Otváram sa?

13. mar 2024

Ahojte som v 32tt, zajtra zač 33tt, už asi 10 dni pociťujem tvrdnutie brucha cez deň pri fyzickej námahe, ktorej mam naozaj veľa, mam ďalšie 2 deti. No posledne asi 4 alebo 5 dni pociťujem pichanie zo spodu, v oblasti klitorisu , niekedy aj konečníku, hlavne v noci alebo pri dlhšom státí. Je možné že sa otváram ,mali ste pri tom nejaké takéto príznaky? Už sa začínam báť a dr idem až budúci týždeň.

autor
13. mar 2024

Ešte som zabudla dodať, že cítim aj taky tlak na vagínu.

pribinak
13. mar 2024

Veď chod ku gyn. A uber z fyzickej aktivity.

egonsk
13. mar 2024

mas uz 2 deti a pytas sa na nieco, co si uz 2x zazila? Fake tema jak vysita...

zuza265
13. mar 2024

Mala som take pocity a mne to nesposobovalo otvaranie ani skracovanie krcka ani nic🙂 co je u mna, nemusi byt u teba

autor
13. mar 2024

@pribinak aj rozmýšľam, ze jej zavolám poviem co je vo veci ci nemôžem prísť skôr.

@egonsk 2x zažila? Každé tehotenstvo je iné a toto som veru ešte nezažila, pri prvom vôbec to som bola mladá ešte v 9 mes som presúvala nábytok, pri druhom mi odtiekla voda prvá, otvárala som sa až počas kontrakcii v nemocnici ... akože uz 2x som sa otvárala od 32tt ? Môžeš toto napisat ? Rozmyslaj potom pis

autor
13. mar 2024

@zuza265 a co to potom spôsobuje? Dosť ma to vylakalo aj túto noc zato som tému v noci zakladala, nemohla som už potom ani zaspať len som rozmýšľala bála sa 😞

alineawalo
13. mar 2024

Môže to byť čokoľvek - od naťahovania a behania za staršími môžeš mať len presilené svalstvo, môže to byť aj zväčšovanie bruška, panvy a príprava lona (už si predsa len 33tt pomaly), tiež to môžu slabší poslickovia, čo sa takto prejavujú, napr ešte kŕčové žily v slabinách...alebo naozaj to skracovanie a mäknutie krčka z námahy. Akékoľvek takéto zmeny by sa mali konzultovať s lekárom. Je mi jasné, že pri 2 deťoch nemôžeš len tak všetko nechať a utekať na kontrolu, ale nepodcenila by som to ✊ držím palce nech to nič nie je

autor
13. mar 2024

@alineawalo dakujem, sestrička mi nezdvíha asi maju toho veľa ale ona zvykne zavolat späť. Už mám taký stres ráno som aj kufor dobalila preistotu ale dúfam ze nebudem tak skoro rodit. Kvokla som si pre pradlo do pracky a mala som pocit ze zo mňa niečo vyletí také tlaky neviem to ani opísať 😞

zuza265
13. mar 2024

Suhlasim s kockou hore, ze by som sa dala skontrolovat🤗 aj pre pocit, nech som v klude. A moze to byt aj tym, ze babatko kleslo nizsie a blizsie do porodnych ciest. A tam to potom proste tlaci na kadeco. Plus rastie. Zelam nech este aspon mesiac potiahnete 2v1

autor
13. mar 2024

@zuza265 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre