Opuchnuté nohy v tehotenstve

marta1315
12. apr 2017

Ahojte žienky. Viem že opuchnuté nohy v tehotenstve su normalne, ale je normálne aj to, keď mi do rana neodpuchaju? Je pravda, že toho dosť nebeham a asi neoddychujem ako by som mala, ale čo narobím keď vládzem a chcem 😜
Tie "horky" od prstov ma tak bolia, ako keby som tam mala modriny a nemôžem sa ich ani dotknúť 😏 Myslite že mam ist ku doktorovi alebo to mam len pretrpieť 😊 A ako ste natom boli s opuchnutymi nohami v tehotenstve vy? Ďakujem Vám 😊

anabeth
12. apr 2017

vždy vždy ked možeš, vykladaj si nohy ... ja som aj spávala tak, že som pod nohami mala naskladané dva paplony,
doktorovi to určite povedz, mne nohy puchli/ odpuchli/ boleli - bez ohľadu aký som ten deň mala pohyb- skoro celé tehu, ale posledné dva týždne som ich mala opuchnuté v kuse ako ty- a vtedy som už mala diagnostikovanú ukažkovú tehotenskú gestozu, už som ležala v nemocnici

ellca123
12. apr 2017

nesolit
a treba k lekarovi

bale1rinka
12. apr 2017

@marta1315 piť pohánkový čaj pre lepšiu cirkuláciu krvi v žilách, vykladať nohy dohora aj 5x denne, sprchovať nohy studenou vodou, možno by som zvážila kompresné pančušky nosiť, a treba to lekárovi povedať, možno dá dáke tabletky ako napr. askorutin...závisí v akom to máš štádiu... to posúdi tvoj lekár.

terezka1947
12. apr 2017

@marta1315 ci som oddychovala,ci behala...bolo to narovnako...stale opuchnute,akurat bud viac,ci menej niekedy
no a musela som aj skor do nemocnice...gestoza....doleite je,aby otom vedel tvoj lekar a kontroloval moc,atd
pri druhom tehu som nic z toho nemala

veronika_e
12. apr 2017

no tak keby si videla ake mam nohy ja to by si sa aj nasmiala vyzeraju ako take pampuchy🙂 no v tehu si myslim ze je to celkom normalne ono ti moze dat lekar nieco na oduch ale tak neviem ci to pomoze asi budes musiet len vydrzat a pretrpiet to pomaly😉

lorela
12. apr 2017

@marta1315 V najbližšej poradni určite spomeň lekárovi. Tlak máš v poriadku? Bude ho treba sledovať s veľkou pravdepodobnosťou.
Čo sa týka úľavy pri opuchnutých nohách, ako už bolo spomenuté, aj ja radím vykladať nohy do výšky vždy keď je to možné - nad úroveň srdca. V sprche si dopraj masáž striedavo teplou a studenou vodou. A takisto pomáhajú veľmi jednoduché cviky (vyhľadaj na nete), napríklad krúženie chodidlom a pod.
Nie vylúčiť, ale obmedziť solenie. Pozor treba dať aj na skrytú soľ v potravinách ako sú údeniny (párky, šunky), tavené syry a minerálky s vyšším obsahom sodíka. Naopak, denne zaraď do stravy banán, uhorku alebo jahody 🙂.

babulina
12. apr 2017

treba sledovat ci su opuchnute rovnako prava lava noha, pokial je tam nesulad tak ja som dostala instrukciu hned vyhladat lekara (aj za cenu ist na pohotovost)
ak su rovnako a cez noc neodpuchaju tak by som to riesila az na najblizsej poradni

marta1315
autor
12. apr 2017

Ďakujem Vám pekne 😊

moonlighting
29. jún 2019

Baby a za ako dlho po pôrode Vám tie nožky odpuchli? Ja ich mám tiež ako riadne kladivá, som v 34tt.

marta1315
autor
5. júl 2019

@moonlighting mne odpuchli asi do cca dvoch týždňov 🙂 mala som v sebe aj strašne veľa vody a 20kg šlo dole ako nič 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre