Operácie v tehotenstve

biba286
11. apr 2015

Ahojte baby,boli ste niektora pocas tehotenstva na operacii?v celkovej anesteze,,?alebo nepoznate niekoho vo vasom okoli kto bol,,

dadulka256
11. apr 2015

Skús sa poradiť s odborníkom na stránke www. Poradnagynekologa.sk

aristka
11. apr 2015

Nejak sa nedá vyčítať ,čo chceš tvojov tázkou vedieť....

seahorse27
11. apr 2015

Viem o jednej babe, ktorá bola na operácii apendixu cca v 6. mesiaci. Podrobnosti neviem, len viem, ze sa to v akútnych prípadoch robí...

lajlilinka
11. apr 2015

kamarátka v 6 mesiaci tehotenstva zle stúpila a škaredo si zlomila holennú kosť nad členkom... bola nutná operácia, výsledkom boli z jednej strany kliny, z druhej strany platnička... operácia kvôli tehotenstvu prebiehala v "spinálke"... tak ako pri cisárskom reze... umrtvili jej iba spodnú časť od panvy dolu, cítila, že jej niečo na nohe robia, ale nie bolesť...
ako by to urobili ak by sa jednalo o slepé črevo alebo niečo iné, neviem :-/

elizita
11. apr 2015

ja neviem o nikom aktualnom... ale moja starka, ked cakala moju mamu, tak bola 2 krat - raz slepe crevo a raz pruh a rodila normalne, ale v nemocnici... co sa az cudujem na tu dobu, ze sa nic nestalo...

brisilda
11. apr 2015

v celkovej anesteze operuju len ak ide o vazne akutny pripad kedy je ohrozeny zivot matky

biba286
autor
11. apr 2015

@aristka chcela by som vediet ci operacie dopadli dobre,ci neuskodilu nejak babetku

stepanka274
11. apr 2015

@biba286 kamaratka bola tiez na slepaku v nejakom 6. 7. mesiaci, vsetko dopadlo ok aj babo aj mamca 🙂

aristka
11. apr 2015

@biba286 ak je potebná operácia ,pristupuje sa k pac.ako k bábätku tj.podava sa čo najľahšia anestézia ...pre mamičku a bábo je omnoh horšie a zdraviu škodlivejšie stav pre ,ktorý sa musí operovat ,keďže v tehu sa operujú akútne stavy ,ktoré nepočkajú tj ohrozujú zdravie a život matky a tým pádom aj dieťatka....zažila som opakovane operovanú mamičku v 6mes.a bábo bolo ok...tak isto známa mala akútne brucho a bábbo bolo ok....takže skôr by som mala obavy ,preco mamička musela ísť pod .nôž.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre