Odtok plodovej vody v 36. týždni

selaklincova
18. nov 2021

som v 35+5 V nedeľu ráno mi začala odtekať plodová voda priviezli má do nemocnice v BB dávaju mi len penicilin v infúzii a Na Pásoch sledujú dieťa ráno a večer som otvorená cez jeden prst domov má pustiť nechcú ale pôrod mi nechcú ani vyvolať ani cisársky rez chcú čakať do spontánneho pôrodu myslíte si že je to normálne máte s tým niektorá skúsenost ? Keďže ma už vôbec neudrziavaju ani mi nepodávajú magnézium doktorka mi ráno po sone povedala že dieťa tam má už len. Trochu vody

mariaveronikag
18. nov 2021

@selaklincova bude to čoskoro 🙂

selaklincova
autor
18. nov 2021

@mariaveronikag povedali mi že to môže trvať aj do termínu :(

mariaveronikag
18. nov 2021

ale keď má už len trochu vody, tak by sa to malo urýchliť...myslím si, že môžeš byť pokojná, si pod dohľadom...iné by bolo, keby Ťa boli poslali domov a nevedela by si kedy treba letieť na pôrodnicu...neboj..držím palce aj Tebe, aj bábätku

danieli
18. nov 2021

Ked som cakala syna lezala som v nemocnici 16 tyzdnov bez prestavky...lezala, iba cikat a sprcha...do terminu mas maximalne 4 tyzdne, tuto temu si sem uz pridavala a kocky ti radili vydrzat, no ine nebude ani teraz, mozes ist domov, iba podpises reverz a ked bude treba vratis sa, ja na tvojom mieste by som nesla nikam a pockala, nemocnica nie je komfortna a nikto z nas tam nechce byt viac ako nevyhnutne treba, ale v tomto tyzdni by som uz len vyckala, co ti doma ujde?

selaklincova
autor
18. nov 2021

@danieli ono nejde ani tak o to že domov mám doma ešte chorú mamu o ktorú sa Treba postarať a okrem mňa nemá nikoho :( a druhá vec je že som počula že v takýchto prípadoch by mal byť pôrod vyvolaný do 48 alebo cisárskym rezom

naobedbuduspagety
18. nov 2021

.. "počula som" každý pôrod je iný, k pacientom sa pristupuje individuálne.. V BB sú dobrí lekári, je tam viacero odborníkov, treba počúvať čo hovoria oni. Ver mi, že keby to nie je potrebné tak si ťa tam naozaj nedržia.

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
18. nov 2021

@selaklincova pocula si zle. Mne praskla voda v 34+2, hospitalizovali ma a porod vyvolali 35+0. Nemyslim ze ta pustia domov s odtecenou vodou. To skor vyvolaju porod, ak sa nerozbehne sam

zuzanka.zuzu
18. nov 2021

@selaklincova vôbec netreba do 48h - to sú strašné blbosti... s odtekajúcou plodovou vodou vieš byť aj niekoľko týždňov, pravdepodobne tvoj prípad, navyše 36tt je už všetko pripravené tak tomu nechávajú prirodzený priebeh 👍 keď urýchľujú zle je, keď nechajú na prírode zle je...

marianna_peskova
18. nov 2021

Ja som ležala v nemocnici v 38. týždni päť dní LEN preto, že som bola na päť centimetrov otvorená. Nemala som absolútne žiadne kontrakcie ani bolesti, ani mi neodtiekla plodová voda. Doktori chceli vidieť, či a kedy sa pôrod pustí sám od seba. Cítila som sa mizerne, okolo mňa vzdychajúce a stonajúce ženy, ja som vyzerala, akoby som ani nerodila.
Jednoducho treba vydržať. Robíš to pre svoje bábätko.

danieli
18. nov 2021

@selaklincova komunikuj hlavne s lekarmi, vysvetli co a ako mas doma, pytaj sa ich na postup, idealne jedneho lekara, ku ktoremu mas doveru, ved ak nevyhnutne treba mamine pomoct a citis sa na to, neverim, ze by ta na den dva nepustili s upozornenim, na co davat pozor, svagrina sa napriklad chodila sprchovat po porode domov😁 mala to na skok, ale nesla by som, hladala by som hoci susedu, kohokolvek, kto mamine moze pomoct na tych par dni, s lekarmi by som prebrala vsetky moznosti a ich predpoklady co asi bude, maju skusenosti vzdelanie, akurat casu menej, ale pytala by som sa co so mnou bude nech sa viem zariadit

ole13
19. nov 2021

@selaklincova mne odtiekla plodová voda v 34 týždni, v Trenčíne mi 2 dní dávali cortikosteroidy na vývin pľúc a infúzie na zastavenie kontrakcii, porodila som v 34 plus 4 dní zdravé dievčatko

selaklincova
autor
20. nov 2021

@ole13 ja som tu už 7dmi deň a stále nič mne nepichali ani kortikoidy na vývin pľúc babetka stále chcú čakať na spontánny pôrod .. Ktory vraj kľudne môže trvať až do termínu pôrodu

ole13
20. nov 2021

@selaklincova plucka sa myslím vyvíjajú do 35 týždňa, tak tvoje už má vporiadku, no s tou vodou vraj keď už vyteká nemá sa dlho čakať lebo by mohla nastať infekcia treba asi do 5.6 dňa vyvolať pôrod ak nepríde prirodzene. Opýtaj sa lekárov do kedy chcú čakať?

selaklincova
autor
21. nov 2021

@ole13 ja som už tu už skoro 9 ty deň a stále nič :(

ole13
22. nov 2021

@selaklincova vieš čo mne odtiekla voda 9.4. a porodila som 14.4.vraj keby nie do 2 dní, dali by mi vyvolavacku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre