Norethisteron na začiatku tehotenstva

krisstina_em
24. jún 2024

Ahojte, prosím o radu.
1. Som tehotná, zistila som to našťastie dosť skoro - 6tt. 2 týždne dozadu som zobrala 7 tablietiek Norethisteronu, keďže sme mali ísť na dovolenku. Hneď ako mi vyšiel pozitívny test som samozrejme s tabletkami prestala. Dnes som bola u gynekológa, ktorý mi tehotenstvo potvrdil ale musím ísť do MT na klinickú farmakológiu, aby sa vylúčili komplikácie s plodom. Prosím nemáte niektorá skúsenosti, že ste na začiatku tiež brali Norethisteron a všetko bolo okej?
2. Máte skúsenosti s ambulanciou klinickej farmakológie v Martine v univerzitnej nemocnici?

luccija
24. jún 2024

Nemám skúsenosť, ale to si bola cca v 4 t to bude dobré.A vždy to je hop, alebo trop aj, keby si lieky nebrala.

anavixy
24. jún 2024

Ak v prvom trimestri nepotratis, tak to bude ok. Tieto prvotrimestralne poskodenia vacsinou koncia tak (tym myslim, ze bud sa embryo poskodi a vtedy sa potrati, alebo sa neposkodi a udrzi zdrave). Drzim palce, verim, ze to bude ok 🙃🍀

tinka283
24. jún 2024

Ahoj, ja som si robila pred tym ako som zacala norethisteron uzivat vcasny tehu test, ten vysiel negativne, tak som veselo celu dovolenku cca 14 dni brala tabletky, no a ked po vysadeni ani po tyzdni menzes neprisiel tak uz som tusila co je za tym… ked som to vtedy povedala mojmu gynekologovi tak len mavol rukou, tak som to ani ja neriesila a teda slecna je zdrava a ma uz 7 rokov 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre