Očista čriev v 13. týždni

17. okt 2023

Ahojte baby som v 13.tt a mam problém so zápchou, plnostou plus nafúknuté bruško. Co by mi pomohlo ako očista čriev?? Aby som sa riadne vyprazdnila... používam čipky ale nie je to také...

stanulienkat
17. okt 2023

Stará dobrá klasika- veľmi veľa vody, vláknina-ovocie+ zelenina, probiotiká...

lenka098123
17. okt 2023

Slivky

pribinak
17. okt 2023

Probiotiká, pridať pitný režim, kupovať pečivo kde sú lanové semiačka, samozrjeme veľa ovocia a zeleniny

bloger
17. okt 2023

Probiotiká, pitný režim, ovocie, zelenina ale aj čaje sú na detoxikáciu organizmu. Aj na črevá sú čaje.

viestta
17. okt 2023

@bloger na detoxikaciu netreba ziadne cajicky. O tu sa stara pecen a oblicky. A odporucit tehotnej caje na prehananie moze iba chlap, ktory o tom nema sajnu...

dada13288
17. okt 2023

Mne nepomohlo nic, cim vyssie stadium tym to bolo horsie. Cely den aj 3 l vody, jablka, slivky, kapustu a joguty. Pouzivala som duphalac, aby som kazdy treti den bola schopna daco dostat. Klistir bol pre mna vykupenim a porodom problem zmizol.

autor
17. okt 2023

Žiaľ nič z toho mi nepomáha

marcellka32
17. okt 2023

Nikto ti nenapísal: v lekárni kúp zajecicka horká voda, daj si ráno nalačno deci, bacha je horká zapchaj nos a vypi, cez deň slivky, ovsena kaša, probiofix, polievky, ...večer deci tej vody zas...ráno pôjdeš 🙂

autor
17. okt 2023

@marcellka32 môžem aj v tehotenstve?

marcellka32
17. okt 2023

Áno ja som to pila ešte pred 10 rokmi ako tehotná

autor
17. okt 2023

@marcellka32 ďakujem vyskúšam

jana0215
17. okt 2023

Mne už keď nič nepomáhalo, tak som si dávala glycerínové čipky. Časom sa mi to ako tak upravilo.

majkaaa318
17. okt 2023

Ja ťa chápem, tiež som to mala rovnako takmer celé tehu. Tie bežné rady ani mne nepomáhali, tak som fungovala na Duphalacu alebo Lactulose z lekárne. Je to na predpis ale dá sa to aj voľne kúpiť. Toto zaberalo, môžu to aj tehotné aj deti. A daj si na tú zápchu pozor, lebo si môžeš ľahko vo vyššom štádiu aj hemoroidy uhnat.

majamat
17. okt 2023

skusala si ovsene vlocky?
mavam zapchu, no ked som robila denne ovsenu kasu, tak ma skoro prehanalo z toho.
tiez am parkrat prehnalo z lecovej zeleniny, ktora nebola uplne zdusena do makka.
inak mna prehana tak 1x za 100r, ani pri crevnej chripke nemavam hnacku.

existuje rozpustna vlaknina a nerozpustna vlaknina, neviem presne ktora kde je, ale netreba skusat nieco, treba v strave mat vsetky tieto potraviny, co pomahaju, samozrejme striedmo, neprehanat to s mnozstvom, lebo to moze sposobovat aj naduvanie. zacat postupne. treba postupne v priebehu dna nakombinovat viacere taketo potraviny, rano vlocky, k jedlu pridavat viacere druhy zeleniny a to aj dusenu, aj cerstvu. poobede ovocie. a denne aj spominane probiotika a vela tekutin.,

nahadzujem si stravu do KT a tam sa zobrazuje aj vlaknina. a teda tam ukazuje aj vlakninu a mozem povedat, naozaj je v nasej beznej strave vlemi malo vlakniny.
dnes mam iba 11g, lebo som neranajkovala a nahradila som to chladenou proteinovou tycinkou. tam vlaknina nie je. na obed som zas neico podobne zjedla a tiez Panini. bola som od rana do pol druhej prec z domu - vybavovacky a lekari. preto taka strava.
a to som mala tej vlakniny len cez 3g, ale na veceru som dala zeleninu.
mam nactavenych 25g vlakniny za den.

diewcatqoo
17. okt 2023

Cele tehotenstvo som s tym mala problem. Vyskusala som vsetko mozne, ale naozaj pomohol az porod. Bola som velmi vdacna za klystir pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre