Nosový sprej v tehotenstve

simonaluk
24. aug 2021

Čaute baby,,,, mám takú otázku...
Používali ste v tehotenstve nosový sprej?
Ja mám už druhý deň upchaty nos, mám doma sprej Nasal Duo, no neviem či ho použiť alebo nie, samozrejme pribalový leták som si prečítala

potvorka88
24. aug 2021

@simonaluk používala som celé tehotenstvo aj pred ním aj po ňom. Mám chronickú nádchu a som závislá na kvapkách a mám zdravé dieťa. Nepreháňala som to však.

zdenka11081983
24. aug 2021

@simonaluk cele tehotenstvo. Aom zavisla ja nosných kvapkach.

rk123
24. aug 2021

ja mam zapchaty nos asi od 7tt nonstop, momentalne som 33tt a mne vyslovene zakazali aj v lekarni pouzivat hocico okrem tych veci s morskou solou ci vodou ci co to je 😀 takze trpim

nika82
24. aug 2021

@rk123 tieto sa mozu Nasivin, Olynth, Otrivin, Sterimar
spisala to dr https://mamaaja.sk/chore-dieta/tehotenstvo/teho...

martina123s
24. aug 2021

Skuste pinio-nasal

leniel
24. aug 2021

@simonaluk idealne preplachovat tou morskou vodou, ale v uplne nevyhnutnom pripade strekni (na noc). Akurat to riesim, nakazila ma dcera, doma mam Muconasal - a v 2 a 3 trimestri nie je vyslovene kontraindikovany, takze na noc si streknem, ak nebudem moct dychat.

joannita
24. aug 2021

Ja to nechapem. Nosove spraye v tehotenstve zakazu, ale ockovanie experimentalnou genovou terapiou odporucia 🤦‍♀️
Prepacte, musela som....

klejkaez
25. aug 2021

@simonaluk som v 25tyzdni. Upchaty nos od začiatku vo dne v noci. Ale pevná vôľa lebo i tak máločo pomohlo a dopovať sa stale.
K comu je to. Neznesieme niečo? Oproti pôrodu je to malina

mmbudiakova
26. aug 2021

Ja som počas tehotenstva dlho užívala sprej do nosa, mala som zápal stredného ucha, takže som musela uvoľnovať nos. Gynekologička povedala, že sa vôbec nemusím báť, bábätku skôr uškodí keď mama nemôže dýchať. Spreje som striedala po týždni - nasivin, olynt, muconasal. Malý je úplne v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre