Nifty test a potrat

10. máj 2024

Ahojte zaujíma ma či môžem potratit aj keď mi vyšli dobre Nifty testy. Keď podľa testov je babo úplne zdravé “bez chybičky” aj tak sa ešte môže niečo stať? Prepáčte za blbu otázku ale mám za sebou toľko potratov že už neviem kedy sa môžem upokojiť a začať tešiť 😔 ten strach tam je stále

andrejkap123
10. máj 2024

Ja som v 23tt a bojim sa stale 😀 ale zo mna si priklad neber… ale áno riziko potratu klesá napriklad hned ako sa ukaze srdiecko na utz v 6-7tyzdni, potom rapidne klesa kazdym jednym tyzdnom co prezije, potom po prvom trimestri znovu klesa rapidne riziko potratu. A samozrejme ak si mala aj nifty ok to je velke plus.
Ono myslim si ze sa o to babo budeme bat aj ked sa narodí.. v podstate do nasej smrti sa budeme bat o deti 😀 😇

diewcatqoo
10. máj 2024

Vzdy sa moze nieco stat, co neovplyvnis. Ten strach tam bude stale a narodenim dietata sa ten strach este znasobi. Snaz sa mysliet pozitivne - co sa ma stat, to sa stane (aj dobre, aj zle) a su veci, ktore sa ovplyvnit nedaju. Drzim palce.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lillyd
10. máj 2024

najprv je riziko potratu a potom riziko predčasného porodu.. takze strach bude vždy, ale všetko je o nastaveni hlavy. Ja som potrstila 3x, celé tehu som počúvala hrozí potrat potom hrozí predčasný pôrod vvnemocnici som bola pustiť má nechceli ani po 35tt že porodim porodim hneď a nakoniec 39+0tt plánovaná sekcia.. ale myslela som pozitívne, že sa to už nestane. A testy som mala porobené všetky možné aj sona u grochsla ale to neznamená , že sa nič nestane

linda5678
10. máj 2024

Ano, moze sa to stat (stalo sa mi to aj pri najlepsom moznom Nifty pro vysledku). Su to geneticke testy a potrat nesuvisi vylucne len s genetikou. Obzvlast, cim vyssi tyzden tehotenstva si, tym mensia sanca ze ho sposobi prave vazna geneticka chyba -taky plod by totiz uz odisiel ovela skor ako sa robia Nifty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre