Olynth v 36. týždni

17. dec 2021

Ahojte som 36+2tt už cca 2 týždne mám neskutočnú nádchu (sople+tehu nádcha) nič mi nepomáha len spreje ktoré nemôžme (nemali by sme) najskôr som užívala týždeň nasivin ten mi prestaň zaberať teraz mám olynth striekam každych 10 hodín..moja otázka znie, je tu niektorá ktorá užívala spreje počas tehu a bábätká sú v poriadku ? 🙂 Ďakujem za odpovede

danieladeley
17. dec 2021

cele dve tehotenstva, kedze som zavislacka :( a deti v najlepsom poriadku 🙂

belllinka
17. dec 2021

ked uz musis pouzit sprej, tak mne gynekolog povedal, ze radsej muconasal

belllinka
17. dec 2021

alebo ďalšia možnosť je kúpiť si detský sprej a ešte si ho poprípade zriediť s vincentkou

lucia147852
17. dec 2021

Ja som posledné tri mesiace používala detský olynth, bez neho by som v noci ani oko nezazmurila

autor
17. dec 2021

@danieladeley to si ma potešila, no ja som ho brala v 30tt 5dni to som mala kovid a upchaté dutiny a teraz mám zelené sople už 2 týždne a nie a nie mi to ustúpiť..

autor
17. dec 2021

@belllinka ja som sa môjho gyn nepýtala a obvodná tá len by mi morské vody dávala čo mi nepomôže..ale ďakujem za info..skúšala som aj naparovat na nad vincentkou nepomohlo.. aj detský nasivin bol slabý na mňa už...už to len niako doklepat mesiac

autor
17. dec 2021

@lucia147852 ten mi nezaberá uuz😭

138941
17. dec 2021

Sprej prvej pomoci s Aloe Vera. Nenávykový, vhodný na časté užívanie do nosa, do hrdla, do uší, na popáleniny, drobné rany, odreniny, alergické reakcie na koži, na intímne miesta, na oči (nie priamo streknúť ale na tampón a tampón priložiť na oko), na ďasná. Možné riziko: vyskúšať malé množstvo na pokožku a potom malé množstvo na sliznicu pre prípadnú alergickú reakciu predsa len obsahuje 12 rôznych bylín. (Moja mama bola alergická na antialergickú náplasť). Keď sú otázky píšte mi správu.

sofia1979
17. dec 2021

Moja celé tehu nasivin som závislá kvapkala som trikrát do dňa ten úplne detský môžeš skúsiť aj solnu vodu

petkasaurus
17. dec 2021

Mne celkom pomaha Aspecton sprej, tu ho radili na MK.. Niekedy si musim dat Nasivin aj tak, ale uz nie zakaždým.. A skusala si si davat aspon ten Olynph striedavo do dierok?

halci
17. dec 2021

Mne Dr. povedala, ze Pinosol je neskodny.

ecko80
17. dec 2021

Obe tehotenstva som prezila na Olynthe, od zaciatku do konca. Obe deti zdrave. Inak sa proste nedalo.

klip0
17. dec 2021

A neskúšala si preplach morskou vodou ? Zaberá lepšie a niesu žiadne rizika ani kontraindikácie počas tehotenstva

leuska1991
17. dec 2021

Aj ja stale pouzivam muconasal...a som tehu . Predosle tehotenstvo tiez az do konca,mam zdrave dieta😍

autor
17. dec 2021

@klip0 mám kúpené aliamare roztok na hygienu nosa..neprepcha mu to upchatý dierku ani za boha..dám si sprej potom keď sa mi uvoľnia dierky dám si jeden preplach a to mi vytiahne sople..ale bez spreja nič..neuvoľní..mám pocit že začínam byť na ňom závislá a do konca tehu sa toho asi nezbavím uz

autor
17. dec 2021

@halci nepomôže..mám ho nie pinosol ale poník Nadal kvapky...keď mám dierku upchatu a dám si kvapku aj tak keď vyrovnám hlavu vytečie mi von..ani nasilu nepotoahnem von ani dnu cez tú upchatu dierku..je to strasne

autor
17. dec 2021

@petkasaurus pred mesiacom keď som mala kovid tak som dávala striedavo teraz už som v pokročilej som štádiu tehu a nestačí mi mať odopchatu len jednu dierku 🤣

34katka34
17. dec 2021

Tie zelené sople, to nie je moc dobré, bude tam baktéria. Toto som mala v 13. Tt, musela som brat antibiotiká.

dejna_
17. dec 2021

Mne predpísala lekárka pamykon ..tiež som mala covid v 13 týždni a zelene sople 🤦 jak lepidlo a až toto mi pomohlo a naparovanie nad matovym.cajom ..prajem skoré uzdravenie 🙏

autor
17. dec 2021

@34katka34 tie už našťastie ustúpili, viem že zelené sople nie sú bohvie čo (som zdravotná sestra), len moja doktorka o ATB ani počuť...tak som si nasadila sinupret na riedenie hlienov a našťastie tie sople už nemám..len bez spreju ani na krok

34katka34
20. dec 2021

Ten sinupret vám zabral? Super, musím to potom aj ja vyskusat, som stále akási zahlienena, ale sople čisté, biele. Asi to bude aj tehotenstvom,neviem. Ako som zostala tehotna, stále niečo.

autor
20. dec 2021

@34katka34 zabral rozriedilo mi to sople ale stále sú zelenkave 🤦🏼‍♀️ ja už 5x som chorá počas tehu

34katka34
21. dec 2021

Ja ako som zostala tehotna cca 5-6.tt, tak tiež tak. Predtým tri krát tehotenstvo chlapci, v pohode, bez problémov, toto 4te tehotenstvo, vyzerá na dievčatko,tak stále niečo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre