Opuchnuté nohy na konci tehotenstva

fallenkaa
26. sep 2022

Ahojte baby
O dva týždne finišujem, posledné týždne mám opuchnuté predkolenia a nohy - chrbát nohy, okolie členkov, no katastrofa , nosím priateľove topánky a dúfam že sa mi nohy daju po pôrode dokopy.
Ako to bolo u vás ? Ako rýchlo vám nohy odpuchli? Ostalo niektorej aj väčšie číslo nohy ako pred pôrodom?

hendikep
26. sep 2022

@fallenkaa pred druhym porodom som uz do porodnice sla relativne odpuchnuta…puchla a odpuchovala som tak na striedacku pocas tehu :D a po prvom porode, to bola sekcia som napuchla az po operacii… doma som plakala ze neobujem ani papuce a von som obula len siroke bezecke topanky, ale tie vyzerali ako chleby …ked som v nich mala nohy narvate 😂 odpuchlo to tak do tyzdna..

h2
26. sep 2022

@fallenkaa Ahoj, ja som rodila v auguste, boli horúčavy. Nohy som mala doslova ako nafukovacie. Pamätám si, ako som bola na kontrole u Dr., mala som šľapky, v čakárni som si ich vyzula, lebo ma už tlačili a naspäť už som ich neobula, nedalo sa. 😁 Po pôrode odpuchli takmer hneď. No ale veľkosť nohy mám od pôrodu o číslo väčšiu.

nevenka
26. sep 2022

@fallenkaa v prvom rade si este odsleduj tlak, pre istotu a este potom bielkoviny v moci na poradni - dufam, ze sleduju. Mna s tymto strasili. Ja som mala vysoky tlak pri tretom dietati, ale nohy mi neopuchali, ani bielkoviny som nemala v moci zvysene, ale bola panika, stres, aj som skor kvoli tomu sla rodit.
Ale opuchla som pre zmenu vzdy po kazdom porode...🤔

fallenkaa
autor
26. sep 2022

@nevenka všetko vymenované mám v poriadku ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre