Operácia počas tehotenstva

zuzugal
13. apr 2016

Tehulky...absolvovala ste niektorá operáciu v napr celkovej anestéze?.
Zrejme mám chronický zápal slepého čreva, veľmi sa bojím, že to budem musieť operovať :( predsa len bábatko bude tlačiť všade možne, tak sa to môže zhoršiť ... ☹
Prípadne ak poznáte nejaké prípady...negatívne radsej nechcem vedieť...

ruthike
13. apr 2016

@zuzugal maminej kamoske v 6. Mesiaci a bolo okey. Ak mas zapalene crevo a nie su uz v 3. Trimestri moze to byt nevyhnutne. Da sa na to aj zomriet. Dietatko ti vsetko stlaca a mas oslabenu imunitu. Opytala si sa dr na rizika?

moonka1
13. apr 2016

vzdy je to nebezpecne.. ale myslim ze v tomto pripade je to nevyhnutne 😒

8291
13. apr 2016

Toľko tehuliek sme zoperovali na slepáky,ani jedna nemala komplikacie,ani nepotratila-v prvom trimestri.určite bude snaha zvládnuť zápal konzervatívne,bez operácie,pokial to nepojde,tak sa to zoperuje.Pokial je mamička rizikova,alebo sa predpokladaju komplikacie,tak k operacii sa volá aj gynekolog

zuzugal
autor
13. apr 2016

@8291 ďakujem ti za pozitívnu odpoveď 🙂... Ty si zdravotnícka?. Ono u mňa je to tak, že ma sem tam pichne dole v pravom podbrusku, napr pri vstávani.. Niekdy aj na dotyk teda ak si to stisnem. Ale lekári si nie sú istý.... Vraj je to chronický zápal, ale ja to nikdy nemám intenzívne.. Viem že sa to môže vystupnovat tehotenstvom :(... Tak neviem...Dúfam že pichanie je len z tehotenstva, naťahovanie maternice atď nakoľko som dosť chuda, tak to možno len všetko intenzívne cítim . A že mi už konečne povedia čo mi je....

charity
13. apr 2016

@zuzugal Si chuda, mas mozno chronicky zapal v creve. Tak sa prejavuju niektore pitravinove intolerancie... Skus navstivit alergologa...

charity
13. apr 2016

potravinove

8291
13. apr 2016

@zuzugal ano kludne to môže byt aj z tehotenstva,ja som to mavala pravidelne v tehotenstve a ani slepak som nemala zapálený.kebyže ti prejde chronický zápal do akútneho tak to by si mala pravidelnú dlhšie trvajucu bolesť,to by ťa doviedlo k navsteve lekára a podľa sona,labákov by sa aktuálny stav riešil

katrin21
13. apr 2016

mna tiez pichavalo akoby pri slepaku, ked som bola tehotna a aj predtym. Niekedy dost intenzivne... Tiez som sa bala, ze to vyusti do niecoho akutneho, ale nakoniec to preslo niekedy v druhom trimestri.. a mozno su to len vetry, ktore sa mozu pravidelne zastavovat v nejakej blbej klučke čreva 🙂 ....Lebo niekedy ma to zobudilo v noci a ked som sa dala do inej polohy, preslo to a citila som tam pohyb, ako vetry... takze mozno to je aj tvoj pripad, ze to je nieco take...

zuzugal
autor
13. apr 2016

@katrin21 aj to ma napadlo, lebo mám pocit že to cítim keď som nafúknuta, alebo ak mám napr zápchu.... Skúsim spomenúť lekárom. Dik moc 🙂

zuzugal
autor
13. apr 2016

@charity noo ja mám intoleranciu na histamin a ešte čo si, ale neriešil to môj alergolog :/, len že mám mať diétu.. Ale po čase to prešlo, myslím žalúdočné problémy, a jedla som normálne len zdravšie.... Tersz počas tehu nejem veľa, ale nejdú mi príliš na chuť tie zdravé jedlá 🙂)

charity
13. apr 2016

@zuzugal Dodrziavaj dietu. HIT vie vyvolat potrat. Nechutenstvo moze byt sposobene zvysenym histaminom a tie bolesti brucha tiez. Ja mam napriklad HIT takmer bez zaludocnych problemov, takze chybajuce priznaky neznamenaju, ze telo je ok.

jana005577
6. dec 2023

@zuzugal ahoj ja som pred týždňom bola operovana akútne na slepé črevo a mala som uzliny na čreve som v treťom mesiaci tehotenstva a chvála bohu všetko dobre dopadlo obydvaja sme v poriadku aj babetko aj ja.... Ešte to dosť boli ale zvladam to takže sa nemusíš ničoho báť teda ak niesi riziková.... Držím palčeky nech ty všetko dobre dopadne 🙂🙂🙂a bola som v celkovej anestéze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre