Obrátenie bábätka do správnej polohy

6. mar 2024

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa platí nejaký poplatok v nemocniciach za obrátenie bábätka do správnej polohy pre prirodzený pôrod.Zatiaľ nad tým len uvažujem, lebo mi hrozí cisársky, doktor povedal, že už sa sám neobráti pre veľkosť.
Ďakujem

ivangeline
6. mar 2024

A aka je to velkost? Vie sa pretocit aj tesne pred porodom.

autor
6. mar 2024

@ivangeline 35 týždeň a skoro 3 kilá.

ivangeline
6. mar 2024

Odkial si je ozaj isty,ze sa nepretoci? Hmmm. Ja by som asi chcela vyjadrenie este od ineho porodnika/gynekologa.

autor
6. mar 2024

@ivangeline no to netuším 🤷🏻‍♀️ ešte u neho mám jednu poradňu a potom už v nemocnici pásy a tak, jedine, že tam si ešte vypýtam názor.

sapoha
7. mar 2024

Mojej sestre sa mala pretocila tyzden pred terminom a zrusili cisarsky a rodila prirodzene. Ked babatko chce, pretoci sa aj v den porodu

autor
7. mar 2024

@sapoha ďakujem 😊tak snáď si drobec dáva len načas.

nekonecna_katastrofa
7. mar 2024

Nie, nič sa neplatí. Bola som, otočili ju a vyhla som sa cisárskemu.

autor
7. mar 2024

@nekonecna_katastrofa ďakujem 😉

maryetta
7. mar 2024

Mozno aj zalezi ktore tehotenstvo? Kamaratka mala pri tretom. Sekciu lebo bola zle otocena. A ona v noci sa jej otocila. A rano mala sekciu.

autor
7. mar 2024

@maryetta prvé tehotenstvo.

saxana000
8. mar 2024

Ja by som si to nedala robit riziko udusenia a inych komplikacii je prilis velke.vacsie ako komplikacie pri cisarskom..vsetko sa deje z nejakeho dovodu aj to ze sa krpec nepretocil.

babushkaem
9. mar 2024

Moja mama hovorila, ze ja som bola cely cas hore hlavou a pretocila som sa az v porodnici, ked zacala mat kontrakcie

nekonecna_katastrofa
9. mar 2024

@saxana000 Aj si si študovala o tom obrate? Vieš ako prebieha? Že si celý čas pod kontrolou a keď sa niečo pokašle, hneď sú pripravení operovať? Je väčšia pravdepodobnosť, že sa vôbec nepodarí otočiť bábo než to, že sa niečo pri ňom stane. Riziká sú tak 0,5%.
https://www.modrykonik.sk/rodim/obrat-vonkajsimi-hmatmi/

saxana000
10. mar 2024

@nekonecna_katastrofa mam za.sebou rozhovor s niekolkymi porodnikmi asistentkami aj dulami.za mna nikdy v zivote rovnako amnio je pre mna nepripustna.ale nech sa paci necham.na kazdeho uvazeni nech sa rozhodne. Ja.som napisala ze.za mna nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre