Nízko uložená placenta a špinenie/krvácanie

9. aug 2024

Ahojte dievcata,
viem ze tato tema tu uz bola viackrat ale vacsinou su uz stare par rokov preto pisem novy prispevok.
Zistili mi nizsie ulozenu placentu ktora sa taha zo zadnej steny ku porodnym cestam ale neprekryva ich (je cca 1,5cm od nich). Uz zo zaciatku tehotenstva som mala parkrat spinenie, nastastie nie silne krvacanie (najpr to bol hematon v 8tt do cca 12tt, potom som spinila z citliveho krcka maternice v cca 18tt, momentalne som 23tt). Vcera som sla na pohotovost s opatovnym spinenim ale tentokrat bol verdikt ze je to pravdepodobne z nizko ulozenej placenty a kvoli tomu ze beriem anopyrin tym padom mi mozu viac praskat zilky. Lekarka mi predpisala 3x denne ascorutin na mesiac a 10 dni Kanavit kvapky. Uz od prveho spinenia mam volnejsi kludovy rezim (nepremahat sa, nijaky sex, nedvihat nic tazke, odpocivat kolko sa len da) tak samu ma to prekvapilo ze som zacala spinit opat ked som v ten den nic nerobila a prevazne len lezala (pracujem z domu a vacsinu dna poleziacky s laptopom).
Viem ze niektore dievcata zazili aj masivne krvacanie, vydesilo ma uz aj to spinenie.
Mate niektora skusenost so spinenim/krvacanim pri nizko ulozenej placente? Viem ze este sa moze vytiahnut a docitala som sa zevraj aj pocas toho moze zena spinit 😔

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. aug 2024

@monsterablue skoncila som dnes v nemocnici kvoli masivnemu krvacaniu, dufala som ze to ostane len pri spineni🥲 dufam ze sa im to podari zastavit a placenta sa vytiahne casom vyssie

anna_2012
9. aug 2024

S krvácaním síce skúsenosť nemám ale tiež som mala nízko uloženú placentu, na každej poradni to bolo o tom istom, stále nízko, vyzerá to teda na CS, v 36tt si to Dr premerala a nakoniec z toho bolo 27mm, pričom od 15 mm sa už môže rodiť prirodzene, čiže držím palce aby sa ti to krvácanie upravilo a placenta sa môže vysunut aj v neskoršom týždni ☺️

veronikaa006
14. aug 2024

Ahoj, tiež som mala nízko uloženu placentu a aj presahovala vnútornu bránku. Mne dr povedala že v 90 per prípadov sa vytiahne hore. Aj sa mi vytiahla ale už nepamätám presne v ktorom týždni. Musíš len vydržať. Držím palce.

autor
14. aug 2024

mne sa placenta tak rozkrvacala ze som musela mat akutny cisarak🥲 takze setrite sa najviac ako sa da 🙏

barbara2024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre