Nízke TSH v 10. týždni

vahcaac
9. aug 2021

Baby, je tu nejaká, čo mala extrémne nízke TSH? Som v 10 týždni a moje je iba 0.030. Donosili ste zdravé dieťa?

mima1
9. aug 2021

Neviem ci az tolko ale pri oboch mi zistili nizku hladinu. Uzivala som lieky do konca tehotenstva

vahcaac
autor
9. aug 2021

@mima1 môžem sa opýtať aké lieky a v ktorom týždni ti to zistili ?

mima1
9. aug 2021

Pri prvom okolo 13tyzdna pri druhom skor lebo sa predpokladalo ze sa to zopakuje a znova to iste a aj tak bolo

vahcaac
autor
9. aug 2021

@mima1 a názov liekov ?

vahcaac
autor
9. aug 2021

@vahcaac bola si na rizikovom?

mima1
9. aug 2021

@vahcaac na rizikovom nie a lieky hmmm spomeniem si

petamich
9. aug 2021

@vahcaac euthyrox sa najcastejsie uziva

vahcaac
autor
9. aug 2021

@petamich ak sa nemýlim, ten sa používa pri zníženej funkcii, ja mám nízke TSH-zvýšenú funkciu

petamich
9. aug 2021

@vahcaac juj prepac, necitala som s porozumenim 🤷‍♀️

vahcaac
autor
9. aug 2021

@petamich v pohodičke 🙂

7lenka11
9. aug 2021

ja mám tú istú diagnózu a užívala som Propycil.. tehotná síce nie som (ale snažíme sa), no doktorka povedala, že sa môže aj počas tehotenstva a je vhodnejší v porovnaní s Thyrozolom.. akurát že ja som ho užívala dosť dlho a už mi to začalo TSH tlačiť do hypofunkcie, takže mi ho vysadili a hodnoty sa vrátili do normálu 🙂

nevenka
9. aug 2021

Ono to v tehotenstve moze byt prechodne, na zaciatku hlavne. Ak by si mala autoimunitnu hyperfunkciu GB chorobu, najpresnejsie sa to zisti na endokrinologii, ked sa vezme krv na protilatky TSI. Mne sa hypertyreoza GB objavila po druhom porode, potom sa to ukludnilo a v tretom tehotenstve som dokonca brala Euthyrox a nasledne mi ostala znova hypertyreoza po porode. Ale kedze mam hranicne hodnoty, neberiem nic a cakam aj s doktorom, ako sa to vyvrbi. Mam problem s tlakom a pulzom, padaju mi vlasy, bolia ma oci, no nic prijemne. Treba ist teda na kompletne endokrinologicke vysetrenie. Drzim palce.

nevenka
9. aug 2021

Mam teda obe ochorenia naraz, Hashimoto, co vedie k znizenej funkcii a Graves Basedow, co vedie k hyper. A som ako na hojdacke ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre