Obličková kolika a zavedený stent

kvetinkaaknitevk
18. sep 2022

Ahojte včera mi zaviedli stent z obličky do mocovodu. Vraj ho treba meniť každých 6 týždňov čo do porodu vychádza ešte 3x!!! Ja to nedám veď to bolo hrozné za ziva pchať to tam 😭 prosím vás rady typy triky čo pomohlo atd .. ta kolika bola hrozná horise ako prvý pôrod to nechcem už mat ale ten stent tiež nie je žiadna výhra boli má z toho stále bok a mechúr a krvavý moc … čítala som o rowatinex kvapkách mám skusit? Nevedia či je tam kameň alebo je to len kvôli veľkosti maternice …

zuzap33
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk koliku som mala v 22.tt. Stent som odmietla. Koliku som uz nemala

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@zuzap33 ja som mala dva dni koliku a nepomáhali už ani paralen od bolesti .. preto to bolo už vykúpenie pre mna po dvoch dnich

janaspa
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk dobrý deň, mne pri prvom tehotenstve v 33t zaviedli vývod priamo z obličky von cez chrbát, vrecko na moc som mala pripevnené na stehne......ja som mala koliky pred zavedenim asi 3x ale už keď začali teploty, cize ako tu niekto vyššie píše že odmietol a uz sa neopakovalo, nieje pravidlo, ja som si to vyčítala, lebo už pomaly slabšia otrava krvi....stent sa v tak pokročilom štádiu tehotenstva nepodarilo zaviesť, tak to poriesili takto. Normálne sa takato operácia robí v celkovej anestéze, v tehotenstve bola možná len lokálna. Zavedenie bolo veľmi bolestivé, ale vydržalo to do 38t, keď mi museli vyvolať pôrod lebo sa vývod trošku vysunul, rodila som s vývodom. Syn sa narodil zdravý, pôrod normálne. Mám ďalšie dve deti a tie dalsie dve tehotenstva boli bez komplikácií. Prajem veľa zdravia. Môžte zvážiť aj takúto možnosť, tu sa presne mi inimalizuju zápaly mechúra a pod, keďže vývod je priamo z obličky....

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@janaspa ja stent mám ale radšej by som ho nemala a chcela vycikat kameň alebo sa ho zbaviť ak tam je .. mylsim že u vás to muselo byt hrozné .. stent oproti vašej skusenoti je teda nič :/ hlavne že je všetko Ok .. len ta predstava fungovania s tým pri 1,5 ročnej dcérke a ešte že to meniť 3x má ničí

janaspa
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk kameň vám zistia na ultrazvuku, ja som mala tak uhniezdnene bábo, že maternica tlačila na obličky. Ak to je u vás kameň, tak by bolo super, aby sa ho podarilo vyplaviť čím skôr a tehotenstvo dogulat bez stendu. Držím palec.🙂

dada13288
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk fu ja som mala stent zavedeny v 32 tt. Ale mne povedali, ze kludne az po 3 mesiacoch mam prist na vyber. Co znamenalo po porode. Ja som stent citila asi 2 tyzdne potom uz nie. Krvavy moc som mala asi mesiac. Bok ma bolel len ked som viac chodila. Vela som pila aby som nemala zapal. Moje babo bolo velke na moju postavu a prilis tlacilo na oblicku. Po porode sa dalo vsetko krasne do porodku.

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@janaspa no mne povedali že na utz ho nevedia zistiť :(

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@dada13288 čiže proste to nebol kameň ani nič len veľkosť baba a tým pádom sa a tým nič nedá robiť len vydrzat so stentom áno?:(

zuzap33
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk ja som lezala v nemocnici na infuziach, kdeze paralen. Bolesti ustupili po 4 infuziach. Mocila som samu krv. Ale na stent ma nenahovorili aj tak

dada13288
18. sep 2022

@kvetinkaaknitevk ano, povacsine ano, vsetko mozes odmietnut ale nerobila by som to. U mna hrozila uz sepsa, cize na nejake odmietanie liecby nebolo casu.

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@dada13288 no radšej zo stentom ako z kolíkov to urocte no len je to obmedzujúce pri ročnej dcére

dada13288
18. sep 2022

@dada13288 a este ked som bola v tom 32 tt, mi uz pichali kortikoidy, ze babo vyberu. Najprv ma napojili na 5 dni na kateter a silne antibiotika. Preliecil sa zapal ale oblicka bola na tom zle tak ci tak. Po zavedeny mi opuch zmizol a celkovo oblicka zacala pracovat asi uz po tyzdni. Ja mam 154 cm a velmi kratky trup. Narodil sa sice len 3190g ale musel ist cs. Ako rastol zatlacil aj na pecen, ktora zacala kolabovat .. :D krasne spominanie

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@dada13288 och ja mám 152 cm ale pri prvej dcérke nebol takýto problem zďaleka :( jedine čo bolo že od 32 tt sa mi skratil krcok tiež som dostala kortikoidy a z toho je dcera asi hyperaktivna podľa mna 😂 takze dosť som v strese ako to ešte 4 mesiace dám s tým stentom a nepohodlim a krvov v moci atd aj po psych stránke je to masaker

kvetinkaaknitevk
autor
18. sep 2022

@dada13288 verím že na ďalšie tehu sa teda “tešíš” :(

dada13288
19. sep 2022

@kvetinkaaknitevk uz aj druhe mam :D druhe mi tiez zatlacilo ale bolo to uz ok. Nebolelo to, len sa sledoval opuch. Mala bola vacsia o pol kila. Bola lepsie ulozena 🙂

palomablanca
3. nov 2022

@kvetinkaaknitevk ja to počujem 1.x ze každých 6 týždňov! Mne povedali ze existujú stenty kt vydrzia 6 alebo 12 mesiacov! 1.x som mala 8 mesiacov až potom mi ho vymenili za ďalší 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre