Nízko placenta v 20. týždni

2. nov 2021

Baby ahojky. Tie co ste mali nizko placentu v 20tt , vyzdvihla sa vam casom? Dnes mi to povedal doktork , ale nie moj gynekolog ale iny doktor na druhom skriningu.povedal mi ze je nizko ale ze dalej od krca tusim take nieco. A ze sa mam setrit a viac sa uvidi co dalej na dalsom sone.teraz som z toho kusok v strese, poradnu u mojho doktora mam najblizsie 16 teho novembra... musim chodit aj do prace kde niektory den sedim, iny den som zase viac v pohybe. Chcela by som vediet ci ste museli dodrzat velky kludovy rezim alebo ako to? A ci sa to napravilo. Dakujem pekne

janinah
2. nov 2021

Mne gyn. nariadil PN a ležať,dvihla sa.Sedenie ti vôbec nepomáha,ležanie áno.Tiež je zakazaný sex.

autor
2. nov 2021

@janinah dakujem 🙂 lebo aj ked som sa pytala doktora presne mi nic konkretne nepovedal, iba ze setrit sa a musela som sa pytat ja ze co to obnasa nizko polozena placenta v tomto tt. A kedze dalsiu poradnu mam o tie dva tyzdne tak dovtedy aby som vedela cca co robitt preto aby bolo vsetko ok . Dakujem 🙂

patricka
2. nov 2021

Ja som mala a zdvihla sa, trosku som sa viac setrila

nikpa
2. nov 2021

Mne sa do pôrodu zdvihla. Kludovy režim som nakazany nemala len zákaz sexovať

veronice
2. nov 2021

Mne to zistil uz v 14tt, vtedy prekryvala krcok. Na poradni v 18tt bola od krcka uz 9mm, na porad i v 22tt uz 14mm,teraz mam poradnu o 2 tyzdne tak som zvedava ze co... Chcem sa ho spytat ako daleko musi byt od krcka aby bol mozny prirodzeny porod.... Nerada by som ai dobrovolne zopakovala sekciu... A inak beriem utrogestan, sex uz ani neviem co je a kludovy rezim (ako sa len pri takmer 3r dcerke da)....

sally001
4. nov 2021

Mne v 22tt povedala ze je nizko 2cm od krcka a v 26tt uz bola 4cm od krcka...ze ako rastie maternica sa moze zdvihnut aj tak bolo....tiez mi nekazala sa nijako obmedzovat

engel76
4. nov 2021

Ano, bola som PN a lezala doma a pomohlo to.

sasanka605
4. nov 2021

Ano, este do 30tt bola nižšie ze naliehala (snad sa to tak pisalo) ale našťastie zdvihla. Normalne som chodila dobprace, sex som mala zakázaný.

sss112
11. feb 2022

@veronice ahoj, vytiahla sa ti placenta vyššie? Ďakujem 🙃

veronice
11. feb 2022

@sss112 ahoj, anoooo 🥳🥳🥳 od 29tt to bolo dobre 🙏 o dva tyzdne mam termin

sss112
11. feb 2022

@veronice super to som rada.😍😍 dúfam, že to bude aj môj prípad 😁 prajem rýchli a bezbolestný pôrod 😉😉

veronice
11. feb 2022

@sss112 dakujem a drzim palce aj tebe, nech je vsetko ok ☺️🙏❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre