Nežiadúce účinky pri užití železa v treťom trimestri

missatko29
9. mar 2013

Ahojte mali ste zlu skusenost pri uziti liekov na zvysenie zeleza konkretne id o aktifferin.Moj vysledok bol 19 pricom norma zelea je 20 tak mi bolo pre istotu predpisane zelezo. Po par dnoch uzitia ma chytili hnacky zvracanie a strasne tocenie hlavy. Okrem zeleza beriem magnezium, ktore nadalej uzivam ale zelezo som vysadila a cuduj sa je mi uplne skvele. Neverila by som ze zelezo dokaze organizmus takto rozhadzat,alebo mi len nesadli lieky Aktifferin. Inak bezproblemove tehotenstvo sa na tri dni zmenilo na hrozu. Mate niekto podobnu skusenost?Dik

willy_wonka
9. mar 2013

@missatko29 tiez mam predpisane zlezo,sorbifer 2x denne, taktiez uzivam aj magnezko a zacalo mi byvat zle, na zvracanie, bolesti brucha, davku zeleza som si upravila na 1 tabletku obden a zatial to je ok 🙂

simca06022011
9. mar 2013

Kup si ine zelezo, mne najviac pomohlo "superzelezo" z lekarne, brala som "predpisane zelezo" od lekara a bolo mi z neho hrozne zle, brucho ma bolelo, nevladala som ani zit.. cuduj sa svete, tiez po vysadeni toho predpisaneho bolo lepsie, superzelezo ma dalo dokopy, ja som bola dlhsie "chudokrvna" 🙂 Velmi ho chvalila lekarnicka, ze ho casto kupuju tehulky, su to take malicke tabletky.

saska.t
9. mar 2013

@missatko29 spolocne uzivanie Mg a Fe ak tam nie je rozostup aspon 3-4 hodin je uplne vylucene,tieto 2 prvky sa nenavidia,najlepsie je uzivat 1 rano a 1 vecer,je divne ze vas na to nikto neupozornil,je to napisane aj na vsetkych tehotenskych strankach 😉

jankagun
9. mar 2013

Fe nemuisis brat kazdy den,staci obden,ako tu uz jedna mamka napisala,alebo ak ti ostava tazko od zaludka( co mne byva),tak len 2-3krat do tyzdna.ale ja beriem ferrofolgamma..a beriem aj Magne B6,ale to tiez beriem len vtedy,ked si nedam zelezo,na striedacku. 🙂

romanka2211
9. mar 2013

ja som brala aj zelezo koli nedostatku,aj magnezium koli krcom a tiez mi byvalo dost zle a dost tazko...uz asi piaty den nejem ani Fe ani Mg a citim sa o nieco lepsie..neviem ktore mi nerobilo dobre,tak som vysadila oboje..a preco Fe a Mg sa nemozu brat sucasne?? preco to skodi??

romanka2211
9. mar 2013

a moja doktorka ma na to vobec neupozornila

anjelicek26
9. mar 2013

@missatko29 - norma zeleza je 12... a pod 10 sa nedavaju lieky... je viacero liekov na zelezo, poziadaj lekarku, nech ti predpise ine.

missatko29
autor
9. mar 2013

Dakujem za Vase skusenosti.Mg a Fe som nikdy neuzila naraz alebo chvilu po sebe a nikto ma na to ani neupoornil to je fakt.Budem brat uz len Mg uvidim co mi povie doktorka bud.tyzden posledna poradna u mojej gyn.

missatko29
autor
9. mar 2013

@anjelicek26 ale je nutne brat ked som mala Fe 19? To je este v pohode nie?musim sa snou poradit uvidim a napisem

anjelicek26
9. mar 2013

@missatko29 - no mne to prijde vela, urcite nic, pri com treba brat lieky, ja som teraz mala uz len 9,2, preto beriem lieky, krvaca mi z nosa a aj dasna casto, som unavena...

saska.t
9. mar 2013

@romanka2211 pretoze Fe zabranuje vstrebavaniu Mg a navodzuje tazobu zaludka,kedze oba su tazke mineraly...

romanka2211
9. mar 2013

dakujem...tak uz viem ze mi bolo koli tomu zle,ja som brala Mg a Fe sucasne takze to bude tym...uz neuzivam ani jedno a je mi fajn, aj ked zelezo by som mala koli nedostatku...asi sa poradim o tom s lekarkou,poviem jej,ze mi to nerobilo dobre..uvidim co mi na to povie

tulak
10. máj 2013

vyborny zdroj zeleza je blackstrap - melasa od Kocnara /slovensky vyrobca/ , stava zo zeleniny , citajte diskusie na googli a rieste to nie tabletkami , co maju kopec pridavnych latok

kejsi341
17. mar 2018

@missatko29 Ahoj. Mám podobnú skúsenosť. S tehotenstvom sa moje železo výrazne zhoršilo a potrebovala som riešenie. Od lekárky som ochádzala s aktiferrinom a vtedy začala tá hrôza. Zvracanie a hnačky. Okamžite som železo vysadila a hľadala alternatívu. Mám kamarátku lekárničku, ktorá mi odporučila Globifer Forte. Odvtedy po nežiadúcich účinkoch, čo spôsobujú železá ani stopy. Síce si človek trošku priplatí, ale ja by som už iné železo neuživala. Vrelo odporúčam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre