Otváranie vnútornej bránky v 25tt

vanesateo
29. aug 2018

Ahojte, viem že tu už boli podobné diskusie, ale veľmi sa bojim o drobceka...V utorok na kontrole mi lekárka povedala že sa mi otvára vnútorná bránka na 13mm a má tvar písmena V, krcok mám ale vraj dosť dlhý 40mm. Nakazala kludovy režim a magnezium 3x denne (to beriem aj tak už mesiac preventívne). Trapia ma aj bolesti v podbrusku ako pred menzesom ale to je vraj normálne keď rastie bábätko a maternica. Chcem sa spýtať či máte alebo ste mali podobný problém a ako to dopadlo? Vacsinou pisete aj o skratenom krcku, co teda nie je moj prípad ako som spominala, preto chcem vedieť aku mam šancu donosit bábätko.
Dakujem za kazde rady!!!!

motolica
29. aug 2018

@vanesateo ja som mala to iste tiež od 25tyzdna +tvrdlo mi brucho,aj také nepríjemné bolesti,ležala som v nemocnici asi týždeň na mg infuziach a nakoniec som prenášala 7 dní a rodila nekonecne dlho,lebo som sa neotvarala vôbec ani po vyvolavacke a mláďatko nie a nie zo mňa vypadnut 😁😁urcite to bude v pohode 😉

vanesateo
autor
29. aug 2018

@motolica ďakujem za povzbudivé slová! A keď si prišla z nemocnice tak si len ležala alebo už si fungovala normalne a viac si sa neotvárala?

sasenka522
29. aug 2018

Ja mam zas tvrdnutie bruška no zatial sa mi neotvára vnútorná bránka ale tie bolesti mam tiež. Dostala som magnezium, klud a doktor sa mi stale vyhráža že pôjdem ležať do nemocky čo ja zasadne odmietam keďže sa neotvaram .. Hádam to do pôrodu zvládneme len treba byť v kľude. 🙂 a tiež som 25 tyždeň 🙂

motolica
30. aug 2018

@vanesateo áno mala som mať kludovy režim,ale chodila som normálne do roboty,keď som cítila,že to zase na mňa ide a brucho tvrdne a pocit akože porodím dieťa za chôdze (asi bolo nejako zvláštne otočené,možno nízko,že som mala pocit,že vypadne do 5tich sekund😁😁) ,tak vtedy som si hneď vyložila nohy a dala magnezko.dalej som sa uz neotvarala,az od nejakeho 39teho tyzdna,ze naprst,ale tak to je uz jedno.ale nebudem klamať...mala som z toho stres,rátala som tyzdne,nech som aspoň v 30tom,kebyže začnem rodiť....a od 34teho som normálne už fungovala,chodila na výlety,na túry a nič...prenášala som 🙂je to určite nepríjemné,ale neboj,pôrod v termíne +- pár dní 😉

motolica
30. aug 2018

@sasenka522 určite to zvládneš 🙂mne povedal doktor ,že tieto bolesti zvyknú mať ženy,ktoré sú buď štíhle alebo športovo aktívne,keď majú silné brusne svaly a to bruško nie a nie sa roztiahnuť 🙂ale určite sa treba šetriť aj hlávku mať dobre naladenunemyslieť na to a bude všetko ok 😘

kacko12
30. aug 2018

Ja som pri prvom porode mala tiez to iste od 27.tyzdna. Na jednej strane branka otvorena, uplne makka, pokope ma drzala len druha strana.
Maly bol natlaceny poriadne nizko, mala som nariadeny setriaci rezim, magnezium... kazdu poradnu mi dr.vravel, ze len lezat, aby som nerodila velmi predcasne, nech vydrzim aspon do 36.tt. Vzdy, ked som prisla na dalsiu poradnu, neveril, ze to nie je mozne. 2 tyzdne pred terminom mal dovolenku, zavezpecil mi kontroly v nemocnici. Prisiel do prace na moj termin a skoro odpadol ked ma tam videl, ze to je zazrak☺ vraj to bolo prve na co sa pytal, ked prisiel do prace, ci som uz doma z porodnice😀 nakoniec mi dal termin na vyvolavacku na 3.den po termine. Az vtedy som bola na 3 cm otvorena. Ale druha strana nie a nie povolit. Vobec som sa nevedela viac otvorit. Nakoniec sa to uvolnilo. Takze ziadny strach, treba sa setrit, nic nedvihat, lezat a budes rodit v termine. Drzim palce☺

nadazdi
30. aug 2018

@vanesateo podobne ako ti tu baby napísali.. rodila som v 42tt :D ono niekedy keď sa otváraš skôr ešte ti to nezabezpečí porod.. aj počas pôrodu sa otvára jedna aj dva dni a druha hodinu :D takže snáď všetko dobre dopadne..

mirkab1804
30. aug 2018

@vanesateo ja mam podobnu skusenost, s este horsim nalezom, no stastnym koncom 🙂 v 30 tt mi na poradni doktorka zistila otvorenie vnutornej branky, velmi hlboke, krcok mal 5mm, malicka bola natlacena velmi nizko, myslela som, ze zo mna vyleti...hned sme utekali do nemocnice, malicka dostala kortikoidy na rychlejsie dozretie pluc, ja som si tam polezala pre mna nekonecnych 5 tyzdnov a dostala presne 63 infuzii, domov ma pustili v 34+5 tt, ked vraveli, ze to nebezpecne obdobie sme zazrakom preklenuli 🙂 doma sme vydrzali este tri tyzdne a nakoniec sa narodila v 37+6tt, nikto nechapal ako je to s takym nalezom mozne, my sme vsak s manzelom verili Tomu hore a On sa postaral O🙂 takze hlavne nestracat vieru a nadej, bolo to tazke obdobie, ale stalo to za to 🙂 a inak, pozitivum toho nalezu bol veeelmi rychly porod, kedze dole uz bolo vsetko prichystane velmi skoro ;) drzim palce

besnavila
30. aug 2018

Mne tiez na kontrole v 25t zistili skratenie krcka na 1,5 cm...supli ma do nemocnice....kde som bola na prisnom kludovom rezime do porodu 35+2 a bol to silny a zdravy chlap....cely cas som sa viac a viac otvarala, pricom posledne tyzdne som uz bola na 7-8 cm otvorena..a vidis...zvladli sme to🙂...cize netreba krcok podcenovat, akonahle je s nim nievo zle...treba vela magnezia, kludovy rezim, skutocne nic nerobit a polyhovat a nenosit nic tazke..krcok ti uz nedorastie a s rastucim babom ma tendenciu sa to iba zhorsovat....vsetko je to o pevnej voli a psychyke vydrzat....teraz som opat v 23t, zatial ok..mam uplne iny pristup ako prve tehu, tak uvidime na kontrole :D

vanesateo
autor
30. aug 2018

Ďakujem vám za rady 😊😊 snáď to bude ako píšete. Ešte sa chcem spýtať, dnes ma malý divne kopal, skôr mi tak rytmicky pulzovalo bruško, je to stikutka?

vanesateo
autor
30. aug 2018

@besnavila držím palce aby bolo tento krát všetko okej a ako hovoríš je to hlavne o psychike, to mne bohužiaľ robí najväčšie problémy...

besnavila
30. aug 2018

@vanesateo to bude asi stikutka...to sa deje casto ;)

evitka31
17. nov 2018

@vanesateo
@vanesateo ahoj ja som na tom tak isto vraj s vnútra sa otváram z vonku zavretá ale druhý lekár povedal ze som zavretá dal mi magnesol a doma ležím ako si na tom teraz

vanesateo
autor
17. nov 2018

@evitka31 ahoj ja som uz v 37tt skoro a odvtedy sa mi to nezhoršilo. A poviem ti ze som sa teda vobec nesetrila, vysavala som každý den 😀😀 len teda užívala som magnezium 3x denne a obmedzila som pohl.styk lebo to je na krcok najhoršie. Ja by som sa teraz už aj teraz chcela otvarat, nech to ide lepsie 😁 neboj sa, bude to oki, drzim ti moc palce! ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre