Opuch tváre v tehotenstve

ivadavidko
17. mar 2023

Zdravím chcem opýtať mali ste niektorá opuchnutu tvar v tehotenstve? Som 17tt a mam opuchnuté líca aj noc aj oči. Pri prvom tehu som mala len nohy a aj to len ku koncu tehotenstva. Ďakujem

viestta
17. mar 2023

Ja som mala opuchnute aj usi, a to doslova

floki1994
17. mar 2023

@ivadavidko s tymto by som sla hned k lekarke...ked som lezala v nemocke bola tam so mnou na izbe kocka ktora mala presne toto...puchla jej tvar, oci, nos ...museli ju hospitalizovat a nakoniec to bolo dost vazne..nechcem strasit, mozno to nic nie je ale radsej treba ist..clovek nikdy nevie... drzim palce

veronikaszabova
17. mar 2023

@ivadavidko mne na poradni vzdy lekar prizvukoval, ze akykolvek zvlastny opuch mam hned riesit.

ankare
17. mar 2023

@ivadavidko ak už nestíhaš svoju dr., chod sa dať mrknut na pohotovosť. Akýkoľvek opuch stojí za vyšetrenie. Držím palce!

ivadavidko
autor
17. mar 2023

@ankare no nestíham a dnes večer cestujem, ale mne sa zdá ze som takto už asi viac ako týždeň bola som u Dr v utorok a vôbec nič nehovoril ale zdá sa mi ze len ráno to mam tak a potom je to okej ale ďakujem za rady večer skúsim ešte ist na pohotovosť ale cítim sa dobre

dilino
17. mar 2023

Nezadržiava sa TI voda v tele.Aj vtedy môže vzniknuť opuch tváre.Ja by som cestu odložila a navštivila lekára to že by si tam išla zbytočne tak radšej zbytočne ako potom mať dalšie problémy.Ako ti píše floki1994.Urobiš to pre seba nie pre druheho a môže TI prísť aj zlé uprostred cesty a čo potom.

ivadavidko
autor
17. mar 2023

@dilino teraz som trosku s toho vystrasna pretože iný spoj mi už nejde a ak nepojdem teraz domov tak sa už nedostanem len o týždeň a to je veľmi pozde necestujem sama tak ja len dúfam ze všetko dobre dopadne ako som písala to mi dnes cez kameru povedala teta ze si trochu opuchnutá ale môže to byť s toho ze nespím v noci poriadne a môže byť aj to ze sa mi zadržiava ta voda v tele a ide mi to do tváre ale teraz vyzerám norname a ona ma videla cez kameru tak asi zato to povedala

floki1994
17. mar 2023

@ivadavidko autorka ty sa poznas najlepsie a ci je to opuch viditelny alebo len z nevyspatia..na margo toho co som pisala..ta kocka prisla na svk len na dofcu, rano opuchla v tvari tak ze ide skusit na pohotovost...previezli ju hned do BB a tam zistili ze jej odchadzaju organy (voda sa jej zadrziavala v tele).jedine stastie ze bola v 24tt a uz babatko malo ako talu sancu cize robili akutny cisarsky...ono niekedy aj "malickost" sa moze zvrtnut...ja by som asi ani nedokazala byt v klude s takou myslienkou v hlave 🙈 ale verim ze to nie je tvoj pripad a vsetkp bude ok

deti95060810
17. mar 2023

prestaň úplne soliť. daj si neslanú diétu. žiadna soľ, žiadne údeniny ani syry.... mne to poradila gyn., keď mi veľmi opuchli nohy. aj chlieb som si piekla bez soli. diétu som držala asi týždeň. Krásne som odpuchla a už viac som nemala žiadne opuchy... ani pri ďalších tehu.

ivadavidko
autor
17. mar 2023

@deti95060810 som teraz strašne vystresovana mam trosne starosti posledný týždeň neviem kvôli tomu ani spať, preto si myslím ze to nie je nič vážne naozaj sa cítim normálne a myslím si ze to bolo len s rána ze som tak vyzerala inak som v tvári trochu tucnejsia ešte pred tehu som dosť pribrala takže si myslím ze to bude dobre.. Zvyknem si aj veľmi namyslat a potom som s toho chorá ale myslím si ze je to teraz dobre ďakujem za rady a ešte k tomu som teraz aj prechladnuta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre