Pálenie záhy v tehotenstve

lenka4321
16. okt 2020

Babenky co fakt pomaha na palenie zahy? Od kedy mi zacal 3 trimester nemozem dat stym rady....kazdy den toto iste uz mam tak vsetko podrazdene ze uz nevladzem 😪

nelca0510
16. okt 2020

Ja som pila Bystrinku.

yanni
16. okt 2020

Mne nic nepomohlo. Pri oboch babach som sa isla zblaznit. Pri prvej nastasti len posledne dva mesiace. Posledny mesiac uz to bolo na nevydrzanie. Pri druhej to zacalo uz v 4. mesiaci. Nepomahali ani tabletky od gyn. Ale je pra vda, ze akonahle vyjde dieta von, je po zahe. A naozaj tak bolo. V tu sekundu vsetko prestalo. Najmladsia ma 21 mesiacov a za 21 mesiacov od porodu ma zaha nepalila ani raz.

lenka4321
autor
16. okt 2020

@yanni ale aj tebe sa vkuse grgalo a prisla taka neznesitelna bolest az do krku hrdla ?mam pocit ze tak uz mam vsetko podrazdene zby som si to najradsej odrezala 😀😀😀 strasne to je a co mna nikdy nepalila zaha jak stojim nic akonahle lahnem alebo som v polosede katastrofa....

angelovka
16. okt 2020

Mne pomohlo rozžuť 5-6 ks.mandli,nesolene

marsella_22
16. okt 2020

Mne pomohla surová mrkva. A pri prvom tehotenstve jablko.

s_a
16. okt 2020

Skús rennie

helcanw
16. okt 2020

@lenka4321 mne pomohlo len porodiť 😂 a vlastne ešte aj po pôrode má asi týždeň ešte strašne pálila 🤦‍♀️

tini27
16. okt 2020

Pukance 😀 najedla som sa ich na dva roky dopredu 😂

lenka4321
autor
16. okt 2020

Nerozozere mi to hrdlo do porodu ? 😀😀

domka1205
16. okt 2020

@lenka4321 ja som ani spávať nemohla takmer celé tehotenstvo kvôli páleniu záhy,pomohla mi iba soda bikarbona, aj keď sa až tak neodporúča , no bolo to na zblaznenie...spotrebovala som celé to veľké balenie🙈

stanulienkat
16. okt 2020

Fatra,Sulinka,soda bicarbona. Nejest potraviny,co to sposobuju.

tami2014
16. okt 2020

@lenka4321 rennie a sulinka. Aspon na chvilku zaberu. A este,, polystyren''. 😀 Netusim, ako sa to vola. 😀

lenka4321
autor
16. okt 2020

@stanulienkat ked ja mam pocit , ze aj z obyc.kuracej polievky...no skratka zo vsetkeho mozneho

kikulienkadd
16. okt 2020

Ahoj,mne pomohli mandle v šupke nesolené.

bea2bea2003
16. okt 2020

Za mňa tiež mandle nelúpané.

mima1
16. okt 2020

Mne pomahal gaviscon

bjl0803
16. okt 2020

@lenka4321 ahojky skús Tatra vodu mne pomohla

nikpa
16. okt 2020

@lenka4321 nolpaza, liecila som sa na reflux už predtým ale odedy som otehotnela, je to katastrofa. Nedokázala som nič zjesť až som začala chudnúť. Gastroenterológ mi predpísal nolpazu, gynekológ tiež povedal že môžem. Snažím sa ju dávať len každý druhý deň, niekedy si dám aj každý keď mám krízu ale konečne sa môžem normálne najesť

lenka4321
autor
16. okt 2020

@nikpa ked pojdem na poradnu urcite ju budem pytat .....lebo uz ma boli hrudnik az pri prehltani 😪😪

nikpa
16. okt 2020

@lenka4321 to neviem či ti gynekológ predpíše, možno obvodná. Je 20mg tá je na predpis a 10mg kúpiš aj bez predpisu len teda je tam pár tabliet. Ja mám tu 20mg, je tam 100tbl a na predpis to stalo pár korún.

luulinkaa
16. okt 2020

Ja si dávam rennie a keď už je to fakt zle dám si bystrinka, ale nie vždy to pomaha😂🤷‍♀️

krisbar
16. okt 2020

@lenka4321 skus radsej tie mandle a sodu bic. Nolpaza by sa v tehotenstve nemala...nemali to asi testovane..

beboo
16. okt 2020

Lyzicku horcice. Neviem ci to zabera aj na tehotensku zahu, ale na tu beznu okamzite 🙂

qetka
16. okt 2020

palenie zahy vkuse, nocne krce, v tomto pocasi migrena a jedlo nemozem ani vidiet. Uz tak 3 mesiace s zhorsuje sa to. Pri prvom to bolo rovnako. Neostava nic, len vydrzat. Spat nemozem poriadne, no myslim, ze uz viac deti mat nebudeme, ak sa teda nepristasri nahodou 🙂

noami12
16. okt 2020

Aj mňa teraz akurát strašne pali, dala som si mlieko zabralo ale iba na chvíľku. Priateľ povedal ze lyžičku horčice nech si dam

lenuska9999
16. okt 2020

Mne pomohol jedine Malox mätový.

nikpa
16. okt 2020

@krisbar nolpaza je testovaná aj na tehotnych, povedal mi to gastroenterológ aj gynekológ. Vraj to tehotne bežne berú. No problém je že na väčšinu liekov sa píše, že sa v tehotenstve sa neodporúča ale pri tom polovica z nich sa normálne v tehu predpisuje. Dokonca pocas prvého tehu mi dal dr lieky na udržanie tehotenstva a bolo tam vyslovene napísané, že v tehotenstve sa nemôžu brať, vystresovaná som mu volala a vraj ten príbalový leták nie je aktualizovaný niekoľko rokov, pri tom v iných krajinách je bežné podávaný, no a donosila som v pohode 😀 tak odvtedy verím lekárom, nie príbalovým letákom

yanni
16. okt 2020

@lenka4321 Mne sa negrgalo ale mna palila stale.Aj v stoji. Nepomahalo nic. Vyskusala som vsetky babske rady. Ako vravim, mne nepomahali ani lieky od dr. Aj z obycajnen vody ma paliva zaha. Pomohlo fakt len porodit.

lenka4321
autor
16. okt 2020

@yanni tak to budem asi aj ja ten pripad snad vydrzim este necele dva mesiace

jeliz59
16. okt 2020

Tak mňa záha v trhu nie ,že pálila ale doslova až bolela jediné čo mi pomohlo bolo gaviscon...
Mojej sestre zabralo mlieko ,a kefír...napríklad....😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre