Opúchanie len pravej ruky v tehotenstve

4. feb 2022

Ahojte žienky. Prosím Vas idem sa spýtať ci mate niektorá skúsenosť s niečím takým. Som v 34tt. Viem ze opuchy v tehu sú normálne lenže mne nepuchnu nohy ale len prsty na pravej ruke na ľavej napr nie. Neviem ci je to v pohode alebo nie,. Zavolám môjmu gynekológovi ale chcela by som vedieť aj váš názor či s tým máte skúsenosť? Ďakujem pekne

lasoli
4. feb 2022

skus kardiologiu poriesit.Tlak mas aky?Moc je tiez ok?

autor
4. feb 2022

@lasoli tlak mavam nízky celé tehu... Moc je na každej poradni v poriadku

lasoli
4. feb 2022

aha no skus skor cez obvodneho,gyn podla mna nebude vediet,Obvidny skor ta posle,neurologia kardio ale zasa co ti mozu v tehotenstve urobit za vysetrenia?Nic take .Uz lwn odrodit,a potom to porieist dokladne.
ale tak este chod aspon moc odovzdat,od poslednej poradne sa mohlo rozne zmenit,preklampsia moze nastat aj rychlo.

janarochester
4. feb 2022

Ahoj...ja som to tak mala..tiež len pravú ruku...pridali sa aj bolesti zápästia a prstov...môj doktor to vyhodnotil ako tehotenský karpalny tunel...po pôrode to zmizlo,nie hneď,nejaké dva tri mesiace to trvalo,ale zmizlo..

autor
4. feb 2022

@lasoli a preklampsia byva pri vysokom tlaku? Lebo tlak si meriam často stále mam nižší alebo taký že celkom ôk ako kedy 🙂 inak mala som tu ruku v detstve aj zlomenú bohvie ci to ma súvis. Ale skúsim sa nato spýtať aj obvodnej ďakujem 🙂

autor
4. feb 2022

@janarochester niekedy pred cca rokom a pol mali podozrenie na karpalny tunel u mňa ale nepotvrdili to riadne respt ešte to nebolo akokeby 100 tentne tak to nahali doktorky tak ze pokiaľ ma to neboli tak možnože to môže mať naozaj súvis ďakujem pekne

evica17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
4. feb 2022

Presne to.iste mam.aj ja, iba prava ruka.opuchnuta, prsty trpnu a bolesti mam pri tom.ako.nieco robim. Uz asi 3 mesiace. Tiez si myslim ze karpalny tunel, ktory povoli po porode-citala.som.o tom dost na nete a tehotne to.mozu mat, ze opuchol karpalny tunel.

evica17
4. feb 2022

A nepomaha ani.cvicit ani nic ako radia.pri klasickom.karpalnom

evica17
4. feb 2022

A preklampsiu by ai mala vysoky tlak, bielkoviny v moci, bolo by ti celkovo zle, slabo, zhorsene videnie.

evica17
4. feb 2022

A to mam asi od 7mesiaca, nohy mi puchnu az teraz ku koncu(od 38tt) , teraz som 40tt.

janarochester
4. feb 2022

@evica17 áno ..ako píšeš...ku koncu už to bolo také že som neudržala ani plnú šálku v ruke a keď som niečo robila ..napríklad strihanie alebo strihanie syra...tak to bol koniec...pomáhali mi trochu také hrejivé maste na krapalny tunel...tuším karpal akut sa to volalo...no a šetriť sa a vydržať...fakt to prejde,len nie hneď no...

janarochester
4. feb 2022

a keď napríklad píšeš na mobile...tak vždy ho maj v jednej ruke a druhou ťukaj do displeja...alebo ho maj na stole a tak píš...nie tak,že ho držíš v pravej ruke a pravým palcom píšeš,lebo ževraj tento pohyb ubližuje najviac pri KT...

evica17
4. feb 2022

@janarochester to ma tesi ze to prejde, ja sprvu som myslela ze to mam z pc z roboty, len sa mi nezdalo ze v takom mladom veku to uz mam. Ale potom ze tehotensky, tak sa tesim ze fajne, zachvilku bude potom a budem normalne fungovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre