Od ktorého týždňa sa dá najskôr podstúpiť interrupcia?

11. jún 2024

Dobrý deň,

od ktorého tyzdna je možné najskôr podstúpiť interupciu, dnes som zistila, že som tehotná, mám v tom jasno, zdravotné problemy, 42 rokov, nedostatok financií, ťažké depresie, proste nepíšte mi tu nič o dieťati, poprosím len reálne od ktorého tyzdna sa dá podstúpiť interupcia, dakujem

veronika2316
11. jún 2024

Nemyslím že je ohraničené od ale len do...každopádne zbytočne sa nás pýtaš aj tak musíš ku gynekológovi

viestta
11. jún 2024

Dolna hranica urcena nie je, urcena je horna hranica. Cim skor tym lepsie, takze chod co najskor ku gynekologovi

januska12323
11. jún 2024

Choď ku gyn a všetko ti povie.

magic08
11. jún 2024

praveže je, nie skor ako od 6 tt. predtymto tyzdnom lekar nevidi a moze sa stat, ze nevycistia vsetko.

vyrovnanaosoba
11. jún 2024

Nie si to ty s tým nešťastným manželom co to do teba pustil? Do 12tt môžeš ísť, a čím skôr, tým lepšie

autor
11. jún 2024

viem tak ako magic že skôr nevidia, nie som v nešťastnom manželstve, proste stalo sa po 20 rokoch, keď sa nestalo nič, čakám u dr. akurát, budúci týždeň letím na dovolenku tak absolútne z toho šoku teraz neviem, že čo, predpokladám, že som v nejakom 2 TT až 3tt mešká mi 3 dni

domkakvet
11. jún 2024

Ako vies, ze mas zdravotne problemy, ktore by branili aby si mala dieta, ked si u doktora este nebola a nedostatok financii, ale na dovolenku su peniaze, este si to premysli.

zuzanka.zuzu
11. jún 2024

@domkakvet hej lebo jedna dovolenka stojí toľko čo 20 rokov výchovy 🙄
autorka - čím skôr tým lepšie aj pre tvoje telo na regeneráciu

sissy27
11. jún 2024

že ti v 42r mešká menzes 2-3 dni ešte neznamená tehotenstvo. Počkaj aspoň na pozitívny test, na dovolenku choď, to nemá zmysel zrušiť a po dovolenke budeš vedieť aj či si naozaj tehotná a zariadiš čo potrebuješ.

autor
11. jún 2024

@sissy27 mala som žiaľ do sekundy dve silné čiary, menzes mi v živote meškal, iba keď som bola tehotna

autor
11. jún 2024

@domkakvet na dovolenku som šetrila 5 rokov a strašne som sa tešila :( nič luxusne

autor
11. jún 2024

@zuzanka.zuzu vybavím si dnes papiere a po dovolenke pôjdem na prerušenie, zle mi je, lebo tento rok mám plno zdravotných problémov a toto je klinec do rakvy pre mna

sissy27
11. jún 2024

ale prosím ťa, nedramatizuj, aký klinec do rakvy? je to neželané tehotenstvo, rozhodla si sa, nie si prvá ani posledná. Horšie veci v živote sa stávajú, aspoň máš jasno v tom, čo chceš. A rovno si porieš antikoncepciu a všetko čo s tým súvisí (napr. že niektoré lieky ovplyvňujú jej účinok) a zariaď sa tak, aby sa to neopakovalo.

autor
11. jún 2024

@sissy27 poriesim, lebo to čo 20 rokov fungovalo zrazu nie, brala som atb zinnat na zápal a Gynex na úpravu hormónov kvôli pms a toto sa mi stalo, diky

januska12323
11. jún 2024

Mešká ti 3 dni tak budeš v 4.-5. týždni, ešte máš na rozmyslenie dosť času. Hlavne žiadne unáhlené rozhodnutia.

tinqua
11. jún 2024

Caka sa vacsinou do cca 7tt, kvoli tomu ze vela tehotenstiev konci aj samovolne a musi to byt vidno na ultrazvuku...drzim palce

autor
11. jún 2024

@tinqua tiež si tak myslím, viem, že skôr ako od 5 TT nerobia prerušenie tehotenstva, ale aspoň nech mi dajú termín, musím to predýchať, ďakujem

sissy27
11. jún 2024

hm, tak dobré ráno... ešteže je ku každým liekom príbalový leták s informáciami a ešteže sú aj dostupné online... keby si si ho aspoň raz za tých 20 rokov prečítala, tak by si vedela, že antibiotiká znižujú účinok antikoncepcie a odporúča sa použiť ešte doplnkovú metódu.

klotildabazarik
11. jún 2024

@januska12323 ja si myslim ue nema 15 a uz sa rozhodla takže jej nerádte

almia
11. jún 2024

Aby sa ti tie zdravotné problémy nezhoršili a nepridali sa psychické problémy, hneď ako vykonas tento hrozný krok! Daj dieťa na adopciu,nezabijaj ho!

joesvk
11. jún 2024

Keď už teraz máš depresie, neviem si predstaviť, že potrat dáš-psychicky. Na dovolenke si to poriadne premysli.

autor
11. jún 2024

Ďakujem za odpovede
prosím @admin o zmazanie témy dakujem

sissy27
11. jún 2024

@joesvk a rovnako tak sa jej môžu psychické problémy zhoršiť pôrodom a starostlivosťou o dieťa, na ktoré ani nemá podmienky...
@almia hej, lebo žiť s tým, že niekde po svete behá niekto koho porodila, to tiež vie pridať na psychickej pohode...
Starajte sa o svoje maternice preboha a nie o cudzie...

jamidea
11. jún 2024

Ked uz mas odpoved na otazku, radsej to zmaz, lebo ti tu zacnu kazat, co mas robit a preco. Alebo vypni komenty, ak sa to da.

marhulka13
11. jún 2024

A ako si dopadla u lekára? Si vôbec tehotna?

autor
11. jún 2024

ako zmazem tému ako anonym ďakujem?

autor
11. jún 2024

@marhulka13 žiaľ hej

autor
11. jún 2024

nebudem sa už vyjadrovať k téme, mrzí ma to, 20 rokov bolo všetko v poriadku, mám veľa zdravotných problémov a mám v tom jasno, nemám žiadne pochybnosti, už len ako zmazať temu

marhulka13
11. jún 2024

Neboj sa, je to cca 20 minútový zákrok, po prebudení ta pustia hneď domov a všetko bude v poriadku. Hlavne bud pokojná, stalo sa ale na dovolenke sa odreagujes a prídeš na iné myslienky

autor
11. jún 2024

@marhulka13 ďakujem za podporu, veľmi zle sa cítim :( áno mal by to byť krátky zakrok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre