ťa baví. Ak na teba príde taký stav, začni sa sústrediť len na svoje dýchanie a priveď sa do prítomnosti. Sústrediť sa na zvuky ktoré počuješ, veci ktoré vidíš, sústred sa na to ako cítiš svoje nohy položené na zemi, poprípade si môžeš suchat prsty alebo ruky a sústrediť sa na to. Mne to pomohlo😊

autor
20. máj 2024

@renata27322 dakujem 🙂 snažím sa aj ja vzdy nieco robit no aj tak na mna stale pride ten stav napr. Pocas varenia...

renata27322
20. máj 2024

Áno to aj na mňa zvykne počas varenia, no snažím sa odohnať myšlienky tým že čo ešte musím urobiť, postup varenia si hovorím alebo sa rozprávam sama so sebou že čo práve robím, niekedy si prídem ako blázon ale pomáha to

baruska15
21. máj 2024

Ahoj napis kľudne správu 🙂 velmi dobre poznám. 10 rokov spolu s PP, momentálne som 24 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre