Nízko položená placenta v 18. týždni

espera
13. nov 2014

Ahojte mamicky som v 18 tyzdni tehotenstva zacala som krvacat teraz mam taky hnedy vytok gynekolog mi povedal ze mam nizko nasadenu placentu pri brane dal mi lieky DUPHASTON, SPASMOPAN capiky, GUAJACURAN a este mi dal aj sumive magnezium mate s tym skusenost hlavne ohladne liekov a ci hrozi nieco babetku dakujem za odpoved

evakva
13. nov 2014

@espera Lieky máš nasadené správne. Treba sa nepreťažovať, nič ťažké nedvíhať, žiaden sex. Placenta sa kľudne môže rastom bábätka vytiahnuť na správne miesto. Bábätku nehrozí nič, len sa šetri ty. Ak by si začala znova krvácať, tak do nemocnice. Držím palce.

evitka83
13. nov 2014

@espera
Dietatu nic nehrozi, placenta sa moze este vytiahnut hore. Ja som boma kvoli tomu v nemocke 5 dni, kde to sledovali a potom ma pustili domov, ze sa to stihlo uz trosku vytiahnut za tak kratky cas, ale najblizsie obdobie by si mala mat prisny kludovy rezim aspon do najblizsej kontroly, aby si nekrvacala

espera
autor
14. nov 2014

Dakujem za rady prisne dodrziavam kludovy rezim hlavne aby sa bebetku nic nestalo len ma vystrasilo tolko liekov naraz ale ved gynekolog by mi nepredpisal nic co by som nemohla

tova
15. nov 2014

@espera tiez som mala do 23, krvacanie koli nizkej placente, ziadne tabletky mi nedavali, len som mala kludovy rezim, ziaden sex, casto panvu hore na vankusi. skoro vo vsetkych pripadoch sa placenta vytiahne od krcka ako dieta rastie, takze treba cas. Problem moze nastat ked klud neudrzis a dostane sa placenta do krcka. Samozrejme ak by nastali komplikacie s babatkom tak ta placenta by bola problem pri klasickom porode a musel by by akutny cisarsky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre