O 5 týždňov rodím a bojím sa, aby som nedostala Covid-19

16. apr 2021

Ahojte baby, o 5 tyzdnov mam termin a velmi sa bojim, aby som nedostala covid a s tym spojene komplikacie s porodom. Davame si pozor, manzel je na Home office a ja chodim von len s malym a nestretavame sa s nikym... nasich som nevidela od Vianoc, ale chceli by nas prist pozriet. Oni sa stretavaju tiez "len" so sestrou a vnuckami, ale tie chodia do skolky.... su zaockovani Astrou, a spravia si test antigenovy... ale ja tym antigenovym neverim... plus mame ist k svokrovcom na navstevu na jeden den. Oni tiez sucelkom v izolacii, ale stretavaju sa so svagrovcami, ktori chodia do prace... ako moja nocna mora je covid dostat teraz a rodit s nim, cisarsky, stav po porode, novorodenec :( cim blizsie k porodu, tym sa viac bojim... ako viem, ze hy som covid zvladla ale nie v kombinacii s porodom... preganam?

janai1
16. apr 2021

Zbytočne sa stresuješ 😊 pekne to vypustí z hlavy a teš sa na bábätko a všetko bude OK 😊 keď na to budeš stále myslieť a strachovať sa bude 1000x horšie

petka_3
16. apr 2021

My sa tiež s nikým nestretávame. Radšej prevencia, veď je pred nami už len pár týždňov.
Ak sa dá, tak sa izolujeme. Teraz už deti chodia do školy, tak sa nedá, to už musím hodiť za hlavu. Ale návštevy po rodine robiť aj tak nebudeme.

lucia147852
16. apr 2021

Ja by som sa určite nestretsvala teraz s nikým. Mozes si všetko riadne skomplikovať plus mat ťažký priebeh. Načo pokúšať ?

katuska19
16. apr 2021

my sa tiez nestretavame a to nie som ani tehotna, nasich som nevidela od leta a svokrovcov tiez. radsej by som si navstevu odpustila, naco riskovat kvoli 1 dnu, kolegyna tak bola doma 5 mesiaocv na HO, potom sla k rodicom na sviatky a po Vianociach mali komplet vsetci covid od otca, ktory to doniesol z roboty.

jazula
16. apr 2021

Ja ti rozumiem...to “stretávajú sa len so sestrou a vnúčatami” a “len so svagrovcami” nepovažujem ja osobne za izoláciu, lebo svagrovci sa stretnú tiež “len s pár známymi” a už máš sprostredkovane kontakty cez pol sídliska... Mojich rodičov som videla naposledy na Vianoce, svokru niekedy vo februári, ale len vonku. Ju pojdeme asi aspoň pozdraviť zasa vonku, ale moji rodičia prídu až po pôrode. Nám sa podarilo pred mesiacom aj Covid chytiť, keďže rok si dávame fakt pozor, tak ma skoro porazilo... Našťastie u mna prebehol bez príznakov, partner s miernym priebehom, ale vlieklo sa to, mesiac bol na PNke. Verím, že tých pár týždňov už nejako vydržíme a pôrod bude v nieCovid režime.

selest
16. apr 2021

Uz 5 tyzdnov by som vydrzala sa nestretavat. Uz len koli tym komplikaciam ak rodis pozitivna. Alebo sa mozte stretnut niekde v prirode..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hailey1
16. apr 2021

My sme sa nestretavali vobec s nikym, len sme sli s malym na poradnu a nakazili sme sa. Takze zbytocne nad tym rozmyslat. Ak sa bojis, nestretni sa vobec s nikym a hotovo... ale aj tak, je to fer od nich, ze pridu len s antigenom

hviera81
16. apr 2021

ak sa bojis, nestretavaj sa s nimi, ja tiez obmedzujem, len ono to aj tak clovek nevytesni na maximum... staci ze ides do obchodu alebo vo vytahu.....

bagre
16. apr 2021

Tak neviem... vy sa správate normálne a ak sa bojíš tak už s návštevami počkaj po pôrode - potom môžu byť vonku, aj tak to bude nakrátko. A extra riziko ti síce nehrozí, ale... alebo teda nech prídu zaočk.rodičia, ale k svokrovcom by som už nešla...

danieladugard
16. apr 2021

Ja by som išla, ale len vonku.. Poprechádzať sa niekde, rúško. Neobjimat atď. 🙂 som tiež 2 mesiace pred cisárskym a vidavame sa so všetkými len vonku 🙂

luccija
16. apr 2021

Neriskuj zbytočne stretnutia to" len "do škôlky je ohruh asi 100 ľudí.Moja kamarátka porodila a na izbu jej dali ženu, ktorá mala Covid, keď ju prijali ešte nemala...

thoughtfulweirdo
16. apr 2021

Tiež mám chvíľu pred pôrodom a hoci som sa donedávna nákazy nebála, už som opatrná. Predsa len ten pôrod bude príjemnejší v zdraví 😄 a po pôrode sa nejakú dobu tiež plánujem stretávať len vonku a nijaké ocumlávanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre