Obojstranný rázštep pery bábätka v 20tt

pveroni
20. júl 2021

Dobry vecer mamicky,
Potrebujem vasu radu. Som tehotna, v 20tt. Je to moje druhe tehotenstvo, dcerka ma tri roky. Zatial vsetky vysetrenia som mala v poriadku, absolvovala som aj trysomi test. Dneska som bola na morfologickom ultrazvuku u pana doktora Slezaka. Zistil obojstranny rastep pery. O mesiac sa mam vratit na kontrolu. Chcela by som vas poprosit o skusenosti, aky je postup po porode atd? Vsetko ma zaujima, strasne som sa zlakla a velmi sa bojim. Dakujem!

pribinak
20. júl 2021

@pveroni neboj, dnes to už vedia krásne zoperovať. U nás na ulici mame takého chlapčeka. Museli chodiť na logopediu, ale to chodia aj deti, ktoré raztep nemajú

timetotime
20. júl 2021

v dnesnej modernej dobe ani toto nie je problem 🙂 nebala by som sa a hlavne netreba sa stresovat, viem, ze sa to lahko povie, no stres tomu malickemu este viac ublizuje

priamia
20. júl 2021

Sestrinemu malému tiež predpovedali ráštep, ale na chrbtici, tvrdili to do konca tehu, malý je zdravý a vôbec nič mu nie je. Takže aj také veci sa môžu stať, neboj sa 🙂

mila06
20. júl 2021

@pveroni aj ja poznam dievcatko ktore ma razstep pery a keby mi jej mamina nepovie ani si nevsimnem ze to ma. Trochu sa trapili s papanim ked bola babo ale vsetko ti lekari vysvetlia, naucia ta, (ak ozaj maju pravdu)takze sa neboj. Prajem vela pohody

mufka1
20. júl 2021

@pveroni moja dcéra ma razstep.Nemusíš sa bat je nás veľmi veľa je tu skupina Razstepacik alebo tak neako sa vola 🙂razstep sa operuje aj hneď po pôrode o par dni .Neviem odkiaľ si ale BB je doktorka Valentová úžasná lekárka plastická.
Ďalšia vec je ci je to na 100% razstep kľudne sa maličké môže narodiť zdravé bez takejto diagnózy.

rachel36a
20. júl 2021

@pveroni ahoj, na MK je skupina Razstepacik... Pridaj sa k nam

ankare
20. júl 2021

Držím palce! ♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre