Opuch nôh v 35. týždni

sabinka147
19. mar 2022

Caute baby pondelok som bola u svojho gyn. Povedal ze mam skrateny krcok dal mi magnerot lebo mi opuchli nohy ruky no mne tie tabletky nepomahaju stale ich mam opuchnute .. co mam robit mam ist na pohotovost?

kacena4
19. mar 2022

treba si zmerat tlak aj ke vyssy tusim nad 140 smer pohotovost signalizuje to preaklamsiu (ci ako sa to pise)

sabinka147
autor
19. mar 2022

@kacena4 iba vcera rano som mala 144 tlak potom som zmerala na obed a us som mala 117 .

surama
19. mar 2022

@sabinka147 Meraj si pravidelne tlak, aj bude vysoky, konzultuj s lekarom. Mne povedal, ze uplne vylucit sol, ale ze uuuplne.

sabinka147
autor
19. mar 2022

@surama teraz som si merala 100/55 ..odkedy viem ze som tehu nejem slane ani sol si nepridavam

jazula
20. mar 2022

Mala som preeklampsiu…sleduj si tlak, keď bude vyšší ako 140/90 smer pohotovosť. Hlavne ten spodný nad 90 je pre babo nebezpečný. Ak by išlo o preeklampsiu, to žiaľ absenciou soli neovplyvníš, ide o chorobu placenty. Ja som mala celé tehu max tlak 100/60 a zrazu týždeň pred pôrodom 170/110 🤷🏼‍♀️.
Ale mierne opuchnuté nohy ešte nemusia vôbec znamenať problém…len sa oplatí trošku zbystriť. Držím palce 🙂

sabinka147
autor
23. mar 2022

@jazula ja ich nemam mierne mne sa to kazdy den z horsuje tie opuchy pred vcerom som bola hospitalozovana a vcera ma pustily vraj ked sa este zhorsi mam prist naspat len sa bojim ze kvolim tomu mi spravia porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre