Opakované herpesy v tehotenstve

4. dec 2023

Ahojte, ja som už zúfalá. Som v 17tt momentálne.Vyhodil sa mi nedávno herpes na pere vpravo dole, jeden ešte nezmizol už som vedľa mala ďalší. Teraz som mala asi týždeň pokoj a v noci som sa zobudila,že cítim už na hornej pere aj vľavo aj hore,dokonca aj vľavo dole sa mi spravil a teraz pozerám,že už mám pupáky aj v strede na hornej pere. Ja som už zúfalá, behom mesiaca to je už asi 4.krát. Viem,že herpes by nemal ublížiť bábätku,ale to je už moc. Je mi na zvracanie z toho,strašná zima mi je,bolí to, štípe. Dávam si silicea lip gel, je to zlúčenina tvorená minerálom kremíka (Si), kyslíka a vody. Zovirax a acyclovirové veci si nedávam ani mimo tehotenstva. Na testy som bola pred tehotenstvom a moja imunita nie je v nejakom zlom stave.Stretli ste sa s tým niektorá? Ďakujem

helcanw
4. dec 2023

Toľkoto herpesu naraz som síce nemala, ale bohužiaľ aj ja som na ne náchylná a mala som aj v tehotenstve. Ja na herpes používam roky len prekrojeny cesnak, hneď ako cítim, že sa zacina robiť, estw ho ani nevidno. Štipe to a smrdim po cesnaku 😂 ale pokial ho takto podchytim, pluzgier sa mi ani nevytvorí.

kik2022
4. dec 2023

Náplasť Compeed si neskúšala? Keď sa dá v začiatku, tak by sa to nemalo šíriť.

autor
4. dec 2023

@kik2022 ma compeed aj nejaké liečivo v sebe alebo to je len nálepka? Mala som ho asi raz keď som bola mladšia ,ale vtedy to nemalo žiadne liečivo.. Potom som používala herpatch sérum ale to prestali vyrábať,to malo v sebe tusim zinok a bolo to ako compeed🙄

klaraj1897
4. dec 2023

to môže byť chronický zápal, ktorý je dobré riešiť. Mne na chronické zápaly a aj na herpese pomohol Wobenzym. Bojuje v tele proti zápalom 🙂 skús, určite pomôže

marianarem
4. dec 2023

Tak v tehotenstve je imunita zial oslabena, to uz asi len preckat. Ja som mala tak 5-6 herpesov v tehotenstve a dalsie po porode. 2 mesiace pred porodom som tiez ochorela a uz som sa toho do konca nedokazala zbavit. Bohuzial neviem nic poradit, len povedat, ze nie si sama.

autor
5. dec 2023

@klaraj1897 nie som si istá,či to je v tehotenstve vhodné,ale po pôrode to určite vyskúšam. Ja som si dávala aj herpenorm,ktorý teraz neberiem lebo sa nemôže. Ale inak si dávam C,selén,zinok, dokonca aj železo lebo som mala anémiu, magnerot a tehotenské vitamíny. Radili mi aj vitamín B( myslím,že je aj v tých tehotenských) lenže na mňa B vplýva tak,že hneď sa mi vyhodí herpes 😀 Teraz rozmýšľam, že by mi to tie tehotenské tabletky spustili? 😀

0327850788
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0327850788
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0327850788
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0327850788
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. dec 2023

utorok som dala dole náplasť compeed a dnes ráno už znovu svŕbenie na dolnej pere,tam som mala aj minulý týždeň . No porazí ma, dám si znovu compeed a budem to sušiť alpou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre