Obarenie brucha v tehotenstve

12. júl 2024

Ahojte stala sa mi taka nehoda keď som vyberala jedlo z panvice kde bol olej tak mi to spadlo naspäť a osplechol mi horúcy olej brucho. Bola som bez trička takže rovno na kožu, mam strach či sa nemôže stať niečo bábätku, som v 9 mesiaci. Stalo sa vám to a bolo všetko v pohode alebo nemohlo to spôsobiť niečo bábätku ?

viestta
12. júl 2024

Medzi babatkom a popalenou kozou mas podkozny tuk, brusne svaly, pobrusnicu, stenu maternice, plodovu vodu. Co myslis, zasahuje ta popalenina az tak hlboko?
Osetri si to ako kazdu inu popaleninu, ochladit, prilozit sterilne krytie ked je popalenina vacsia. Neplacaj si na to nic, samo sa to zahoji.

vilma7
12. júl 2024

@viestta ja mám takéto fľaky, po celej polovici brucha, lebo sa moja mama udrela v 9.mes.do okná.
Takže áno, dieťatko môže, ale nemusí mať niečo na tele ..ja teda mám a mám to celý život, vôbec to nezmizlo.

viestta
12. júl 2024

@vilma7 ak mas flaky, tak to ma iny dovod ako to, ze si mama brucho udrela

vilma7
12. júl 2024

@viestta nie nemá. Je to ozaj veľmi nešpecificke, je to z toho.

maximiliana
12. júl 2024

@vilma7 to naozaj niekto veri v 21. storoci takemuto folkloru?

michaela329
12. júl 2024

@vilma7 to je iba povera, že sa urobí naevus flameus, keď sa tehotná zlakne 🤦

michaela329
12. júl 2024

Ošetruj si to ako popáleniny a neboj sa. U nás je žena, ktorá si obarila bruško polievkou a našťastie nič bábätku nebolo. Ak by si sa moc bála, prevolaj si Dr.

luciaruz
12. júl 2024

Ty voleee 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

svetlonos
12. júl 2024

M9ja mama si očarila celé brucho tiez v 7-8 mesiaci, mala veľké pľuzgiere aj do nemocnice na prevezy chodila. Mam na nohe asi 3 cm fľak ako popáleniny. Keď som na slnku a cítim farbu, takmer to nevidno ale ak som bledá v zime tak vidno. Pivedali jej aj dr v porodnici, ze to mam z toho. Ona sa ale fakt hrozne spálila tlakovym hrncom.

monalisa1111
12. júl 2024

@vilma7 mám kamarátku, ktorá má na nohe fľak. Jej mamka sa v tehotenstve popálila o žihľavu. Potvrdil to aj lekár, že je to z toho a nie "porodná bába"

michaela329
12. júl 2024

@monalisa1111 ale prosím Ťa, určite to nie je z toho. Každá tehotná žena sa zľakne počas tehotenstva, to by tu chodilo s tým oveľa viac ľudí. Je zaujímavé, že v zahraničí túto poveru ani nepoznajú. Môj muž má nemeckého kolegu s plameňom a keď toto počul, len sa smial.

monalisa1111
12. júl 2024

@michaela329 ja píšem o zľaknutí?

To je fakt. Keď to hovorí jeden Nemec, ktorého pozná Tvoj muž tak to musí tak byť 🤦‍♀️

michaela329
12. júl 2024

@monalisa1111 fakt je, že to netvrdí ani jeden vyskum. Už na strednej nám kožná Dr., ktorá nás učila odborné predmety, o tejto povere hovorila ako o POVERE. A to je vyše 20 rokov. Poprhlenych tehotných je asi tiež ako maku a by som bola zvedavá, koľko z nich má dieťa s plameňom. Veď tu nefunguje ani základná logika.

jamidea
12. júl 2024

Logicky, co sa moze /mohlo dietatu stat z frknutia vriaceho olejana tvoju kozu brucha?

monalisa1111
12. júl 2024

@michaela329 MÁŠ PRAVDU! O nič iné Ti ani nejde.

P. S dala by si mi prosím tú štatistiku poprhlených žien? By ma že akože zaujímalo koľko to teda presne je "ako maku". Lebo ja som počula iba o jednej.

Za ďalšie k tej logike.. Žihľava musí niečo obsahovať keď pŕhli. Ďalej záleží od intenzity popŕhlenia, hrúbky tuku na bruchu atď.. To, že Ty, Tvoja kožná, nemecký kolega tomu hovoria povera či sa tomu smejú ešte neznamená že to tak nemusí byť. Aufwiedersehen

michaela329
12. júl 2024

@monalisa1111 vieš čo... môžu ísť lekari handry fajčiť. Darmo skúmajú príčiny, keď príčinou je poprhlenie matky žihľavou. Veď to je určite rozumnejšie vysvetlenie, ako možná genetická predispozícia 🤦

didip
12. júl 2024

Mňa strašili že ako bude vyzerať náš Adamko keď sa narodí, že bude celý fľakatý (žiadny fľak nemá). Ja cez tehotenstvo som si toľko krát popálila brucho lebo som si neuvedomila, že je doosť veľké, nožík mi spadol a zarezal mi do nohy, ruky som si popálila a malý nemá nič. Ja som v tehotenstve aj spadla, no bola som nemotorná a malému neni absolútne nič, toto sú iba povery

monalisa1111
12. júl 2024

@didip riešime tu o žihľave nie popálení vodou napr

viestta
12. júl 2024

@monalisa1111 pozri sa, ty tomu mozes verit. Ale je to len tvoja viera. Vo vede funguju dokazy.
A ano, zihlava poprhli.
" Chĺpky žihľavy obsahujú zmes troch chemikálií, ktoré pri kontakte s kožou spôsobujú podráždenie. Tieto chemikálie sú histamín, acetylcholín a serotonín. Ich kombinácia má na svedomí dráždenie, pálenie, svrbenie, neraz začervenanie. "
To podrazdenie nezasahuje ani do zamse, ktore je dalsou vrstvou koze. A ako som napisala, medzi kozou a plodom je niekolko vrstiev, cez ktore nemoze zasiahnut ani popalenina (to by uz musela byt rozsiahla a hlboka) a ani podrazdenie koze prhlavou.
Ale ty si kludne ver comu chces....

michaela329
12. júl 2024

@monalisa1111 riešime tu hlúpu poveru a už mi to príde ako hrať šach s holubom. Ty si ver pokojne tomu, že poprhlenie žihľavou, alebo popalenie alebo možno zatmenie mesiaca spôsobuje kožné defekty, nezabudni o tom hodne diskutovať s lekármi.

monalisa1111
12. júl 2024

@viestta nepotrebujem aby si mi tu kopírovala Google. Ty môžeš veriť tiež čomu chceš.

P. S. kde sú prosím tie dôkazy?

monalisa1111
12. júl 2024

@michaela329 tak nereaguj. Spýtaj sa nemeckého kolegu od manžela čo znamená aufwiedersehen

michaela329
12. júl 2024

@monalisa1111 a keď už pýtaš tie dokazy, čakám na link na výskum o tej žihľave.

viestta
12. júl 2024

@monalisa1111 google sa kopirovat neda, len aby si vedela.
Kazdy co aspon trosku daval pozor na biologii vie, ze je to blud a tym ostanym dovolim verit v hocijaku hlupost.

monalisa1111
12. júl 2024

@viestta hej, isto. A každý si pamätá presný text zo ZŠ o žihľave ako Ty🙂)))

jeennyv
12. júl 2024

Niesom na povery, ake moja 85r babka sa popalila, ked cakala jedneho stryka a cuduj sa svete….ma znacku flak🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️Medzi nebou a zemou proste

monalisa1111
12. júl 2024

@michaela329 ja sa neoháňam výskumom či dôkazmi ako Vy dve čo sa lajkujete..

Dôkaz som dala. Moja kamarátka.

A neodbočuj od témy

monalisa1111
12. júl 2024

@michaela329 aké dôkazy máš Ty? Žien ako maku, ktoré nikto nikdy nevidel ani Ty nie,vysmiateho Nemca, mamičku z MK, ktorá kopíruje z netu články aby bola akože zase najchytrejšia ( teraz už viem odkiaľ má taký prehľad ku každej téme ) a jednu kožnú, ktorá výskum tiež nerobila

viestta
12. júl 2024

@monalisa1111 ja si o zihlave napamatam presny text. Ale pamatam si struktury, z ktorych sa sklada telo. To je zakladny prehlad, na ktorom sa da stavat aby clovek neuveril hlupostiam.
Kontorlovat kto co likne, to uz je ake infantilne. Ale aby si vedela, likujem prispevky s ktorymi suhlasim. Ty si likuj co len chces.

monalisa1111
12. júl 2024

@viestta to že lajkuješ príspevky ktoré sa Ti páčia je snáď jasné. Nemusíš ma poučovať ako to funguje. Ale díky. Že Ti to príde infantilné, je mne fuk. Je to Tvoj názor. Z nejakého dôvodu to vidieť je. Ja som web na MK netvorila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre