Očkovanie v tehotenstve

miminuska252
3. jan 2022

Dievčatá idem si k vám po radu, je tu nejaká taka ktorá nevedela ze je tehotná a dala sa zaočkovať? Kým som si myslela ze možno som tehu som to neriešila ale nakoľko testy sú negat tak idem dnes na očkovanie, no stále mi vŕta v hlave ze co ak by som predsa bola a dám sa zaočkovať? Mate niektorá reálne skúsenosti? Ďakujem pekne za odpovede.

mon1806
3. jan 2022

@miminuska252 aj keby ste bola nič sa nedeje, budete mať prvú druhu si môžete dať po pôrode 🙂

vler
3. jan 2022

@mon1806 No az po porode asi nie, to je prilis dlhy interval

mon1806
3. jan 2022

@vler neriešia to, môj muž bol dnes po 4 mesiacoch a úplne v pohode

vler
3. jan 2022

@mon1806 To ze nic nepovedia neznamena ze dlhy interval poskytuje ucinnu ochranu

miminuska252
autor
3. jan 2022

@mon1806 no práveže idem na johnson&johnson a chcela som len vedieť ci sa nemôže niečo stať s bábätkom ak by náhodou, lebo Dr. Vravel ze prve tri mesiace sa neodporúča.

mon1806
3. jan 2022

@vler robila som mu protilátky a po 4 mesiacoch ich stále mal 😁 zas s tou ochranou nepreháňajte pokiaľ to nie je starý človek nad 55 rokov s pridruzenymi ochoreniami tak by som taký interval ani neriešila, a s ochranou no k nej co sa budete ockovat každého polroka? Lebo po polroku rapídne klesajú protilátky z tejto Mrna vakcíny tak nech ľudia sa skôr ockuju pre opatrenia ako pre ochranu lebo je to na hlavu nepustat neockovanych nikde, pritom ocko to prenášajú úplne rovnako

mon1806
3. jan 2022

@miminuska252 nič by sa nemalo stať 🙂

vler
3. jan 2022

@mon1806 hej neriesme odporuceny odskusany interval a chodme si na to ockovanie kedy sa nam zachce alebo vobec nie...super zmyslanie😒

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
3. jan 2022

@vler mojej svokre po moderne po prvej davke, kedze vakcinu nie najlepsie znasala a mala neuro NU neodporucali ockovat 2.davku skor ako po 3.mesiacoch, aby sa organizmus spamatal. a teda, aj tu na koni som zachytila info, ze mali odporucane ockovat sa neskor. su to nove vakciny, aj lekari sa pri nich ucia za pochodu. staci si spomenut, ako sa zacinalo s ockovanim, boli uplne ine ockovacie intervaly na druhu davku ako su teraz.

miminuska252
autor
3. jan 2022

@vler no ja práve preto sa pýtam lebo som riešila odporúčanie lekárom a nešla som ale nakoľko som mala všetky testy negat tak už idem, len som chcela vedeť ze co ak by predsa nakoľko kamoška mala 13 negat testov a aj ms a predsa bola tehu.

mon1806
3. jan 2022

@matkahelka presne tak 👌🧡🧡 nie jebme do seba vakcíny každý pondelok 😁 ľudia by si mali uvedomiť ze toto sú vakcíny ktoré sú prvý krát použité na ľuďoch a áno je to tak, nie som antivaxer ale je to naozaj pravda nikdy neboli použité na ľuďoch len sa skúmali

laurar1
3. jan 2022

@miminuska252 Ahoj, aj keby si bola tehotna, prebieha uhniezdovanie, pripadne dieta je momentalne vyzivovane zltkovym vakom. Takze kludne chod. Druhu davku das potom v druhom trimestri a budes chranena. Odkladat nema zmysel, pokial nie si tehotna, mohla by si takto odkladat do nekonecna.

janinah
3. jan 2022

@mon1806 robiť protilátky domácim testom je fakt smerodajné..ale ok.

mon1806
3. jan 2022

@janinah pred rokom sa robilo len takými 🙂 a ľudia chodili na to ako zbláznený sama som im odobrala tak viem

katkatonkova
3. jan 2022

Neter tehotná....v tehotenstve 2 dávky....už nieje tehotná aj s dieťatkom sú na pravde božej....stalo sa to v Brne.....skolabovala 2 týždne po druhej davke....bábätko nemalo kyslik....narodilo sa už mŕtve....

petraj122456
3. jan 2022

Kamoska - detská lekárka sa dala zaočkovať na začiatku 3. trimestra. Všetko vporiadku

mon1806
4. jan 2022

@katkatonkova poznám aj ja bohužiaľ taky prípad v treťom trimestri sa dala zaočkovať a po druhej dávke jej babo zomrelo

janinah
4. jan 2022

@katkatonkova kedy to bolo? Ja viem o úmrtí rodičky kvôli covidu v Brne

mon1806
4. jan 2022

@janinah myslíte si že v dnesnej dobe vakcinovej vám niekto uzná že zomrela po vakcíne? No nie...... Ú nás tiež zomrela a lekár hneď napísal ze úmrtie dieťaťa zapríčinené očkovaním a myslíte že to bolo v správach? No nie ale keby zomrela na covid alebo lepšie povedané S COVIDOM hneď by to bolo v médiách

petraj122456
4. jan 2022

Skúste si prečítať štúdie a poradit sa s odborníkmi, nie citat blbosti ako píše @mon1806 ;)

laurar1
4. jan 2022

Zaockovat sa dnes ma zjavne zmysel len kvoli tomu, aby si ochranila svojich znamych a ich znamych. Podla toho, co vidim, pokial sa daju zaockovat znami cloveka, ktory je ockovany, maju vacsinou slabe vedlajsie ucinky, bolesti ramena a podobne. Ak aj nieco horsie, do par dni je to ok. Ale ak sa zaockuje znamy neockovaneho cloveka, vedlajsie ucinky su zavazne, pripadne ludia do troch dni od ockovania zomieraju. Cim viac alternativnych informacii dany clovek cita a posuva dalej, tym horsie vedlajsie ucinky vakciny maju vsetci okolo neho.

atomic3004
4. jan 2022

@miminuska252 bola som tehotná a ešte som to nevedela a išla som sa druhú dávku, teraz som v 32tt a chystám sa aj na tretiu dávku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre