Onkocytológia v tehotenstve

18. okt 2023

Ahojte, poprosim vopred nepisat komentare typu “nema sa to”, “nerobi sa to”, “vymen gynekologa” a podobne.

Lekar mi vcera robil onkocytologiu, kedze som nemala cca 5 rokov robenu preventivnu prehliadku a otehotnela som skor ako som stihla preventivku. Som na zaciatku 10tt, vobec to nebolo neprijemne, nebolelo, gyn. povedal ze nejde ani vobec hlboko. Samozrejme ma upozornil, ze mozem aj spinit este 2-3 dni po. Nespinila som, akurat som mala jeden hnedy hlien vcera vecer po vysetreni, ale aj take “menstruacne” bolesti v podbrusku, ale tie mavam od zaciatku tehotenstva.

Je tu niektora ktorej robili tiez cytologiu v tehotenstve? Boli ste ok? Spinili ste alebo ste citili nieco ine? Vdaka.

bolarazjedna
18. okt 2023

Áno, mne robili nedávno tiež v 1.trimestri...a v predchádzajúcom tehotenstve tiež to robili počas tehotenstva... Spinenie po odberné je normálne, aj keby si tehotná nebola.... Ale není to podmienka, ja som napr nespinila teraz...
Odporúčam ale ne zanedbávať preventívnu, 5 rokov neísť je dosť dlhá doba....

autor
18. okt 2023

@bolarazjedna viem, dovtedy som chodila pravidelne, ale stali sa nejaké udalosti a bola som takmer 3 a pol roka odstrihnutá od sveta…inak si vždy snažím davať pozor na tieto veci, určite to takto nechcem nikdy zanedbať.
Ďakujem krásne za tvoj komentár 🙏 ja tiež vďakabohu nejak silne nešpiním, len včera kusoček hnedého hlienu, inak je všetko ok. Tak hádam aj bude 🙂

bolarazjedna
18. okt 2023

Určite bude, už by si nemala krvacat/spinit ďalšie dni. Príjemné tehulkovanie prajem!

autor
18. okt 2023

@bolarazjedna ďakujeem veľmi pekne, si zlatá 🙂)
Aj tebe všetko len to dobre🥰

domka222
19. okt 2023

Áno, robila. Nešpinila som vôbec

drahomirrra
19. okt 2023

Áno, absolvovala som v tehotenstve, všetko bolo v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre