Obrátená maternica - skúsenosti, rady

baby2016
28. feb 2016

Dobry den, chcela by som sa opytat mam obratenu maternicu a momentalne som v 8tt. Potrebovala by som nejake skusenosti, informacie popripade rady. Maternica sa otoci vsak? resp. je normalne ak dochadza k pichom (tlakom) do krizov?
dakujem velmi pekne

gajdosovci
28. feb 2016

@baby2016 ahoj, aj mne lekar povedal, ze mam obratenu maternicu.. Povedal mi akurat to ze je pri tom tazsie otehotniet.. Ja som otehotnela za 2 mesiace..

jamabe
28. feb 2016

Tiež mám obrátenú maternicu. Otočí sa, jasné, a potom po pôrode sa zase vráti do pôvodnej polohy... Kadejaké pichanie je v tehotenstve bežné - kríže, panva.. Nič neboj, tehotenstvo takáto maternica vôbec neovplyvňuje 😉

pupi007
28. feb 2016

Ja mám tiež otočenu maternicu a tri krásne deti. A otehotnela som vždy okamžite 😉 držím palce

misel0806
28. feb 2016

Ja mam otocenu maternicu smerom ku chrbitici. Doky mi povedal ze problem v otehotneni. Snazim sa tri roky bezvysledne😢😢😢😢 mam syna toho som chytila hned ale toto druhe mi uz asi nieje sudenne😢😢😢😢

danielkadandy
19. jún 2019

@misel0806 a ako si na tom teraz? Pri otocenej maternici sa vraj skor podari ak je milovanie zo zadu..

renimac
19. jún 2019

@misel0806 ja mám tiež a na malého sme čakali 3 roky. Druhé sa opäť nedarí.
@baby2016 Áno, obráti sa a tie kríže sú úplne bežný tehotenský jav 😉.

renimac
19. jún 2019

@danielkadandy @misel0806 akurát pozerám, že čo chvíľa rodíš, tak gratulujem 🙂.

misel0806
19. jún 2019

@danielkadandy ahoj teraz mám tesne pred pôrodom čakáme druhé rozdiel bude 9ročný medzi deťmi.. Samozrejme maternica je stále otočená ,ani neviem ako sa to podarilo lebo som už nedúfala že sa to ešte stane.. 5-6 rokov sme sa pokúšali aj milovanie zo zadu a potom ostať ležať na bruchu a nič ,,,Asi je to ozaj tak ak sa to má stať tak sa to stane len proste netreba tlačiť na pílu...Doktor my vravel že s otocenou maternicou býva otehotnenie zdĺhavé aj roky to môže trvať,ale aj individuálne môže sa aj nemusí hneď zadariť...

misel0806
19. jún 2019

@renimac a o toto druhé sa koľko pokúšate??

renimac
19. jún 2019

@misel0806 nedávame si pozor rok a pol, intenzívne sa snažíme necelý rok.

silesias
19. jún 2019

Tiež mám tak, a mám tri detičky. Síce medzi prvým a druhým 12 rokov rozdiel a potom za 9mesiacov zas dalsie. Maternica sa opäť vrátila do pôvodnej polohy no máme tri detičky takže vyše hlavy. Akurát vždy na prehliadke to dr spomenie akoby to bola dala choroba

misel0806
19. jún 2019

@renimac hmm,,no mne až teraz po toľkých rokoch sa pošťastilo.. Netreba strácať nádej ,,určite sa to časom podarí. Ja som išla naplno stále žiadna ochrana žiadne lieky ,,,a ako neskoro to prišlo vôbec som to nečakala ,ale som šťastná že sa podarilo..

renimac
19. jún 2019

@misel0806 aj tak to neovplyvnim, tak už len dúfať. Nech Vám všetko dobre dopadne 🙂

misel0806
19. jún 2019

@renimac veľká vďaka😉👍

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre