Nevoľnosti v 6. týždni

malina0987
8. dec 2023

Ahojte som v 6 tyzdni tehotenstva a zacal ma boliet zaludok az to preslo do zvracania som uz uplne vyslabena uz vyse tyzdna zvraciam cele dni vsetko mi smrdi nechut do jedla bola som u obvodnej koli peenke ta mi ju nedala vraj je to normalne lenze ja som uplne vyslabena bola som aj u gynekologs ten mi ju tiez nevystavil ze je to normalne a zjeho hladiska som uplne ok ze nema dovod davat peenku cely tyzden som na dovolenkach a peckach je to hrozne neviem ako to budem zvladat v robote ja viem ze je to normalne ale je mi fakt hrozne a ty doktori to nechapu ci by oni chodilo v takych bolestiach do roboty nepoviem keby su to obycajne nevolnosti ale ja som uplne vyslabena aj to som im povedala vsetko ale ich to nezaujma pride mi to cez taky ignor od lekarov chapem ze nemozu kazdej tehotnej zene davat peenku aj ich kontroluju ja to vsetko chapem.len kto pochopi nas zeny dal mi gynekolog lieky proti zvracaniu cosi pomohli ale zas som s nich uplne otrestena vyslabena zvracanie zastavili ale som slabucka a mam aj od obvodaka niake lieky na enzimy tak cosi pomohlo neprisla som sem vyplakavat iba som sa vlastne chcela spytat ako to zvladate aj s robotou od utorka asi idem do roboty dal mi na tretikrat doktor penku ale len na 4 dni takze od utorka asi do roboty tak mi to naznacil tak som len sa prisla spytat ako to vy zvladate aj s tou robotou strasne sa toho bojim ako to tam budem zvladat je mi velmi luto zien ktore naozaj tazko znasaju tehotenstvo a musia chodit doroboty a fungovat myslim tym ozaj tazkosti nie mierne nevolnosti ste super zeny ako to vsetko zvladate a mate obdiv ja som slabsia na psychyku takze sa dost bojim aj ako v robote jedno s druhym druhum dakujem za precitanie asi som sa len potrebovala vyrozpravat nestazujem sa nechcem tak vyzniet

renab
8. dec 2023

Nezvladala som to, bola som na PN prakticky od zaciatku do konca. Vracala som este aj pri porode.

malina0987
autor
8. dec 2023

@renab tak aspon ze vam ju lekar vystavil je to hrozne hentak fungovat mna uplne ignoruju iba mi omielaju ze mozu mat problemy
Aj pri porode ? To muselo byt strasne si neviem predstavit aj rodit tlacit a este ked vas napina dufam ze mna to prejde do toho tretieho mesiaca

malina0987
autor
8. dec 2023

@renab ja som rozmyslala aj nad vypovedou ak to nebudem zvladat lebo ja nemam inu moznost kedze furt otravujem lekarov a dookola to iste

renab
8. dec 2023

@malina0987 nuz neviem, ja som kvoli vracaniu bola niekolkokrat aj hospitalizovana. Vracala som aj po lyzicke vody. Takze mi davali vyzivu infuzne. Pri vsetkych troch tehotenstvach som isla rodit o desat kil lahsia.

malina0987
autor
8. dec 2023

@renab ano vlastne hej uz ked clovek skonci na pohotovosti uz musia dat peenku este to je riesenie hlavne uz to mate za sebou ale nezavidim take tehotenstvo

aliaray1
9. dec 2023

@malina0987 ahoj, ja som takto bola prve tehotenstvo. Nepomohlo mi nic, len obcas bublinkova voda a hlavne prechadzat sa po vonku. Mala som rizikove tehotenstvo a este toto k tomu. Vela som spala a ked som nespala mi bolo velmi velmi zle. Hecla som sa sla zakazdym so psom von aj na 2 hodiny ci november ci januar. Cerstvy vzduch bolo to najlepsie.
Teraz som 8tt a uz cele tyzdne ledva jem ale aspon nezvraciam. Trva to aj 3 hodiny vkuse. Sice ledva ledva ale obleciem dcerku, vstrojim psa (husky) a ideme von ci je vichrica ci snezi (okrem dazda). Obe kocky su stastne a mne aspon prestane byt tak zle.

malina0987
autor
9. dec 2023

@aliaray1 ahoj mne dal doktor lieky proti zvracaniu a je to neskutocna ulava nastastie zabrali a dufam ze aj nadalej budu ale som taka slabsia ale uz lepsie a presne ako vy pisete prejst sa trosku to aj mne pomohlo , cloveka to trosku preberie a bublinky mne zas naopak robia velmi zle ake to mame vsetky odlisne to nehotenstvo tak drzim palceky aby ste to v poriadku donosili a male bolo vbporiadku ja som dnes spinila radsej som isla na pohotovost raz som uz potratila sestricky aj doktorka zlate ze vsetko je v poriadku tak som rada a dala mi doktorka akesi lieky napodporu udrzania plodu tak dufam ze to tentokrat vyjde ,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre