Pád v 5. - 6. týždňoch tehotenstva

9. okt 2020

Čaute mamičky, je tu niekto kto spadol v 5 alebo v 6 týždni tehotenstva? Ja som len pred pár dňami zistila, že som tehotná(prvýkrat) , na sono mam ísť až o 10 dní, no z krvi mi to pani doktorka potvrdila... Dnes som sa tak nešťastne strepala, na mokrej tráve plus boli tam jablká a spadla som na chrbát a na zadok... Bojím sa strašne, lebo pred 30 rokmi moja mamka spadla na ľade a potratila a to bola už v 5 mesiaci...

conquestor
9. okt 2020

neboj nic sa babu nestane....Ja som na lade spadla tak hnusne,na zadok a chrbat ze mi bolo naozaj do placu,len som to zadrziavala,kedze sme tam boli cela partia...kostrc ma bolela hadam aj dva tyzdne este...na druhy den som zistila ze som tehu...7tyz....ono tam fazulka este bepecne plava,nic sa nestane...neboj...🍀

autor
9. okt 2020

@conquestor vážne, ja sa strašne bojím, bože keď som bola malá tak jedna známa potratila a ja ako malé 5 ročne dieťa som počúvala rozhovor za dverami a vtedy si pamätám, jak moja mamka jej hovorila, nič sa neboj ty si v nízkom týždni potratila ale čo mám hovoriť ja, už som brucho mala a išla som do obchodu tak bol na chodníku ľad, chcela som preskočiť a skočila som rovno na ďalší ľad, kde bol sneh a tak o 3 dní už som ležala v nemocnici... A nikdy sme sa nato mamky nepýtali a keď som bola väčšia mala som kartu zdravotnú mojej mamky a bolo to tam napísané , že spadla na ľade v 5 mesiaci... Tak mam taky strach.... Bojím sa veľmi, lebo aj výtok mám dajaký silnejší,síce je biely, hustý ale silný... A smutná som, lebo ešte ani sono nemám, až o 10 dní...

mimkao
9. okt 2020

švagriná sa zkotúľala zo strmých schodov na začiatku tehotenstva a jej malý má už 4 roky. Tak nestresuj. Bude to v pohode.

autor
9. okt 2020

@mimkao ďakujem, a v akom týždni bola, ja sa strašne bojím a stresujem....

panelacikova
9. okt 2020

ja som bola v 3.mesiaci, keď som bola na dovolenke v tunisku. a boli veľké vlny a šli sme na takú mini loď, drevenú. a ako tak boli silné vlny a tá drevená loď bola už blízko nás a ja som čakala už vo vode, že na ňu nastúpim. vtom silná vlna a tresk mne tá loď rovno do brucha. a fakt to bolelo... a nič sa nestalo. teraz to tu vedľa mňa pučí bublaninu a má necelých 11 😀

autor
9. okt 2020

@panelacikova joj ale viete v 6 týždni sa to ešte len tam usadza, ukotvuje joj... Ale ďakujem vám, za každú odpoveď

ckatka
9. okt 2020

Nestresuj...stres škodí viac.
Babo do 12tt je schovate v panvovej kosti nič sa mu nestane.

tatisna
9. okt 2020

Ja som spadla asi v takom case na lade v zime, na zadok. Nastastie vsetko ok. Ten plodik je tak maly ze to ani nepociti...

panelacikova
9. okt 2020

ja som bola na konci 3. mesiaca 🙂 to bolo 12-13 týždňov, nepamätám presne 🙂

zuzuliennka1
9. okt 2020

ja som si vytkla clenok a narazila kostrc, co som tak nestastne spadla, v 7mesiaci a nic sa nestalo, dieta je proti otrasom v maternici velmi dobre chranene

martyzpp
9. okt 2020

Ale čosi, takéhoto pádu sa naozaj nemusíš báť. Bábätko je veľké asi ako zrnko ryže, nič sa mu nestane. Ja som bola zbierať zemiaky, vláčila som ťažké vedrá a vrecia a na ďalší deň som zistila, že som tehotná. A chlapča 16-mesačné už spí v spálni 😉. Pády sú nebezpečné vo vyššom štádiu.

diaalex
9. okt 2020

Spadla som v 36tt na mokrej dlážke na zadok a chrbát, ledva som udržala hlavu aby som ju netrestá o roh schodov a udrela si celú ľavú ruku... neporodila som skôr, všetko bolo v poriadku.. ale tiež som sa extrémne bála a zľakla som sa 🙁 neboj, u teba to bude tiež skôr veľké zlaknutie 😉

zuzanka.zuzu
9. okt 2020

tak 5ty týždeň a 5ty mesiac je sakra rozdiel... však to je prťavé, že ani na sone poriadne nevidno. nič sa nestane, nestresuj
ak - opakujem AK potratíš, tak nie kvôli buchnutiu, ale proste do 12tt je to rizikové. a príroda si aj tak robí čo chce, zbytočne sa stresovať

nevenka
9. okt 2020

Ano, a prave preto je to bezpecnejsie, lebo babo je ukryte vo vnutri, maternica este nie je velka...Len samotna maternica ma niekolko vrstiev, potom este ine vrstvy brucha, tuk, to vsetko narazy tlmi. Ja som sa tiez strepala na lade, ani tyzden si uz nepamatam, dych mi vyrazilo, ale malemu sa nic nestalo. A to uz som mala velke brucho. Aj moja mama tak padala v lese zo skaly, na mokrej skale sa smykla a sestra je tu, tiez to dopadlo dobre, bola v 7 mesiaci. Tieto vyssie stadia tehotenstva su na pady horsie, moze sa odtrhnut placenta narazom alebo tak. Ale kym je babatko takto chranene, v zaciatkoch, nema sa co stat podla mna. Ja by som bola pokojna...

mimkao
10. okt 2020

Ona bola v siedmom tt.

noami12
10. okt 2020

Ahoj malo by to byt v poriadku ja som spadla tiež v 6 alebo v 7 tt v lidli na mokru zem, som sa tam smykla išla som preistotu na pohotovosť a všetko bolo v poriadku, povedali mi ze bábätko je dobre chránené v takýchto skorých týždňoch 🙂 teraz som už v 16tt 🙂

autor
10. okt 2020

@noami12 vážne, ja sa strašne bojím a ku lekárke načo pôjdem, keď v pondelok mi povedala, že až o 2 týždne mam prísť, že ona nič nevidí na sone ale v krvi hcg mam, že som proste prišla skoro...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre