OGTT

luciferka93
19. apr 2024

Ahojte,
Prosím vás tie co ste mali v 1 tehu cukrovku tehotenské, tak keď vám v druhom tehu robili tento test v 1 trimestri a vyšiel negatívne robili vám ho aj potom v 24tt ci tak niak? Alebo už vôbec?

any3108
19. apr 2024

@luciferka93 ja som mala v 1. Tehotenstve cukrovku, v druhom tehotenstve mi ho robili normálne asi v 25.tt (aj keď som sa pýtala či sa nerobi skôr ale doktor povedal, že nie lebo že každé tehotenstvo je iné) a teda druhýkrat mi vyšiel negatívne

elis248
19. apr 2024

V druhom tehu som bola aj okolo 13tt- bolo OK a aj okolo 24tt- tiež bolo OK. Mne hovorila doktorka, že sa to tak robí, že sa môže ukázať aj neskôr.

luciferka93
autor
19. apr 2024

@elis248 presne tohto som sa obávala ze budem musieť ísť v 24tt znova 🤦🏼‍♀️ ledva som ten hnus vypila🤢 len som sa zabudla nato sestričky opýtať ci sa bude test opakovať 😃 ďakujem moc ☺️

luciferka93
autor
19. apr 2024

@any3108 osvedčuje sa mi ze co doktor to iné vyšetrenia aj postupy v tehu 😃 v 1 tehu som mala inú gyn a ta ma napr ani na EKG neposielala a teraz som menila a ta ma veru poslala hneď. 😃

elis248
19. apr 2024

@luciferka93 mne sa to ani nezdalo hnusné. Ostatní okolo mňa to ocuckávali, ochutnávali po troškách, tvárili sa že blé a robili ksichty. Ja som to do seba celé rýchlo kopla a ani neviem vlastne ako to chutilo😄 ostatní na mňa len kukali... asi si mysleli, že vo voľnom čase do seba obraciam poldecáky alebo čo😆😆😄

luciferka93
autor
19. apr 2024

@elis248 haha to si mala super 😃😃 takto som to vypila aj ja v prvom tehotenstve 🤣🤣🤣 teraz jak som si dala prvé glgy, chutilo mi to také malinove... Ale toto tehotenstvo mi bývalo aj dosť zle zozaciatku a teda mala som problém to vypiť veru, už posledné glgy som pila tak ze som dúfala že to nepôjde von 😃😃

monicatko20
19. apr 2024

@luciferka93 ja som mala pri 1 tehu cukrovku, malý mal po pôrode diabeticku fetopatiu..takže pri druhom tehu hneď od 10tt sledovaná u diabetologicky 🙈

luciferka93
autor
20. apr 2024

@monicatko20 tak to si mala asi silnú tehu cukrovku ci? Ja som mala v 1 tehu iba hraničný cukor tak ma hneď zaradili ako tehu cukrovku, ale mala som len diétu a teraz 2x sa nepotvrdila našťastie... Lebo to behanie po doktoroch je otras...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre