Opakovaný zápal močových ciest v tehotenstve

gabika4
1. nov 2021

Ahojte, pred otehotnením som mala zápal močových ciest. Preliečila som ich antibiotikami (probiotika, čaje, brusnice)...2 týždne bolo ok, potom som ich cítila znova, tak som preventívne pila čaje a brusnicovú šťavu, dala som moč na rozbor a bol sterilný. Tak sme sa pustili do snaženia a hneď po týždni od ovulácie, zase problémy, ale horšie. Tak som zase pila čaje a brusnicovú šťavu, dala som moč na rozbor a už tam bol zápal. No, včase zistenia zápalu som zistila, že som tehotná. Obvodná lekárka mi dala antibiotiká (s požehaním gynekológa) a 3x denne probiotika. Samozrejme som brala aj brusnicové tablety, vodu pijem na litre, taktiež čistú brusnicovú šťavu. Dokonca som pila 2x denne urologický čaj (schválené u oboch lekároch). Dnes som dobrala posledné antibiotiká. Veľmi sa bojím, že sa mi to vráti späť. Čo mám robiť, aby som sa tomu vyhla? nechcem už žiadne antibiotiká 😢 pri týchto druhých už mi veľmi trpel aj žalúdok, a to nehovorím, že sa bojím aj o bábätko, keďže je to len začiatok tehotenstva...Teplo sa obliekam, nikam nechodím, sladkosti a celkovo cukor nejem niekoľko mesiacov ...Žienky, poraďte čo môžem v tehotenstve, aby sa mi to nevrátilo. Ďakujem

uriva
1. nov 2021

Mne nepomohlo nič - musela som prvé štyri mesiace tehotenstva brať antibiotiká, posledné dva z toho som brala len minimálnu dávku Zinnatu. Aj mi povedali, že niektoré ženy to majú nonstop prvý trimester, výnimočne celé tehotenstvo! Bábätko bolo v poriadku a má už šesť rokov ;). A čo pomôže - ja som sa umývala dole fakt každý deň, iba čistou vodou, uterák vždy nový, nohavičky nosila zásadne iba biele a po opraní som ich žehlila. Aj v noci som spala buď v nohavičkách alebo si menila obdeň pyžamové nohavice. A potom to, čo si písala - v žiadnom prípade neprechladnúť, ani si nesadať na zem v byte/dome, aj dvojo ponožiek, pila brusnicový džús aj vývar (1 PL sušených alebo normálnych brusníc zaliať v pohári vriacou vodou a vypiť/zjesť - odvtedy neznášam brusnice, ktoré som milovala :D). A keď som druhýkrát otehotnela, tak mi doktorka predpísala preventívne oranžovú Blokurimu - taký prášok, ktorý som pila preventívne večer a nič našťastie. Neviem, či to bolo ním, ale skús aj to.

miskamicha
1. nov 2021

@gabika4 hlavne pokoj. Treba si domov zakupit lakmusove papieriky a obcas vysetrit moč. Ja som predtym na uroinfekty netrepela...ale od cca 24tt uz 2-3x tc som 32.tyzden a beriem atb uz 3x. Tlaci hlavickoj na mechur a tym padom sa mechur riadne nevyprazdni. Uzivaj probiotika aj vaginalne ak mozem doporucit.

gabika4
autor
1. nov 2021

@uriva ja som už 3x tehotná...v prvom tehu som mala na začiatku zápal, ale po preliečení už nič...v druhom som nemala, ale tehotenstvo sa skončilo v 20 tt, bolo to akurát v máji tohto roku...a tretíkrát som teraz otehotnela...zápal som dostala ešte pred tehotenstvom a ani neviem prečo...roky mám problémy s močovými cestami, ale teraz som mala 3,5 roka pokoj...vkuse sa obliekam teplo, akurát som mala veľmi stresové obdobie a do toho sa na mňa lepilo všetko, čo sa dalo 😢....skúsim dokúpiť i tú blokurimu a budem striedať s urovalom akut manosa...dodržiavam hygienické základy, akurát som to teraz flákala so žehlením nohavičiek, ale zase som sa k tomu vrátila...nohavičky mávam väčšinou svetlé (biele, svetlo ružové, svetlo sivé...), len pár tmavých, tak tie vyhodím dočasne...len neviem či je dobrý nápad s tým každodenným sprchovaním, aby som ešte vaginálnu mykózu nedostala ...ale hádam ak sa len opláchnem na rýchlo, tak by to nemalo byť problém...

gabika4
autor
1. nov 2021

@miskamicha ten pokoj je ťažké v mojom prípade si zachovať, keďže som prišla začiatkom roka o bábätko dosť v neskorom štádiu tehotenstva...kvôli tomu som si obehala niekoľko lekárov a u niekoľkých som stále sledovaná...aj zajtra sa už musím hlásiť na hematológii...takže strach a stres ma bude sprevádzať celým tehotenstvom 😢...už skoro 2 mesiace som ani vonku poriadne nebola, keďže sa vkuse liečím alebo sa snažím vyhnúť ďalšej infekcii...tie lakmusové papieriky veľmi nepoznám, v čom konkrétne mi pomôžu?...ja som si kúpila domáce testy na zistenie zápalu močových ciest...už som za ne minula celý majetok, ale naposledy mi neukazovali zápal niekoľko dní, no napriek tomu som dala skontrolovať moč a bol tam zápal 😢

anne_mary2
1. nov 2021

@gabika4 ahoj, ja beriem preventivne - 1x denne cistu D- manozu ( Blokurima sa to vola ), moze sa v pohode v tehotenstve aj pocas dojcenia.. je tam schema na dlhodobe branie, aj na akutne pripady, mne to pravidelne zachranuje zivot v zaciatkoch… skus, prip. nejake probiotika na mocak? ale niekomu proste nepomoze nic..
Ale skus tu Blokorimu, ja to odporucam na 1000% 🙂

https://www.pilulka.sk/blokurima-2-g-d-manozy-v...

nikpa
1. nov 2021

@gabika4 sexuálne sa zdržať. Mne v tehu pri opakovanom zápale pomohlo toto... Ja neviem či mal vtedy niečo muž čo mi vždy uškodilo ale akonáhle som sa preliečila a mali sme styk tak do dvoch dní som mala rezanie a už to začínalo....

gabika4
autor
1. nov 2021

@anne_mary2 zajtra ju kupujem, probiotiká uz beriem...

gabika4
autor
1. nov 2021

@nikpa Ani nemám v pláne sex až do pôrodu, po tom všetkom, čo som si tento rok prežila, neriskujem nič... Mám úžasného manžela, v predchádzajúcich tehotenstvach som na sex ani nepomyslela a manžel myslel len na mňa a bábätko, takže ma vo všetkom podporoval...

miskamicha
1. nov 2021

@gabika4 chapem ta... prisla som 2x o babo ale v zaciatkoch, tiez mam stres lebo mam.dg pri ktorej moze byt moje prve a zaroven aj posledne. Nesmies sa tak stresovať, verim ze sa nic zle uz nezopakuje. Lakmusove papieriky z lekarne ti ukazu pritomnoat leukocytov,krvi, bielkovin atd. v moči. Tiez som takto sama doma prisla na uroinfekciu. Samozrejme mozes sa opytat aj na blokurimu ale ta bude ucinna ak je v moci hlavne E.coli. Niekotre zenybtrpia takymito zapalmi aj cele tehotenstvo. Doporucujem aj probiotika vaginalne. Drzim palce nech je vsetko v poriadku

nikpa
1. nov 2021

@gabika4 inak tie prášky blok urima sú naozaj dobré, tiež som ich v tehu brala ako prvú záchranu. Tak vám držím palce, dúfam že o pár mesiacov budete vaše bábätko držať v náručí 🙏🧡

gabika4
autor
1. nov 2021

@miskamicha tie vaginálne probiotiká sa môžu i v prvom trimestri? Neviete aj presný názov? V tom sa veľmi nevyznám... Zajtra sa opýtam na prevenciu i gynekológa, hádam mi tiež niečo poradí...

kkovacovak
1. nov 2021

@gabika4 tiež odporúčam blokurimu. Bola som tehotenstve na uro. pohotovosti kvôli horšiemu problému a aj doktor mi ju odporučil. Uroval sirup som tiež brala preventívne

svsvsv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika4
autor
8. nov 2021

@uriva dobrý deň, prosím podporte ma, zase mi zistili zápal v močových cestách...som z toho na nervy, robím všetko možné aj nemožné, aby som sa tomu vyhla...ako som písala prvé antibiotiká som brala mesiac pred otehotnením, druhé v 4/5 tt a teraz mi dali tretie v 6 tt...bojím sa, že bábätko nebude zdravé z tých liekov...cítim sa strašne zle, nemám podporu ani u gynekológa...poslala som za ním manžela a on sa len opýtal "a pije vodu?"...bože ja už ani neviem čo mám robiť, všetko robím preto, aby som sa vyhla zápalu...gynekológ povedal manželovi, že mám ísť za urológom, že nechápe prečo sa mi opakuje zápal močových ciest...u nás v meste je len jeden, takže netuším kedy ma vezme a či vôbec 😢

miskamicha
8. nov 2021

@gabika4 hlavne klud! Zapal moc ciest noze podporovat aj stres a psychicka nepohoda,ktoru teraz urcite mas. Citala som tvoj prispevok vcera. Chce to dat sa do psychickej pohody / to teraz bude tažke/, ale musis nieco spravit pre babatko. Niektore zeny trpia talymito zapalmi cele tehotenstvo. Utolog ta vezme treba zavolat a ppvedat ze mas akutne tazkosti a si tehotna. Treba pit ozaj viac vody, bilinkovy caj ako je lipovy a raz za cas si dat aj urologicky. Ja som uz mala 3x uroinfekt som t.c.33tt. A to predtym som mala zapal mechura asi len 1x za zivot. Skus este kupit blokurimu,moze pomoct. Ale hlavne klud! Babatku da nestane nič. Su ovela horsie vplyvy v nasom.prostredi ako ATB.. drzim.palce nech sa ti coskoro ukavi a nech je vsetko zas v poriadku🙏

miskamicha
8. nov 2021

@gabika4 gynolact, gyimun intim protect tieto som uzivala preventivne plus klasicke peroralne probiotika

uriva
8. nov 2021

@gabika4 Mňa moja gynekologička vypísala a poslala do Martina ležať do nemocnice (lebo urológ to neriešil). To boli stresy a nervy. A tam ma, našťastie, nechceli, ale nasadili mi tú liečbu, že 10 dní plná dávka ATB a potom dva mesiace nonstop minidávka Zinnatu. Prešlo to jedine takto. Bábätku nič nie je, a už je to predškolák. Proste to chce odbornú pomoc - určite toho urológa. A veriť, že bude dobre - ja a moje dieťa sme dôkazom. A to sme si "preskákali" aj predčasným pôrodom, ktorý nebol a dosť akútnym cisárskym, lebo moje telo proste tehotenstvo nedalo. Ale druhé bolo úplne iné ;) Proste ísť čo najskôr k lekárovi, veď to nemusí byť z toho mesta, keď máte vypísaný papier od lekára k odborníkovi, čo najskôr nasadiť liečbu. Veď koľké ženy fajčia, pijú cez tehu a je to v pohode. Lekári vedia, aké lieky dať, aby bábätkám neublížili. Jasné, stať sa môže, ale ja som si to nepripúšťala a dobre bolo. verím, že aj tu tak bude! Iná možnosť neexistuje ;)

gabika4
autor
8. nov 2021

@uriva zatiaľ nemám nasadené antibiotiká, dnes som dala moč, je tam zápal, ale obvodná lekárka čaká ešte na kultiváciu moču, keďže nie je zástanca za každú cenu antibiotika...manžel už volal urológovi, vraj ma zoberú 15.teho, ale pôjde tam ešte túto stredu, možno ma uprednostnia ešte viac...v stredu ráno budem mať rovno aj kultiváciu, tak sa ukáže, čo mi tam šarapatí 😢...ja som už v máji prišla v 20 tt o synčeka...a to bolo ukážkové tehotenstvo, žiadne infekcie, proste nič...keby mi nebolo zle, tak ani neviem, že som tehotná...problém mám pravdepodobne na hematológii, preto idem túto stredu aj na odber krvi, aby mi vedeli dať prípadnú liečbu...

uriva
8. nov 2021

@gabika4 Ooo, na hematológiu som chodila veru aj ja. Aj odtiaľ som mala lieky - možno to fakt zabralo kombinácia všetkého a bolo dobre. Verím, že to bude aj u teba!!!

svsvsv
10. nov 2021

nechcete skúsiť homeopatiká? sú šetrné v tehotenstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre