Nízko položená placenta v 13. týždni

8. dec 2023

Ahojte, chcem sa vas opytat na vase skusenosti som v 13 tt a bola som hospitalizovana nakolko som velmi krvacala a v sprave mam napisane ze oblast vnutornej branky je prekryta placentou. Mali ste tiez niektora takuto skusenost? krvacali ste potom este? v ktorom tyzdni sa vam placenta vytiahla aspon trosku hore?

e1i
8. dec 2023

To sa este vytiahne ale dr bude sledovat. Este je vela casu k tomu aby da vytiahla hore

jana005
8. dec 2023

Ahoj, ja som síce nekrvacala ani som nemala žiadne problémy, len tiež asi v 12tom týždni mi pri prvom tehotenstve lekárka povedala, že mám nízko placentu a keďže som robila čašníčku, tak povedala, že v žiadnom prípade nemôžem toľko stáť na nohách a vypísala ma.
Mali sme aj zakázaný pohlavný styk.
A tiež mi povedali, že sa to časom vytiahne hore.
V ďalších tehotenstvách som to už nemala

autor
8. dec 2023

@e1i dakujem za povzbudive slova pevne verim ze sa vytiahne snazim sa co najviac lezat tak dufam ze to pomoze. Ja som len taka prekvapena ze co sa to stalo lebo prve tehotenstvo bolo bez problemov a teraz toto tak som s tym neratala ani

autor
8. dec 2023

@jana005 no to mas super mne doktor to iba letmo spomenul na sone ze placenta je nizko ale ze to sa vytiahne tak som to ani neriesila ziadne odporucanie ze sa mam setrit nic a na druhy den rano som zacala velmi krvacat a v nemocnici mi povedali ze mam placentou uplne prekrytu branku a ze mam mat kludovy rezim tak som ostala uplne prekvapena ze to je teda problem

jana005
8. dec 2023

Tak sa šetri čo najviac, teda ak pri prvom dieťati môžeš.
Lebo krvácanie je už dosť problém si myslím.
Držím prsty, nech je všetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre