Nežiadúce účinky liekov na plod

bubinko83
17. júl 2013

Chcem sa spytat či ste počas tehu uživali nejake lieky alebo doplnky a po narodeni mali vaše detičky nejake priznaky že by to mohlo byt z tych liekov? U nas sa nič take nestalo len ma to zaujma. 🙂

lussy461
17. júl 2013

@bubinko83 ahoj ja som pocas prveho tehu brala lieky na migrenu! Ale uz sa nepamatam ako sa volali! Dietatko sa nenarodilo ☹ takze ja by som nebrala ziadne lieky pocas tehu...

bubinko83
autor
17. júl 2013

@lussy461 to ma mrzi a neni niekde inde problem ked si už prišla o dve babatka ako tak pozeram ☹

lussy461
17. júl 2013

@bubinko83 nastastie krvne testy mam v poriadku a aj mm ale este idem k endokrinologovi, druhe som stratila pravdepodobne ked som naburala...hrozne som sa zlakla...takze dufam, ze je vsetko ok a pri dalsom tehotenstve budem sledovana a budemnsi davat pozor...pri prbom tehu som nevedela, ze som tehotna zsto som brala lieky ☹

bubinko83
autor
17. júl 2013

@lussy461 ja mam problemy so štitnou žlazou aj vysokym tlakom a otehotnela som na prvy krat pri oboch .Myslim že prve tyždne vela žien uživa kadejake lieky netušiac že su tehotne aj ja tak bohužial,ale detičky su zdrave.

lussy461
17. júl 2013

@bubinko83 to je asi vsetko o stasti... ja mam bohuzial smolu cely zivot na vsetko ☹ ale to je na dlho 🙂 raz asi pred 5 rokmi mi jedna starababka povedala, ze moje stastie pride ked dovrsim 22 rokov 🙂 tak som zvedava 22 mam mat v pondelok...

lussy461
17. júl 2013

a moja kamaratka ma problemy so stitnou zlazou a porodila zdrave dieta! Druha nevie otehotniet, kvoli tomu a ja som ta ktora strati fietatko...my sme take tri nestastnice ☹

bubinko83
autor
17. júl 2013

@lussy461 ja mam narodky v nedelu 😉 ,ale hlavu hore si mladučka určite sa podari babatko,treba len pozitivne mysliet a verit že to raz (čoskoro) vyjde 🙂

mmaatt
17. júl 2013

ja som nebrala, ale môj muž je tzv.acylpyrínové dieťa, jeho mama požila acylpyrín vo veľmi rannom štádiu tehotenstva, keď ešte netušila, že je tehotná a navyše to zapila tonikom (to bolo pred cca.40 rokmi) a žiaľ následky (tzv.blue baby) si ponesie celý život. Preto som do úst žiadny liek nevzala, migrénu som preležela a pretrpela. Je to o šťastí, niekomu sa nemusí nič stať a u niekoho aj jedna tabletka zmení celý život.

lussy461
17. júl 2013

@mmaatt presne tak, niekomu uskodi a niekomu nie! Sranda je v tom, ze su zeny ktore cele tehu piju a fajcia a dieta maju zdrzvucke a zena ktora sa len trocha zlakne o babo pride ☹ to jd vsetko len o stasti...drzim palce kazdej zene nech nepociti bolest ktoru citim ja!

lussy461
17. júl 2013

@bubinko83 tak ja myslim uz pozitivne len ta bolest ostane navzdy!

mirreckall
17. júl 2013

@bubinko83 ja som bola cele tehu bez liekov a uplne zdrava a mala ma 3 vyvojove vady a z liekov to urcite nie je...vraj blba zhoda nahod :(

lejluska
17. júl 2013

ahoj.....ja som otehotnela v januári tohto roku a v čase ked som ešte nevedela o tehu (2 dni pred mrchou,ktorú som ako inak čakala) som išla k dr. a tá mi predpísala atb. bola som chorá ale ja som vzala len jednu tabletku lebo sa mi už čosi nepozdávalo a mrchu som nedostala...tak som testla a na teste krásne koľajničky....no stále mi vrtala v hlave tá tabletka,vyčítala som si,že som ju vôbec brala ☹ a o týždeň som začala krvácať...rýchlo do nemocky,krvácanie mi zastavili avšak špinila som stále.....modlila som sa lebo som cítila,že to asi nebude dobré,spomenula som tú tabletku...vravela som to v nemocke..najprv mi vraveli,že to môže ale aj nemusí byť z toho no nakoniec vysvitlo,že to naozaj bolo z tej blbej tabletky...a ja som potratila ☹ už lieky nechcem ani vidieť ☹

srdiecko9
17. júl 2013

@mirreckall tiež som nabrala žiadne lieky, tehotenstvo skoro celé rizikové a moja mala tiež 3 vyvojove chyby.. Tiež blbá zhoda nahod :(

zuzitko74
17. júl 2013

@bubinko83 Pri prvom tehotenstve sa mi zadarilo veru...bola som chorá. Menštruácia mi meškala dva dni, spravila som si test a vyšiel mi falošne negatívny. Takže som s čistým svedomím povedala doktorovi, že tehotná nie som. Poctivo som celý týždeň brala antibiotiká a to, že menzes nechodí, som pripisovala chorobe. Po týždni mi to však nedalo, urobila som si ďalší test a ten už bol pozitívny. Našťastie som brala čosi z penicilínového radu a penicilíny vraj v tehotenstve nie sú kontraindikované. Druhú dcérku sa nám zasa podarilo počať asi dva dni po dobratí antibiotík, ale to už asi v tele ani nebolo. Počas tretieho tehotenstva som zasa musela absolvovať ťahačku osmičky. Deti nemajú z liekov žiadne poškodenie, stredná dcérka mala síce po pôrode problémy, ale tie boli zapríčinené pôrodnou traumou - krvácanie do mozgu. Dnes už jej nič nie je, už nás ani nesledujú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre