Otehotnela som po cisárskom

7. máj 2020

Ahojte,
Som tri mesiace po pôrode cisárskym rezom a zostala som zase tehotná.
Nechcem ísť na potrat a nerada by som tiež ohrozila bábätko ani seba. Čítala som všetko možné. Niektoré hrôzostrašné scenáre, niektoré optimistické.
Bojím sa. Blbé komentáre si nechajte, viem sama, čo som spôsobila, spôsobili ... Ale už to nezmením. Je to moje druhé tehotenstvo. Myslíte, že sa dá donosit bez komplikácií? 🙈🙏

11iva11
7. máj 2020

Čo na to povedal tvoj gynekológ?

eriksonka1234
7. máj 2020

Samozrejme ze sa da donosiť, treba sa šetriť a nech ti pomôžu s prvorodenym, aby si nedvíhala nič ťažké. Kamoška zostala takto tehotná po sekcii 7 týždňov dnes má 15 r. chlapca a 14 r. dievča. Počas tehotenstva nebola ani hospitalizovana.Prekonzultuj to s Dr., tu ti nikto nepovie relevantne, či to tvoje telo zvládne. Ale myslím, že to bude ok.

jaskolka
7. máj 2020

To najlepšie ti povie gynekológ. Zrejme viac budeš sledovaná, kvôli prípadným problémom, predsa maternica je ešte oslabená. Určite budeš mat kludovy režim, nič nedvíhat, aj s bábätkom by mali ti doma pomáhať, nenamahat sa, nijaké veľké nákupy, aktivity a podobne

danulienka78
7. máj 2020

Jedna známa tiež tak otehotnela, 1.porod cisársky a o 11 mesiacov druhý cis.

bagre
7. máj 2020

Kamoška otehotnela do 2 mesiacov po pôrode cisárskym. Boli v poriadku.

autor
7. máj 2020

Ja som ešte nebola ani na kontrole po šestonedelí kvôli corone 🙄 ja sa zblaznim

adriannasvk
7. máj 2020

Urcite sa cim skor objednaj,dr ti urobi sono,zisti aj v akom stave je jazva po cisarskom da ti dalsie instrukcie na co si davat pozor atd...

jajka71
8. máj 2020

Ziadne negativne myslienky, deti budu vyrastatvako dvojicky, nic strasne sa nestalo. Zavolas na gynekologiu svojmu lekarovi a dohodnes datum a cas vysetrenia aby si preventivne minimalizovala osobny kontakt s dalsimi pacientkami a oslovis pribuznych a priatelov a nebudes sa bat poziadat o pomoc. Najdolezitejsie je minimalizovat stres (viem co hovorim, mne ho rodina dopriala pozehnane....). Ked budes kupovat a zhanat veci zvolis kvalitnejsie znacky (lupilu, george, lindex) univerzalnych farieb a vzorov ci strihov aby mohol mladsi surodenec vyuzit (body, dupacky, teplaky, tricka, mikiny). Obhliadnes si dvojockove ci surodenecke kociariky (za nas napr. Graco duo) a zacnes sa pomalicky ale isto ladit na pozitiva (lahke to nebude ale suridencom je vzdy veselsie v dobrom i zlom). Stava sa, nie si prva ani posledna, ale sustred sa na pozitiva, ktore pridu, ked deti odrastu a bude veselo (urcite!). S partnerom zvazte ako vyriesit spanie 2 babatiek v byte/dome a detsku izbu casom tak, aby bolo co najviac volneho priestoru na zemi a vsetko malo svoje miesto (mnoho razy mimo dosah deti).

minka432
8. máj 2020

Ja som vela citala takytko prispevkou..a velmi zalezi ako sa mas ty zdravotne 🙂 Ale urcite si myslim, ze to pojde vsetko ako ma..a budete zdravi..😉 Urcite v dnesnej modernej dobe sa vynosit babo..aj tak skoro po otehotneni 😉
Ak ta mozem poprosit..napisala by si mi sukromnu spravu..rada by som sa ta nieco spytala osobne..a necbcem takto verejne 👼
Ak nie..v pohodicke 😉
Drzim palceky 😘😍 a mysli hlavne pozitivne 🤗

autor
8. máj 2020

@jajka71 ja sa nebojím viacpocetnej rodiny. Len či tam nie je riziko po zdrav stránke. Ale ďakujem.

ankare
8. máj 2020

Všetko sa deje pre niečo, a verím, že všetko bude v poriadku. 😊 Držím palce! ❤️

zafir
9. máj 2020

Ja som otehotnela 6 mesiacov po sekcii. Zial komplikacie boli....

mirabela13
16. máj 2020

@zafir ahoj mne robili akútny cisársky v 19tyž.teraz v januári 😥 no chceme to cez leto skúsiť znovu.Dufam že sa to podarí a všetko dobre dopadne.

autor
16. máj 2020

@mirabela13 prečo akútny?

mirabela13
16. máj 2020

Začala sa mi oddelovat placenta mala som silné krvácanie tak preto cisársky.

juliet86
16. máj 2020

@zafir ake?

zafir
16. máj 2020

@mirabela13 urcite sa podari. Verim, ze ano.

zafir
17. máj 2020

@juliet86 ruptúra maternice, predčasný pôrod v 36+4tt, a diastáza. Bábo je v poriadku našťastie.

zafir
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
17. máj 2020

@zafir tak ti gratulujem ze ste to prezili. priznam sa ze ak budem rodit cisarskym (este neviem ako to dopadne) tak si dam vacsi pozor

zafir
17. máj 2020

@juliet86 drzim palce.

hedunecka
5. jún 2020

Ahojte, tak v prvom rade každá žena je ina😉ja som ostala teho 2mes.po cisarskom, žiadne komplikácie, ziadne sledovanie navysse a dokonca ma nechali do 41tt😊

mirabela13
17. jún 2020

@hedunecka Ahoj a jazva v pohodke?

hedunecka
21. jún 2020

@mirabela13 áno ani som nevedela iba pri konci som ju začala cítiť trosku.. myslím, že teraz po 12rokoch ju cítim viac, aj ma viac reze, ale môj Dr. ma vôbec nesleduje tak snáď tentokrát malinký pôjde von ukonc. 38tt

mirabela13
21. jún 2020

@hedunecka držím pacle nech všetko dobre dopadne😉 ja chcem zostať tehu pol roka po cisarskom dufam že sa podarí 🙂 keď nám tretie tehu nedopadlo dobre.

hedunecka
21. jún 2020

@mirabela13 dakujem😊, neboj držím palčeky aj ja tebe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre